Мартиролог загиблих діячів ОУН та УПА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У цей Мартиролог вносяться імена керівників та командирів рангом не нижче підрайонного провідника ОУН і сотенного УПА, а також тих вояків чи підстаршин, які були нагороджені або особливо відзначились у боротьбі за Україну.

Organization of Ukrainian Nationalists-M.svg OUN-B-01.svgМартиролог загиблих діячів ОУН та УПАUPA-Zaslugy1.png OUN-r Flag 1941.svg[ред. | ред. код]

Місяць Дата загибелі: Прізвище, ім'я, по-батькові-«псевдо» (Чин, займана посада) Примітки
(Від чиїх рук загинули)

1930[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень: 30:Головінський Юліан-«Дубик», (сотник УГА, командант VI (Равської) бригади УГА, ІІ бригади ЧУГА, співорганізатор УВО, 5-й (1926—1927) та 11-й (06.1930-09.1930) крайовий командант УВО , 2-й крайовий провідник ОУН (06.1930 — †30.09.1930)). Flag of Poland (normative).svg
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1931[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень: 10:Охримович Степан-«Степан», член-засновник ОУН, 3-й крайовий провідник ОУН (10.1930 — †10.04.1931). Flag of Poland (normative).svg
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1932[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень: 29:Голояд Павло, (провідник ОУН Скалатщини, засуджений «наглим судом» до страти)

29:Пришляк Яків, (бойовик ОУН, засуджений «наглим судом» до страти разом із Павлом Голоядом)

Flag of Poland (normative).svg

Flag of Poland (normative).svg

Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад: 30:Березинський Юрій-Мирослав-«Зюк», (бойовик ОУН, здійснив ліквідацію комісара польської поліції у Львові Е. Чеховського)

30:Старик Володимир, (бойовик ОУН, учасник Нападу на пошту в Городку)

Flag of Poland (normative).svg

Flag of Poland (normative).svg

Грудень: 23: Білас Василь-«Оса», (бойовик ОУН, здійснив разом із Д. Данилишиним ліквідацію керівника східного відділу МЗС Польщі Т. Голуфка)

23: Данилишин Дмитро, (бойовик ОУН, здійснив разом із В. Біласом ліквідацію керівника східного відділу МЗС Польщі Т. Голуфка)

Flag of Poland (normative).svg

Flag of Poland (normative).svg

1936[ред. | ред. код]

Січень: до 15: Ґерета Володимир (заступник та бойовий референт повітового провідника ОУН, член крайової Екзекутиви ОУН) Flag of Poland (normative).svg
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1938[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень: 23: Коновалець Євген Михайлович (Полковник, Голова ОУН, вбитий агентом ОДПУ) Flag of the Soviet Union.svg
Червень:
Липень:
Серпень: 25: Кук Ілярій (активний діяч ОУН, брат командувача УПА Василя Кука. Страчений польською владою) Flag of Poland (normative).svg
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1939[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень: 15-19:Степан Гинилевич-«Дубик» (районний командант національної оборони Карпатської України у Воловому)

18: Фігура Степан, (сотник, Волівський окружний командант Карпатської Січі)
після 18:Блистів Олександр-«Гайдамака», (керівник ОУН в Хусті, поручник Карпатської Січі, командант сотні Хустського коша)
19: Колодзінський Михайло-«Гузар», (полковник, начальник Генерального штабу Карпатської Січі, Верховний Командант Збройних Сил Карпатської України)
19: Зенон Коссак-«Тарнавський», (бойовий референт Крайової Екзекутиви ОУН на ЗУЗ, заст. начальника Генштабу Карпатської Січі)
20:Тацинець Федір-«Крот», (поручик Карпатської Січі, член генерального штабу ОНОКС, Хустський окружний комендант)

Flag of Hungary 1940.svg Flag of Poland (normative).svg

Flag of Hungary 1940.svg
Flag of Hungary 1940.svg
Flag of Hungary 1940.svg
Flag of Hungary 1940.svg
Flag of Hungary 1940.svg

Квітень:
Травень:
Червень: Тураш Мирослав Володимирович-«Грабовський»: 9-й крайовий провідник ОУН (7.02.1939 — ?† 06.1939). Flag of Poland (normative).svg
Липень:
Серпень:
Вересень: Мигаль Роман (Заступник С. Бандери у референтурі пропаґанди ОУН (1932). Командир відділу бойової розвідки крайового ОУН. Flag of Poland (normative).svg
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1940[ред. | ред. код]

Січень: Пшеничний Степан, (референт пропаганди Крайової Екзекутиви ОУН ЗУЗ) Flag of the Soviet Union.svg
Лютий: Тимчій Володимир-«Лопатинський», (10-й крайовий провідник ОУН (08.1939 — †02.1940))

Левицька Зеновія-«Зена», (крайовий референт жіночого сектора і зв'язку ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Березень: 3: Гошко Володимир-«Вовк», (повітовий провідник ОУН Брідщини) Flag of the Soviet Union.svg
Квітень:
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1941[ред. | ред. код]

Січень: 1: Гуляк Володимир-«Варнак», (окружний провідник ОУН Чортківщини) Flag of the Soviet Union.svg
Лютий: 10: Гринів Володимир-«Кремінський», (крайовий провідник ОУН у Кракові, член Революційного Проводу ОУН)

10: Грицак Осип-«Бездомний», (крайовий провідник ОУН протягом березня-квітня 1940)
10: Ґаба Павло-«Граб», (провідник ОУН у місті Львові (1939—1940))

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Березень:
Квітень: 14: Вовк Микола-«Андрій», (референт пропаганди Крайової Екзекутиви ОУН ЗУЗ)

14: Максимів Іван-«Вечірній», (організаційний референт Крайової Екзекутиви ОУН ЗУЗ)

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Травень:
Червень: Березовський Кость-Арпад Амвросійович-«Арпад», (референт пропаганди Крайової Екзекутиви ОУН. Учасник Процесу 59-ти)

Тичинський Богдан-«Джот», (Коломийський окружний провідник ОУН протягом 1939—1940)
Ніклевич Степан-«Вірко», (організаційний референт Крайової Екзекутиви ОУН ЗУЗ)
Матвійчук Микола-«Лук», (референт розвідки Крайової Екзекутиви ОУН ЗУЗ)
23: Гураль Лук'ян -«Герцет», (районний провідник ОУН Торчинського району)
між 24 і 28: Пашкевич Олександр-«Ґіз», (референт розвідки КЕ ОУН ЗУЗ протягом 1933—1934)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Липень:
Серпень: 2: Васкул Петро, (четар УСС, сотник УГА, член Проводу ОУН. Комендант Городенківської старшинської школи)

