Марк Плавтій Сільван (консул 2 року н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Плавтій Сільван
лат. M.Plautius M.f.A.n. Silvanus
Народився невідомо
Trebula Suffenasd, Чичиліано, Провінція Рим, Лаціо, Італія
Помер 14
невідомо
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець, священник
Посада консул[1], проконсул[1], legatus Augusti pro praetored[1], Legatus legionisd[1] і Епулони[1]
Батько Marcus Plautius Silvanusd
Мати Ургуланія
Діти Плавтія Ургуланілла і Марк Плавтій Сільван

Марк Пла́втій Сільва́н (лат. Marcus Plautius Silvanus, 39 до н.е. — 9) — політичний та військовий діяч ранньої Римської імперії, консул 2 року н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив із заможного плебейського роду Плавтіїв. Син Марка Плавтія Сільвана та Ургуланії. Завдяки тому, що мати Плавтія була близькою подругою Лівії, дружини імператора Октавіана Августа, Сільван зробив гарну кар'єру. Був членом колегії семптімвірів епулонів. У 2 році до н. е. став консулом (разом з Октавіаном Августом). З 4 до 5 рік як проконсул керував провінцією Азія. У 6—7 роках був імператорським легатом у Галатії та Памфілії. На цій посаді придушив повстання в Ісаврії.

У подальшому, у 7 році, очолюючи III Скіфський та V Македонський легіони Сільван брав участь у придушення Паннонійського повстання проти римлян. Після цього був призначений легатом у Мезії для допомоги Авлу Цецині Северу. Тут також діяв проти бунтівників з міста Сірмій. У 9 році служив у провінції Паннонія, Далмація та Ілліріку, де продовжував придушувати повсталі місцеві племена, зокрема далматів. За ці успіхи отримав тріумф.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Ларція.

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ronald Syme, The Roman Revolution, Oxford University Press 1939, p. 435; Ronald Syme, The Augustan Aristocracy, Oxford University Press 1989, p. 340 (англ.)
  1. а б в г д P 478 // Prosopographia Imperii Romani