Марк Папірій Мугіллан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Папірій Мугіллан
Ім'я при народженні Marcus Papirius Mugillanus Atratinus
Народився близько 450 до н. е.
Рим
Помер після 411 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність Ancient Roman politician, Ancient Roman Military Personnel
Посада консул
Термін 411 рік до н. е.
Попередник Квінт Фабій Вібулан Амбуст
Наступник Маній Емілій Мамерцін
Рід Папірії
Батько Луцій Папірій Мугіллан

Марк Папі́рій Мугілла́н Атраті́н (лат. Marcus Papirius Mugillanus Atratinus; близько 450 до н. е. — після 411 до н. е.) — військовий та політичний діяч Римської республіки, консул (консулярний трибун) 411 року до н. е., військовий трибун з консульською владою 418 і 416 років до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Папіріїв, його гілки Мугілланів. Син Луція Папірія Мугіллана, консула 427 року до н. е. Завдяки родинному впливу доволі рано зробив кар'єру, проте щодо її проходження нічого невідомо.

Перша трибунська каденція[ред. | ред. код]

У 418 році до н. е. у доволі молодому віці його було обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Луцієм Сергієм Фіденатом і Гаєм Сервілієм Аксіллою. Зумів отримати право воювати проти міста вольсків Лабікан, втім через суперечку з Луцієм Сергієм управління римським військом було порушено. Таким чином вирішено було командувати по черзі кожного дня. У день керівництва військом Серія римляни зазнали поразки й втекли до Тускулума. У результаті було обрано диктатором Квінта Сервілія Пріска Фідената.

Друга трибунська каденція[ред. | ред. код]

У 416 році до н. е. його було вдруге обрано військовим трибуном з консульськими повноваженнями разом з Квінтом Фабієм Вібуланом, Спурієм Навцієм Рутілом, Авлом Семпронієм Атраціном. Завдяки впливу Вібулана припинилися чвари між військовими трибунами. Також було підтверджено мир із сусідами. Разом з колегами при підтримці частині народних трибунів перешкодив прийняттю аграрного закону, запропанованого народними трибунами Салоніном Мецілієм і Марком Метілієм.

Консульський термін[ред. | ред. код]

У 411 році до н. е. його було обрано консулом разом зі Спурієм Навцієм Рутілом. Разом з колегою змушений був боротися з наслідками потужного мору, в результаті якого Рим значною мірою знелюднив. До цього додалася нестача хліба. Тому Мугіллан й Рутіл доклали зусиль для забезпечення громадян харчами.

Подальша доля Марка Папірія Мугіллана невідома.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Тит Лівій, Ab Urbe Condita, IV 45,5-46,7; 47,8-48; 51,4-7 (лат.)
  • T. Robert S. Broughton, The Magistrates of the Roman Republic: Volume I, 509 B.C. — 100 B.C., New York, The American Philological Association, coll., 1951, p. 72-74, 76-77 (англ.)