25: Робітницький Володимир, (Крайовий провідник ПЗУЗ (кінець 1940 — літо 1941))
30: Сціборський Микола, (діяч УНР, УВО, ОУН, підполковник, теоретик українського націоналізму)
30:Омелян Сеник-«Грибівський» (9-й крайовий Командант УВО, член Вищого Проводу ОУН (1930), головуючий на II Великому Зборі ОУН у Римі)

Flag of Hungary 1940.svg Flag of Poland (normative).svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Вересень:
Жовтень: ?: Лемик Микола (виконавець атентату на радянського дипломата Майлова у Львові; крайовий провідник ОУН на СУЗ) Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Листопад: Кінець місяця: Хома Василь-«Архип Щербак» (окружний провідник ОУН Житомирщини) Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Грудень:

1942[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий: Початок лютого: Марчак Роман (Окружний провідник ОУН Житомирщини)

?: Чемеринський Орест-«Оршан», (член ПУН (м), учасник Похідних Груп ОУН(м), співредактор «Українського Слова» у Києві)
?: Біда Роман-Осип-«Гордон», (бойовий референт крайової Команди УВО, командир відділу української поліції в Києві (1941))
18:Рогач Іван, (член Головної Команди «Карпатської Січі», секретар Президента А. Волошина, член проводу ОУН(м), головний редактор тижневика «Українське слово»)
21:Олена Теліга, (відома письменниця; учасниця Київської похідної групи ОУН(м))
21:Багазій Володимир Пантелеймонович, (член ОУН, голова Київської міської управи (бургомістр) (29.10.1941 — 19.02.1942))

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Березень:
Квітень:
Травень: 26: Галаса Михайло-«Птах», (окружний провідник ОУН Тернопільщини) Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Червень:
Липень: 22:Бандера Василь, (член ОУН, брат Степана Бандери)

25: Дмитро Мирон-Орлик-«Максим Орлик» (1-й Голова Проводу ОУНР на українських землях; провідник ОУН на ОСУЗ)
кінець липня: Бандера Олександр, (діяч ОУН з 1933, брат Степана Бандери)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg Flag of Poland (normative).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg Flag of Poland (normative).svg

Серпень: ?: Хомів Ярослав-«Лімницький», (член Крайового Проводу ОУН Північно-Східних Земель)

28: Яців Дмитро Васильович (діяч ОУН, секретар народного господарства Українського державного правління)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg Flag of Poland (normative).svg

Вересень: 1(25): Равлик Іван Романович-«Марчак» (заступник референта СБ ОУН; організатор Української народної міліції)

Яворів Григорій-«Яворенко», (заступник коменданта Торунської залоги Карпатської Січі, обласний провідник ОУН Вінниччини та Полтавщини)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg Flag of Poland (normative).svg

Жовтень: Рафальський Віталій-"Дід" (референт СБ Волинського обласного проводу ОУН у 1940-1942) Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Листопад: 27: Мельничук Василь-«Чумак», (обласний провідник ОУН Станіславщини у 1941—1942)

27: Сельський Роман-«Мундзьо», (окружний провідник ОУН Коломийщини)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Грудень: 4: Климів Іван-«Легенда», UPA-Zaslugy2-zoloto-1.png Золотий Хрест Заслуги (посмертно), (крайовий провідник ОУН на ПЗУЗ, міністр політичної координації в УДП, генерал-політвиховник УПА) Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

1943[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий: 20: Сапун Семен Семенович, (керівник Сумської міської мережі ОУН(б) під час німецької окупації)

20: Шукатка Андрій, (керівник Сумськоого обласного проводу ОУН(б) під час німецької окупації)
22:Григорій Перегіняк-«Коробка», (організатор збройних відділів УПА на Волині)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Березень: 9:Бусел Олександр, (окружний провідник ОУН Рівненщини (1933—1935))

10:Сергій Качинський «Остап», UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1 кл. (посмертно), (організатор перших відділів УПА)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Квітень: 23: Володимир Федак-«Граб», (крайовий провідник ОУН Великонімеччини у 1943) Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Травень: ?:Сак Пантелеймон-«Могила», (провідник ОУН Київщини і суміжних областей (25.07.1942- †05.1943))

13: Івахів Василь-«Сом» UPA-Zaslugy2-zoloto-2.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (посмертно), (перший командир УПА на Волині)
13: Ковальський Юліан-«Гарпун», (сотник УПА (посмертно), перший начальник штабу УПА на Волині)
13: Снятецький Семен-«Сійко», (один з організаторів формувань УПА на Волині, ад‘ютант штабу УПА на Волині)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Червень:
Липень:
Серпень: 27: Булавський Василь-«Максим», (перший обласний провідник ОУН Донеччини у 1941, політичний референт ВО «Богун») Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Вересень: 6: Іван Мітринга-«Орелюк», (український політичний діяч, публіцист, теоретик націоналістичного руху) Flag of the Soviet Union.svg
Жовтень: 15: Анатоль Довгопільський-«Демо-Довгопільський» (керівник «Летючої естради» (Карпатської Січі), співробітник референтури пропаганди ПУН в Кракові) Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Листопад: 29: Шкітак Антін-«Омелян» (командир куреня УНС «Кривоніс II») Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Грудень: 13: Білобрам Осип-«Беркут», (член крайового проводу Юнацтва ОУН Західних Українських Земель) Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

1944[ред. | ред. код]

Січень: 14:Сушко Роман Кирилович-«Сич», (поручник УСС, полковник Січових Стрільців, 6-й та 10-й крайовий комендант УВО, командир «Легіону Сушка» (09.1939)) Flag of the Soviet Union.svg
Лютий: 13: Хомин Василь-«Борис», UPA-Zaslugy2-bronza.png ( Референт пропаганди Тернопільського обласного проводу ОУН, головний редактор газети ОУН «Самостійник»)

25: Затовканюк Сильвестр-«Пташка», (командир ВО «Заграва»)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Березень: 7: Антонюк Порфир-«Сосенко», (сотник, організатор і керівник баз УПА «Січ», командир Загону ім. Богуна із ВО «Турів»

9: Клим Іван-«Митар», (повітовий провідник ОУН Долинщини, член Крайового Проводу ОУН Осередніх і Східних Земель)
11: Скуба Микита-«Лайдака», (курінний загону ім. Колодзінського у ВО «Заграва» (весна 1943 — 08.1943))
20:Шум Олекса-«Вовчак»- шеф штабу ВО «Турів». Керівник військової операції з ліквідації генерала Вермахту Віктора Лютце
28: Онишкевич Тарас-«Галайда», (обласний комендант боївок СБ Львівщини, на його честь названа сотня «Галайда»)

