Марк Ліциній Красс Фругі (консул 27 року)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Марк Ліциній Красс Фругі (лат. Marcus Licinius Crassus Frugi, * 6 рік до н. е. — † 47 рік н. е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Ліциніїв. Син Марка Ліцинія Красса Фругі, консула 14 року до н. е. Замолоду Марк Красс навчався в Афінах й на його честь було встановлено статую на Акрополі. З 20 року стає членом колегії понтифіків. У 22 році обіймав посаду куратора громадських споруд. У 24 р. стає міським претором замість Марка Плавтія Сільвана, а у 27 році обирається консулом (разом з Луцієм Кальпурнієм Пізоном).

Красс викликав на себе немилість імператора Калігули тим, що назвав старшого сина Гнеєм Помпеєм Магном в честь відомого предка. Імператор Клавдій, навпаки, оточив сім'ю Красса різними почестями. Він видав свою доньку Антонію за сина Красса й у 41 році призначив самого Красса легатом пропретора Мавретаніі. За військові досягнення на цій посаді Красс у 42 році отримав тріумфальні відзнаки. У 43 році Красс супроводжував Клавдія в експедиції до Британії й вдруге отримав тріумфальні відзнаки за успішні бойові дії. Проте у 46 або початку 47 року Красс та його рідні стали жертвами інтриг імператриці Мессаліни, яка побоювалася зростання їх впливу. Син Красса й водночас зять Клавдія був звинувачений у змові і убитий, сам Красс страчений за вироком Клавдія разом із дружиною Скрибонією, попри те, що був досить посередньою особистістю і навряд чи міг представляти будь-яку загрозу.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Скрибонія

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • Dio LX 5; 31
  • Zonar. XI 9, 466B
  • Der Neue Pauly, Stuttgardiae 1999, T. 7, c. 175—176.