Марк Манілій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Марк Манілій (лат. Marcus Manilius) — давньоримський поет і астролог часів імператорів Октавіана Августа та Тіберія (I століття нашої ери), автор праці «Астрономіка» («Astronomicon»), однієї з перших книжок з астрології, що збереглася і написана у віршотворній формі. На честь Марка Манілія названо кратер на Місяці.

Життєпис[ред.ред. код]

Стосовно місця, дати народження та родини Манілія немає жодних відомостей. Він був східного, можливо сирійського або малоазійського походження. Був вільновідпущеником когось з родини Маніліїв - звідси й прізвище. Писав здебільшого дидактичні поеми, використовуючи гексаметр. Втім найбільш відомий за свою значну працю "Астрономіка". Тут Манілій один з найперших дав основні характеристики астрології, намагаючись їх поєднувати з науковими знаннями в астрономії. Тут представлені найпередовіші погляди на астрономію та астрологію. Все це представлено віршованим текстом.

Праці[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • J. R. Bram (ed), Ancient Astrology: Theory and Practice. Matheseos Libri VIII by Firmicus Maternus (Park Ridge, 1975).