OUN-r Flag 1941.svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of Poland (normative).svg

Квітень: 23: Макар Василь-«Безрідний», UPA-Zaslugy2-zoloto-1.pngЗолотий Хрест Заслуги (крайовий референт СБ ОУН ПЗУЗ)

24: Лис Іван «Сторчан», (командир «куреня Сторчана» в УПА-Південь)
28: Карпинець Ярослав-«Циган», (діяч УВО, ОУН, засуджений на Варшавському процесі 1936)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Травень: 7: Климишин Іван-«Крук», UPA-Zaslugy-zoloto-2.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 2-го кл., (організатор перших збройних відділів УПА, курінний)

16: Габрусевич Іван-«Гребелька», (4-й крайовий провідник ОУН (06.1931—03.1932))
25: Шиманський Лонгин-«Остюк», UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (обласний військовий референт юнацтва ОУН Тернопільщини)
26: Михайло Палідович-«Карпатський», (ідеолог ОУН, головний редактор часопису «Ідея і Чин», секретар ІІІ-го Надзвичайного Великого Збору ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
OUN-r Flag 1941.svg

Червень: 10: Ольжич Олег, (заступник Голови ПУН та Голова ПУН на українських землях (з 05.1942), Голова ПУН ОУН)

10:Грабець Омелян-«Батько», (полковник УПА, командир групи УПА-Південь (літо 1943 — † 10.06.1944))
13: Процюк Василь-«Кропива», (начальник штабу групи УПА-Південь (1943 — †13.06.1944))
16: Шкамбара Осип Михайло Петрович-«Скала» (Обласний провідник ОУН Львівщини (1942—†16.06.1944))

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
OUN-r Flag 1941.svg

Липень: 19: Гуляк Юліан-«Токар», (керівник організаційної референтури Крайового Проводу ОУН ЗУЗ (1941—1944))

19:Скасків Ярослав-«Моряк», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги, (обласний провідник ОУН Львівщини)
24: Скасків Михайло-«Гарт», (надрайоновий провідник ОУН у Підгаєцькому повіті)
29: Корінець Дмитро-«Штаєр», (заступник з військових справ оперативної групи «Лісова пісня», шеф штабу ВО «Заграва»)

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Серпень: 5: Ступницький Леонід-«Гончаренко», (підполковник УНР, служив у штабі «Поліської січі», шеф штабу ВО-2 «Заграва», начштабу УПА-Північ, генерал-хорунжий УПА)

8: Левицький Микола-«Макаренко», (шеф штабу ВО «Заграва», інспектор штабу УПА-Північ)
20: Липа Юрій Іванович, (громадський діяч, письменник, поет, публіцист, визначний ідеолог українського націоналізму, інструктор першої Старшинської школи УПА)
22: Волошин Ростислав-«Павленко», UPA-Zaslugy2-zoloto-1.png, (полковник УПА, командант запілля УПА, заст. Головнокомандувача УПА, Генеральний Секретар Внутрішніх Справ УГВР.)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Вересень: 12:Климук-Крига-«Назар», (командир Полтавського загону в ВО «Турів», командир бригади «Помста Крут» із Західної ВО «Завихост») Flag of the Soviet Union.svg
Жовтень: Мирович Роман, (Керівник студентської ланки ОУН у 1937—1938, кур'єр ОУН і УГВР)

15: Польовий Федір-«Поль», UPA-Zaslugy-zoloto-2.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 2-го кл., (командир старшинських шкіл УПА)
15: Хомин Роман, (капелан Старшинської школи «Олені»)
25: Новицький Степан-«Вій», (військовий референт Крайової Екзекутиви ОУН ЗУЗ, військовий інспектор штабу УПА-Захід)
Пелех Василь-«Голуб» (командир сотні «Тигри» ТВ-12 «Климів» ВО-2 «Буг»)

Flag of SFR Yugoslavia.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Листопад: 1: Галів Тимофій-«Скалюк», (референт СБ ОУН Станіславської області)

1: Голояд Мирон-«Влодко», (заступник референта Служби Безпеки Проводу ОУН)
1: Турковський Василь-«Павло», (заступник референта Служби Безпеки Проводу ОУН)
1: Ґонта Іван-«Гамалія», (командир куреня «Довбуш» ТВ-22 «Чорний ліс», сотник УПА)
7: Пелип Дмитро-«Євшан», UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го класу (04.1945, посмертно), командир куреня «Галайда».
24: Линда Остап-«Ярема», (1-й командир військової округи УПА ВО-2 «Буг» (12.1943 — 06.1944), командир куреня «Летуни».

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Грудень: 8: Микола Свистун-«Ясен»UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Хрест Бойової Заслуги (майор УПА, начальник штабу УПА-Південь)

17: Карпенко Дмитро-«Яструб» UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Хрест Бойової Заслуги (хорунжий УПА, сотенний в сотні «Сіроманці»).
21: Пилипчук Павло-«Карпо» (сотенний відділу 100 «Вовки-2» ВО-6 «Сян», ВО-2 «Буг»)
22: Цмоць Костянтин-«Модест» (окружний Провідник ОУН Стрийщини у 1939—1941)
22: Позичанюк Йосип-«Шаблюк» (Держсекретар інформації і пропаганди в УДП, голова Бюро інформації УГВР, полковник УПА)
22: Вільшинський Богдан-«Орел», (сотенний УПА, командир УНС Дрогобицької області, командир ВО-5 «Маківка»)
24: Мирослав Кіндзірський-«Боєвір», Організаційний референт Буковинського обласного проводу ОУН
27: Громадюк Олексій-«Голубенко», (командир куреня загону «Озеро» ВО «Турів», ком. загону ім. Богуна ВО «Турів»; нач. штабу ВО «Турів» і Західної ВО «Завихост»)
31: Юхнович Іван-«Кок» (командир сотні «Лісовики» ТВ-17 «Бережани» ВО-3 «Лисоня»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

1945[ред. | ред. код]

Січень: 4: Трохимчук Степан-«Недоля», (сотенний УПА, командир куреня (02.1944-04.1944))

7: Триняк Петро-«Чайка», (командир сотні в ТВ-22 «Чорний ліс»)
13: Пахолків Святослав-«Дуденко», (командир сотні УПА «Бистрі» ТВ-22 «Чорний ліс»)
17: Тарасенко-«Степовий» (командир Куреню «Перемога» ВО-4 «Говерла»)
24: Капало Іван-«Бродяга» (командир сотні «Пролом» ТВ-12 «Климів» ВО-2 «Буг»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Лютий: 12: Дмитро Клячківський-«Клим Савур», UPA-Zaslugy2-zoloto-2.pngUPA-Zaslugy-zoloto-1.png, (Крайовий Провідник ОУН ПЗУЗ; організатор і перший командир УПА на Волині. Командир УПА-Північ)

