Марк Емілій Барбула (диктатор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Емілій Барбула
Ім'я при народженні Marcus Aemilius Barbula
Народився невідомо
Помер невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Посада диктатор
Термін між 292-285 роками до н. е.
Рід Емілії
Батько Квінт Емілій Барбула

Марк Емі́лій Барбу́ла (лат. Marcus Aemilius Barbula; IV — ІІІ століття до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, диктатор у період між 292-285 роками до н. е.

Біографія[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Еміліїв, його гілки Барбула. Він син Квінта Емілія Барбули, ймовірно брат Квінта Емілія Барбули, консула 317 року до н. е.

Між 292-285 роками до н. е. його було обрано диктатором ймовірно для ведення війни (лат. Rei gerundae causa). Подробиць цього не збереглося. Проблеми, які виникли у сучасних дослідників при хронологізації біографії Марка Емлія Барбули, пов'язані з тим, що період його диктаторства ймовірно був описаний на тому фрагменті джерела того часу мармурових плит Fasti Capitolini, який охоплював період між 292-285 роками до н. е. і не зберігся. На цих плитах було викарбувано імена усіх консулів і тріумфаторів Римської республіки. А в інших джерелах відомості надто розпливчасті.

З того часу про подальшу долю його згадок немає.

Джерела[ред. | ред. код]

  • T. Robert S. Broughton, The Magistrates of the Roman Republic: Volume I, 509 B.C. — 100 B.C., New York, The American Philological Association, coll. " Philological Monographs, number XV, volume I ", 1951, 578 p. (англ.)
  • Corpus Inscriptionum Latinarum VI, 1271 (лат.)