Марк Фабій Вібулан (консул 442 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Фабій Вібулан
Ім'я при народженні Marcus Fabius Vibulanus
Народився невідомо
Помер невідомо
Громадянство Римська республіка
Місце проживання Рим
Діяльність політик, державний діяч
Суспільний стан патрицій
Посада консул
Термін 442 рік до н. е.
Рід Фабії
Батько Квінт Фабій Вібулан
Родичі можливо його племінник Марк Фабій Амбуст
Діти Квінт Фабій Амбуст, Нумерій Фабій Амбуст, Цезон Фабій Амбуст

Марк Фа́бій Вібула́н (лат. Marcus Fabius Vibulanus; V століття до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 442 року до н. е.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Фабіїв. Був сином Квінта Фабія Вібулана, тричі консула 467, 465 та 459 років, який залишився чи не єдиним живим представником роду Фабіїв після нищівної битви при Кремері 477 року до н. е., коли загинуло 330 представників цього роду. Брати Марка Фабія — Квінт Фабій Вібулан Амбуст та Нумерій Фабій Вібулан також були консулами свого часу.

У 442 році до н. е. Марка Фабія було обрано консулом разом з Постумом Ебуцієм Гельвою Корніценом. В їхню каденцію консулам вдалося вивести колонію в Ардею, причому містянам була повернута земля, яку в них несправедливо вилучив до цього римський суд. Як тільки каденція їх закінчилась, було спроба притягнути вже колишніх консулів до суду, але вони виїхали до Ардеї, чим уникнули судового переслідування.

У 437 році до н. е. Марк Фабій був легатом у диктатора Мамерка Емілія Мамерціна, де вдало проявив себе, бувши одним з тих, хто добився перемоги над військами міст Фідени та Вейї.

У 433 році його було обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Марком Фослієм Флакцінатором і Луцієм Сергієм Фіденатом. Разом з колегами боровся проти моровиці та голоду в Римі.

У 431 році до н. е. Марка Фабія знову призначили легатом. Він командував кіннотою у значній битві проти об'єднаних армій еквів та вольськів. Був поранений у стегно, але лишився надалі битися на полі бою незважаючи на рану.

Подальша доля Марка Фабія Вібулана невідома.

Сім'я[ред. | ред. код]

  • Сини:

Джерела[ред. | ред. код]