12: Сенюк Василь—«Летун» UPA-Zaslugy-sriblo-1.png, (командир сотні «Перебийніс» та командир ТВ-12 «Климів»)
12: Калинюк Дмитро-«Ярок», (командир 1-ї бриґади «Пам'ять Базару» («Пам’ять Крут», (ім. Лайдаки)) Західна ВО «Завихост»)
14: Йосип Приймак-«Нечай» (сотенний сотні 65 «Чорногора» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)
28: Кобільник Володимир, (обласний провідник ОУН Дрогобиччини)
Кузик Василь Михайлович - "Вихор" (референт СБ ОУН Копичинського (Гусятинського) району Тернопільської області)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg
Flag of the Soviet Union.svg

Березень: 10:Фридер Михайло-«Нечай», (командир сотень «Сурма» в ВО-4 «Говерла» та «Ударники-3» у ВО-6 «Сян»)

20:Химинець Олекса-«Благий» UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1 класу (командир сотні «Месники» в ТВ-22 «Чорний ліс» та куреня «Смертоносці»)
23: Дубик Роман-«Боєвір» (командир сотні у Буковинському курені)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Квітень: 2: Свистель Данило-«Веселий» (сотенний Відд. 94 «Ударники-1» ВО-6 «Сян»,)

3: Сидорук Олекса-«Яструб» (сотенний відділу 99 «Вовки-1» ВО-6 «Сян», ВО-2 «Буг»)
4: Кобець Іван-«Мазепа», UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Золотий Хрест бойової заслуги 1-го кл. (сотенний у ВО-3 «Турів»)
6: Никифорук Микола-«Німфа», (обласний провідник ОУН Холмщин, інтендант холмської сотні УПА "Вовки")
7: Королюс Федір-«Колчак» (в.о. командира ТВ-23 «Магура»)
9: Павликевич Ірина-«Смерека» (надрайонна провідниця жіночої мережі ОУН Надвірнянського району)
13: Головачук Степан-«Левко» (сотенний Відд. «Риболовці» ТВ-17 «Бережани» ВО-3 «Лисоня»)
24: Трейко Іван Демидович (командир розвідки ВО-3 «Тютюнник» (1943—1945), генерал-хорунжий УПА (1945) (посмертно))

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Травень: 4: Мельник Макар-«Кора» (сотник УПА, командир загону ім. «Коновальця» ВО-1 «Заграва»)

6: Шклянка Григорій-«Куліш» (сотник УПА, командир сотні «Галайда ІІ» ТВ-12 «Климів», ВО-2 «Буг»)
7: Федик Богдан-«Крук», UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест бойової заслуги 2 класу, (командир 18-го (Чортківського) ТВ «Стрипа» ВО-3 «Лисоня»)
14: Калиній Остап - (вояк легіону Нахтігаль, районний референт СБ ОУН)
17: Оленюк Михайло-«Олег», (хорунжий УПА, сотенний сотні «Залізні» ТВ-22 «Чорний ліс»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Червень: 4: Медвідь Михайло-«Кремінь», (шеф штабу УПА-Північ протягом січня—червня 1944)

16: Роман Мончаківський-«Ромко» (командир Куреню «Загроза» ВО-4 «Говерла»)
19: Брилевський Василь-«Боровий» UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го кл.. (начальник вишкільного відділу КВШ УПА-Захід)
29: Войтанівський Василь (тереновий провідник ОУН в Королівстві Югославія, учасник II Великого Збору ОУН у Римі (26.08.1939))
Кульчицький Іван-«Сич» (сотенний Відд. «Чорноморці» ТВ-18 «Стрипа»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of SFR Yugoslavia.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Липень: 8: Козяр Анатолій-«Володимир» (обласний провідник ОУН Волині (січень-травень 1943), член штабу ВО «Турів» (1943—1945)) Flag of the Soviet Union.svg
Серпень: 1: Кедюлич Іван-«Довбня» (поручик Карпатської Січі, командир ТВ-19 «Камінець» та ТВ-25 «Закарпаття»)

2: Іван Павлюк-«Скиба» (сотенний сотні 68 «імені Симона Петлюри» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)
15: Степан Чуйко-«Орлик» (сотенний сотні 60 «Дністер» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)
Рошко Юрій-«Шумський» (командир сотні «Кочовики», сотні «Перебийніс» ТВ-12 «Климів» ВО-2 «Буг»)

Flag of the Soviet Union.svg
?
?
Вересень: 15:Бусел Яків-«Галина» UPA-Zaslugy2-zoloto-2.png, (заступник провідника ОУН і заступник командира УПА-Північ (1-ша пол. 1944), начальник політвідділу ГВШ УПА (1944—1945))

17: Мар'ян Лукасевич-«Ягода» UPA-Zaslugy-sriblo-1.pngUPA-Zaslugy-bronza.png (командир куреня УПА «Вовки», командир 28-го Холмського тактичного відтинку «Данилів»)
19: Негрич Дмитро-«Мороз», (командир «Березівської» сотні УПА)
22: Маговський Олександр-«Град» (командир ТВ-13 «Розточчя»)
27: Гах Дмитро-«Скуба», UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1 класу (командир куреня «Гайдамаки» (ВО-4 «Говерла»))

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of Poland (normative).svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
OUN-r Flag 1941.svg

Жовтень: 5:Стельмащук Юрій-«Рудий», (командир загону «Озеро», ВО «Турів», Західної ВО «Завихост» (одночасно заступник крайового провідника ОУН на Волині)

9: (Михайло Березюк або Атанас Дідик)-«Дон» (сотенний Відд. «Холодноярці-3» ТВ-13 «Розточчя»)

Flag of the Soviet Union.svg

?

Листопад: 4: Гибляк Григорій-«Гонта» (сотенний Відд. «Холодноярці-3» ТВ-13 «Розточчя»)

17: Гринь Михайло-«Грізний» (командир сотні «Холодноярці ІІ», сотні «Холодноярці ІІІ» ТВ-13 «Розточчя» ВО-2 «Буг»)
Клочник Павло-«Сірко», майор УПА, лікар куреня «Месники»

?
?
Flag of Poland (normative).svg
Грудень: Цуга Андрій-«Дуб» (окружний провідник ОУН Закарпаття 1940—1942)

8: Габовда Михайло-«Лозан» (референт зв'язку крайового проводу ОУН Закарпаття 1944—1945)
12: Коренюк Василь-«Модест» (співробітник референтури СБ проводу на ПЗУЗ, член проводу на ПЗУЗ)
16: Котик Семен-«Докс» (командир куреня в УПА-Південь, командир УПА-Південь у грудні 1945)
19: Маївський Дмитро-«Косар» UPA-Zaslugy2-zoloto-1.png (член бюро Проводу ОУН, головний редактор органу ОУН «Ідея і чин», генерал-політвиховник УПА)
19: Василь Ваврук-«Ватюга» UPA-Zaslugy2-zoloto-1.png Золотий Хрест Заслуги, (начальник VI політвиховного відділу Військового штабу ВО-2 «Буг»)
19: Грицина Михайло-«Чайчук» UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги, (командир ТВ-11 «Пліснисько»)
19: Слюзар Дмитро-«Арпад», «Золотар» UPA-Zaslugy2-zoloto-1.pngЗолотий Хрест Заслуги УПА (обласний провідник Львівської області ОУН)
19: Рудий Володимир-«Аркас» UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги, (шеф Військового штабу воєнної округи-2 «Буг» УПА-Захід)
22: Дмитро Грицай-«Перебийніс», UPA-Zaslugy2-zoloto-1.pngЗолотий Хрест Заслуги УПА (генерал-хорунжий УПА, начальник Головного військового штабу УПА)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Czech Republic.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Czech Republic.svg

1946[ред. | ред. код]

Січень: Бандусяк Дмитро-«Лопата» (окружний провідник ОУН Закарпаття у 1944—1946)

7: Гальо Михайло-«Коник» (підполковник УПА (посмертно), командир Перемиського куреня УПА (ТВ-26 «Лемко»))
7: Дмитро Карванський-«Орський», (сотенний сотні «Громенка» «Ударники-2»)
7: Гречанюк Федір-«Буря», (сотенний сотні «Заведії» ТВ-22 «Чорний ліс»)
9: Гусак Василь-«Вивірка», (сотенний сотні «Верховинці» ТВ-22 «Чорний ліс»)
21: Юсип Ярослав-«Журавель», UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го кл. (сотник УПА, командир сотні «Журавлі», заступник командира ТВ-23 «Магура»)
22: Саляк Юліян-«Тиміш» (командир ТВ-13 «Розточчя»)
23: Дуб Яків-«Клименко», UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (заступник командира ТВ-23 «Магура»)
22: Зубчик Володимир-«Зруб» (сотенний Відд. «Холодноярці-3» ТВ-13 «Розточчя», †22.01.1946)
26: Котельницький Григорій-«Шугай» UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (командир ТВ-11 «Пліснисько» ВО-2 «Буг»)
29: Гудзоватий Петро-«Очеретенко», UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (шеф штабу ВО «Тютюнник» та Східна ВО)
29: Яворський Микола-«Козак», UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го кл. (командир ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of Poland (normative).svg
Flag of Poland (normative).svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Лютий: 2: Ухань Михайло-«Умань» (сотенний сотні «Месники-1 і 2» ТВ-27 «Бастіон» ВО-6 «Сян»)

7: Котула Іван-«Іванко», UPA-Zaslugy-bronza.png (командир сотні УПА «Дружинники 2», командир ТВ-11 «Пліснисько»)
8: Чайківський Роман-«Чавун» UPA-Zaslugy-bronza.png (сотник УПА, командир підстаршинської школи ВО-2 «Буг»)
16: Василяшко Василь-«Перемога», UPA-Zaslugy-bronza.pngUPA-Zaslugy-sriblo-2.pngUPA-Zaslugy-zoloto-2.png, (командир сотні «Галайда-1»; куреня «Галайда»; ТВ-12 «Климів»)
17: Олійник Петро-«Еней», UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги, (командир ВО «Богун», провідник Східного краю на ПЗУЗ, в.о. командира УПА-Північ)
24:Андрусяк Василь-«Різун» UPA-Zaslugy2-zoloto-2.pngUPA-Zaslugy2-zoloto-2.png, (командир Станіславського ТВ-22 «Чорний ліс»)
26: Михайло Курас-«Крапка» (сотенний відділу 99 «Вовки-1» ВО-6 «Сян»)
28: Євген Сівак-«Гайда» (сотенний відділу «Вовки-3» ВО-6 «Сян»)
Володимир Сівак-«Зірка» (сотенний відділу «Вовки-3» ВО-6 «Сян»)

?
Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
?
?

Березень: 1: Вацик Павло-«Прут» UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл., (курінний куреня «Підкарпатський» ТВ-22 «Чорний ліс»)

8: Ковальчук Федір-«Богун», (командир сотні «Залізні» ТВ-22 «Чорний ліс»)
14: Казван Дмитро-«Черник», (начальник штабу ВО «Богун»)
14: Ільків Василь UPA-Zaslugy-bronza.png UPA-Zaslugy-sriblo-1.png (ад'ютант крайового провідника ОУН Романа Кравчука)
18: Микола Колосовський-«Павленко» (або Козловський, командир сотні «Русичі» ВО-2 «Буг», сотенний Відділу «Витязі» ТВ-11 «Пліснисько» ВО-2 «Буг»
18: Мигаль Степан-«Гонта» UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (керівник Лешнівського кущового проводу ОУН)
19: Бобанич Михайло-«Трясило» (курінний Куреню «Бойки» ТВ-24 «Маківка» ВО-4 «Говерла»)
21: Гавриляк Кирило-«Манів» (курінний куреню «Карпатський» ТВ-21 «Гуцульщина»)
21: Вересюк Василь-«Ігор» (сотенний Відд. «Галайда-1» ТВ-12 «Климів»)
27: Горчик Ярослав-«Гамалія» (сотник Відд. «Рубачі» ТВ-16 «Серет» ВО-3 «Лисоня»)
Головко Петро Дмитрович - "Аскольд". Керівник пропаганди Івано-Франківського обласного проводу ОУН
Веремко Федір Володимирович - "Устим" (надрайонний провідник у Дубровицькому районі на Рівненщині)
Приходько Адам-«Ситий» (підрайонний референт СБ  ОУН Млинівського (Острожецького) району Рівненської області)
Турчин Сергій Харитонович - "Грибок" (керівник СБ крайового проводу ОУН у Здолбунівському (Мізоцькому) районі Рівненської області)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Квітень: Зінчук Тихон-«Кубік», «Ромб» — (командир бригади «4-та бригада „Соборна Україна“», «ім. Вовчака» Західна ВО «Завихост»)

4: Федір Децько-«Циган» (сотенний сотні 65 «Чорногора» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)
13: Марійчин Андрій-«Тютюнник» (сотенний сотні 82 «Вітрогони» ТВ-23 «Магура» ВО-4 «Говерла»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Травень: 11: Семак Матвій-«Гонта», (поручник УПА, командир сотні «Рисі»)

13: Василь Колтонюк-«Кропива» (сотенний відділу 99 «Вовки-1» ВО-6 «Сян»)
26: Юрцуняк Осип-«Вовк», (командир сотні «Лебеді» ТВ-22 «Чорний ліс»)

Flag of the Soviet Union.svg
?

Flag of the Soviet Union.svg

Червень: 3: Тарнавський Михайло-«Гроза», (командир сотні «Звірі» ТВ-22 «Чорний ліс»)

11: Булас Теодор-«Балай», «Бень» (командир сотні «Месники-3» куреня «Месники» ТВ-27 «Бастіон» ВО-6 «Сян»)
22: Свідрук Микола-«Завзятий», (командир сотні «Зелені» ТВ-22 «Чорний ліс»)
30: Петраш Михайло-«Явір», (командир сотні «Стріла» ТВ-22 «Чорний ліс»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of Poland (normative).svg
OUN-r Flag 1941.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Липень: 8: Cвистун Іван-«Черник» (командир сотні «Пролом» ТВ-12 «Климів» ВО-2 «Буг»)

12: Шепета Василь-«Чорний» (сотенний Відд. «Бурлаки», командир ТВ-16 «Серет»)
23: Фіцак Андрій-«Риба» (старший булавний ТВ-15 «Яструб»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Серпень: 4: Лобай Євген-«Штиль» (сотенний сотні «Кочовики» ВО-6 «Сян», ТВ-12 «Климів» ВО-2 «Буг»)

12: Липницький Іван-«Летун» (командир сотні «Холодноярці ІІІ» ТВ-13 «Розточчя» ВО-2 «Буг»)
26: Сенів Юрко-«Костенко» UPA-Zaslugy-sriblo-2.pngUPA-Zaslugy-bronza.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го кл., Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (командир сотні у ТВ-19 «Камінець»)

Flag of the Soviet Union.svg

?
Flag of the Soviet Union.svg

Вересень: 23: Коваль Степан-«Косач» (сотник Відд. «Сіроманці» ТВ-16 «Серет» ВО-3 «Лисоня»)

Володимир Депутат-«Довбуш» (сотенний сотні 88 «Опришки» ТВ-23 «Магура» ВО-4 «Говерла»)

?

Flag of the Soviet Union.svg
?

Жовтень: 6: Кобринович Володимир-«Сівач», (командир сотні куреня «Кори» ВО-1 «Заграва», командир сотні в Західна ВО «Завихост»)

8: Андрейчук Іван-«Вихор», (командир сотні «Залізні» ТВ-22 «Чорний ліс»)
8: Дячишин Ігор-«Іскра», (командир куреня «Сивуля» ТВ-22 «Чорний ліс»)
16: Дзюрак Дмитро-«Пиріг», (сотенний сотні 71 «Чорні чорти» ТВ-22 «Чорний ліс» ВО-4 «Говерла»)
31: Дмитро Горняткевич-«Книш» (командир Куреню «Гуцульський» ВО-4 «Говерла»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Листопад: 1: Мельник Ярослав-«Роберт»,UPA-Zaslugy2-bronza.pngUPA-Zaslugy2-zoloto-2.png Бронзовий Хрест Заслуги, Золотий Хрест Заслуги 1 кл., (провідник ОУН Карпатського краю)

13: Олександр Луцький «Андрієнко» (командир УНС (07.1943 −11.1943), УПА-Захід (11.1943 — 26.01.1944), УПА-Захід-Карпати (08.1944 — 09.1944))

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Грудень: 4: Діжак Роман-«Даниленко» (командир Пвд. особ. признач. «Холодноярці-4» ТВ-13 «Розточчя»)

1947[ред. | ред. код]

Січень: 18: Іван Скульський-«Чабан» (сотенний сотні 64 «Черемош» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)

21: Хамчук Петро-«Бистрий», UPA-Zaslugy-bronza.png UPA-Zaslugy-sriblo-1.png, (командир сотні «Сірі Вовки», командир ТВ-18 «Стрипа» (05.1945 — †21.01.1947)).
21: Катамай Микола-«Причепа» (сотенний сотні 72 «Стріла» ТВ-22 «Чорний ліс» ВО-4 «Говерла»)
23: Микола Арсенич-«Арсен», UPA-Zaslugy2-zoloto-2.png Золотий Хрест Заслуги (1946), (2-й голова і творець військової контррозвідки ОУН — СБ ОУН, генерал безпеки УПА.)
Гунька Ганна-«Анька» (Дружина Миколи Арсенича, загинула в одній криївці з чоловіком.)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Лютий: 16: Керницький Іван-«Крилатий», (районовий провідник Бібреччини, один із організаторів куреня «Леви»)

Щирба Василь-«Підкова» (сотенний сотні «Месники-1» ВО-6 «Сян»)
Миколюк Іван Павлович – «Гірняк», «Володя» (підрайонний провідник ОУН у Козинському районі на Рівненщині)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Березень: Костянтин Приймак-«Підгірський» (сотенний сотні 61 «Імені Гонти», 63 «Березівська» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)

3: Гуль Володимир-«Глухий» (курінний 1-го куреню «Холодноярці» ТВ-13 «Розточчя», командир сотні «Холодноярці І» ВО-2 «Буг», сотні «Холодноярці ІІ»)
4: Ковальчук Степан Іванович - "Медвідь", (референт СБ ОУН Локачинського (Затурцівського) району Волинської області)
4: Федорків Володимир-«Оверко», (командир сотень «Витязі» і «Русичі» в ТВ-11 «Пліснисько»)
22: Микитишин Федір-«Вихор 1», (командир сотні «Бистрі» ТВ-22 «Чорний ліс»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Квітень: 29: Вітовський Дмитро-«Зміюка», (начальник Військово-польової жандармерії УПА ВО-4 «Говерла», командир ТВ-24 «Маківка»)

29: В… Василь-«Мрія» (командир сотні «Холодноярці І» ТВ-13 «Розточчя» ВО-2 «Буг»)
Романюк Федір  - "Сагайдачний" (районний провідник ОУН Локачинського району)     

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Травень: 28: Гамела Ярослав-«Бриль» (сотенний, курінний 2-го куреню «Переяслави» ТВ-13 «Розточчя»)
Червень: 5: Янківський Григорій-«Ластівка»(командир сотні «Ударники-7»)

13: Ярослав Коцьолок-«Крилач» (командир сотень «Ударники-6», «Ударники-8» (ТВ-26 «Лемко» ВО-6 «Сян»)
17: Якубовський Володимир-«Бондаренко», (курінний УПА, шеф штабу ВО-3 «Лисоня»)
29: Вовк Мирослав-«Єфрем», (референт СБ ОУН Дрогобицької області та Подільського краю)
30: Бабій Ярослав-«Шах», (окружний провідник ОУН Тернопільщини (1945—1947))

Flag of Poland (normative).svg

Flag of Poland (normative).svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Липень: 15: Ворона Василь Матвійович-«Ігор», «Мир» (провідник Жовтневого (Єзупільського) районного проводу ОУН)

Яськів Михайло Григорович-«Вічний» (організаційний референт Галицького районного проводу ОУН)
21: Бурдин Степан Іванович-«Знайда», UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги, (сотенний сотні «Лебеді» куреня «Дзвони» Станіславського 22 ТВ «Чорний Ліс»)
29: Якимчук Микола-«Олег», (1-й командир ВО «Турів»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Серпень: 3: Безпалько Осип-«Задорожний», (майор УПА (посмертно), обласний провідник ОУН Кіровоградської обл. (1942—1943), крайовий провідник ОУН Подільського краю; командир ВО-3 «Лисоня»)

Ярмола Василь-«Яр» (сотенний сотні Месники-4, згодом Вовки-1, нар. 1914 Вербиця)

Flag of the Soviet Union.svg
?
Вересень: 14: Фединський Василь-«Шрам» (командир сотні «Булава», окружний референт СБ ОУН на Любачівщині)

14: Гуштак Михайло-«Євген» (курінний Перемиського куреня ВО-6 «Сян»)
20: Ярослав Старух, UPA-Zaslugy2-zoloto-1.png, державний секретар міністерства інформації й пропаганди УДП, член проводу та провідник ОУН Закерзонського краю)

Flag of Poland (normative).svg

?
Flag of Poland (normative).svg

Жовтень: 1: Безкоровайний Олексій «Булевар» (окружний провідник Закарпатського округу ОУН («Срібна»))

1: Мулик Петро (командир сотень «Зелені» та «Гуцули» ТВ-22 «Чорний ліс»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Листопад: 10: Герасимчук Пилип Пилипович (керівник СБ ОУН Дубровицького району) Flag of the Soviet Union.svg
Грудень: 17: Яворський Казимир-«Бей», UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го класу, (командир сотні «Хорти» ТВ-23 «Магура»)

22: Ступка Василь-«Тараско», UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (командир сотні 91 «Басейн» у ВО-5 «Маківка»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

1948[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий: 28: Шишканинець Василь-«Бір», (ад'ютант курінного «Рена», командир сотні «Ударники-3») Flag of the Soviet Union.svg
Березень:
Квітень: 2: Володимир Кунанець-«Прут» UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (окружний провідник ОУН Городоцької (Львівської) округи)

11: Кондрас Михайло-«Великан» (командир куреня в УПА-Південь)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Травень: 1: Долішняк Юрій-«Білий», (сотенний сотні УПА «Сурма», заступник референта СБ Коломийського надрайонного проводу ОУН)

2: Чижевський Василь-«Демид», UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го класу (інспектор КВШ УПА-Захід)
4: Качорівський Роман-«Рибак» UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (в.о. окружний провідник ОУН Коломийського надр. проводу ОУН)
15: Скригунець Василь-«Гамалія» (командир сотні «Черемош» ТВ-21 «Гуцульщина»)
16: Микола Кавацюк-«Довбуш» (сотенний сотні 65 «Чорногора» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)
28: Тодорюк Михайло UPA-Zaslugy2-bronza.png 2 Бронзові Хрести Заслуги (референт зв’язку та керівник техзвена Буковинського окружного проводу ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Червень: 16: Холодян(Холодний) Матвій - "Рух" (районний провідник ОУН Залозецького району) Flag of the Soviet Union.svg
Липень: 18: Різняк Роман-«Макомацький», (референт СБ ОУН Дрогобицького районного проводу) Flag of the Soviet Union.svg
Серпень: 16: Рудак Данило-«Чорний», (командир куреня «Смертоносці» в ТВ-22 «Чорний ліс»)

18: Яськів Василь-«Бобик», UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (командир куреня УПА «Сивуля»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Вересень: 10: Горчин Михайло-«Грузин», (командир сотні УПА «Бойки» ім. Б. Хмельницького в ТВ-24 «Маківка») Flag of the Czech Republic.svg
Жовтень:
Листопад: 4: Тершаковець Зиновій-«Червень» (провідник ОУН Львівського краю, в.о. командира ВО-2 «Буг»)

9: Дякон Ярослав, UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги (в.о. голови СБ ОУН)
9: Прокопів Богдан, UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (1947), (в.о. референта СБ ОУН Львівської області)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Грудень: 5: Лівий Володимир-«Митар» (референт СБ проводу ОУН Карпатського краю)

10: Гайдей Тодор UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го класу (керівник Заставнівського районного проводу ОУН)
28: Світлик Богдана-Марія Юліанівна UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (керівник Львівського жіночого міського проводу ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

1949[ред. | ред. код]

Січень: 15: Василь Баран-«Гефайст», (організатор сотень УПА «ім. Галайди» і «Тигри»)

31: Олекса Гасин-«Лицар», (полковник УПА, заступник військового міністра в УДП, керівник групи УПА-Захід (на початку 1944), начальник ГВШ УПА (01.1946—01.1949))

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Лютий: 1: Хвалібота Михайло-«Лис», UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (командир ТВ-12 «Климів»)

8: Микола Козак-«Смок», UPA-Zaslugy2-zoloto-1.png Золотий Хрест Заслуги, (крайовий референт СБ ПЗУЗ (1945), командир УПА-Північ, провідник ОУН ПЗУЗ (1946—1948))
8:Гробельський Роман-«Бродич», (поручник, командир сотні «Ударники-1»)
25: Нагірний Василь Степанович-«Буря» (сотенний Відд. «Сурмачі», булавний ТВ-15 «Яструб» ВО-2 «Буг»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Czech Republic.svg Flag of Poland (normative).svg
?

Березень: 6: Яцків Богдан-«Денис», UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги референт СБ (12.1948-03.1949) Карпатського крайового проводу ОУН Flag of the Soviet Union.svg
Квітень: 2: Михайло Блозовський-«Священик», (капелан, керівник друкарні ім. Лопатинського в Стрию)

7: Володимир Щигельський-«Бурлака», UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го класу (командир сотні «Ударники-4»)
9: Панас Василь-«Сивий», UPA-Zaslugy-sriblo-1.png, UPA-Zaslugy-sriblo-1.png 2 Срібні Хрести Бойової Заслуги 2-го класу (командир сотні УПА «Галайда ІІ» в ТВ-12 «Климів»)
14(17): Василь Сидор-«Шелест», UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл., (полковник УПА, командир УПА-Захід, крайовий провідник ОУН Карпатського краю, Генеральний суддя ОУН, заступник головного командира УПА.), Надія Романів, дружина Василя Сидора «Шелеста», зв'язкова ОУН
28: Григорій Мазур-«Калинович» (командир сотні «Месники-1» куреня «Месники» (ТВ-27 «Бастіон», ВО-6 «Сян»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Czech Republic.svg Flag of Poland (normative).svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Czech Republic.svg Flag of Poland (normative).svg

Травень: 15: Іван Лаврів-«Нечай», (обласний провідник ОУН Дрогобицької області) Flag of the Soviet Union.svg
Червень: 2: Володимир Гошка-«Мирон» (сотенний сотні 91 «Басейн» та 92 «Булава» ТВ-24 «Маківка» ВО-4 «Говерла»)
Липень: ?: Матвієнко Андрій Якович-«Зір», «Криниця» (Крайовий Провідник СБ ОУН Карпатського краю)

24: Пленюк Микола-«Геник», (сотенний сотні 73 «Лебеді» ТВ-22 «Чорний ліс» ВО-4 «Говерла»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Серпень: 4: Василь Кошельник (Референт СБ Турківського районового проводу ОУН)

14: Іван Прядко-«Бандура» (сотенний сотні 65 «Чорногора» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)
17: Цісик Олег Омелянович-«Гарт», (Провідник Здолбунівського районного проводу ОУН, UPA-Zaslugy2-bronza.png,UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги )
19: Трач Христофор-«Кармелюк», (командир куреня «Смертоносці» ТВ-22 «Чорний ліс»)
24: Мізерний Василь-«Рен», (сотник та майор УПА (посмертно), командир тактичного відтинка УПА «Лемко» (1945—1947))

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Вересень: 9: Стебельський Степан-«Хрін», UPA-Zaslugy-sriblo-1.pngUPA-Zaslugy2-zoloto-2.png (командир ТВ-24 «Маківка», керівник ліквідації заст. міністра оборони Польщі, ген. К. Свєрчевського)

16: Федюшка Петро Якимович «Брюс», UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (організаційний референт Карпатського крайового проводу ОУН)
21: Скляновський-Гордієнко Іван-«Чорногора» (курінний куреню «Гайдамаки» ТВ-21 «Гуцульщина»)
30: Коржак Михайло-«Сапер», (командир сотні «Сірі» ТВ-22 «Чорний ліс»)

Flag of the Czech Republic.svg Flag of Poland (normative).svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Жовтень:
Листопад: 26: Гаврилик Петро UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги (в.о. керівника Самбірського надрайонного проводу ОУН) Flag of the Soviet Union.svg
Грудень: 6: Ющенко Павло-«Моряк» UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (стрілець кур’єрської групи Проводу ОУН в Україні до ЗП УГВР) Flag of the Czech Republic.svg

1950[ред. | ред. код]

Січень: 3: Золотун Володимир, UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (керівник Сенкевичівського районового проводу ОУН)

27: Куровицький Адам, UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги (Сокальський окружний провідник ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Лютий: 2: Москалюк Михайло-«Спартан», (сотник УПА, командир сотні УПА імені Колодзінського)

25: Лесюк Михайло, UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (керівник Заболотського кущового проводу ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Березень: 5: Роман Шухевич-«Тур», Герой України (орден Держави) (2007, посмертно) Герой України з удостоєнням ордена Держави, Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату УГВР (19431950) Flag of the Soviet Union.svg
Квітень: 11: Федорів Петро-«Дальнич», (референт Служби Безпеки ОУН на Закерзонні) Flag of Poland (normative).svg
Травень: 4:Паньків Іван-«Явір», UPA-Zaslugy-sriblo-1.pngUPA-Zaslugy-zoloto-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл., Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (командир сотні в ТВ-14 «Асфальт», кур'єр ЗЧ ОУН)

15: Іван Гураль-«Гайворон» (сотенний сотні 59 «імені Колодзінського» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла»)

Flag of the Soviet Union.svg
?
Червень: 16: Ґоляш Григорій-«Бей», (організаційний референт Подільського крайового проводу ОУН)

28: Николишин Володимир-«Титар», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги (референт СБ Тернопільського окружного проводу ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Липень: 6: Онишкевич Мирослав-«Орест», (полковник УПА, командир ВО-6 «Сян»)

7: Дуда Михайло-«Громенко», UPA-Zaslugy-bronza.pngUPA-Zaslugy-sriblo-1.pngUPA-Zaslugy-zoloto-1.png (командир «Залізної сотні» (Ударники-2) Перемишльського куреня ТВ-26 «Лемко»)
7: Сенчишак Ілько UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (кур'єр ЗП УГВР)
19: Людмила Фоя «Оксана», (учасниця контрозвідувальної операції проти НКВД, співробітниця підпільної преси)
Левчук Макар Васильович - "Палій", "Микита" (провідник ОУН Локачинського (Затурцівського) району Волинської області)

Flag of Poland (normative).svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Серпень: 18: Якимович Надія-«Надя», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги, (працівниця Головного осередку пропаганди ОУН, зв'язкова) Flag of the Soviet Union.svg
Вересень: 8: Іван Ремболович, Хрест Воєнних заслуг ІІ класу з мечами Хрест Воєнних заслуг ІІ класу з мечами (Німеччина), (підполковник Армії УНР, командир батальйону дивізії «Галичина», полковник УПА)

24: Суль Павло UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го кл.(Керівник Рожищенського районного проводу ОУН)
30: Чемерис Ольга Семенівна-«Дніпрова» (працівниця СБ ОУН (б))

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Жовтень: 20:Григорій Легкий-«Борис», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги, (окружний повідник ОУН Коломийщини)

20:Василь Савчак-«Сталь», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги, (окружний провідник ОУН Коломийщини та Буковини)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Листопад: 4: Коростіль Володимир-«Осика», (командир сотні «Жубри-1» ТВ-14 «Асфальт»

28: Осип Дяків-«Горновий» UPA-Zaslugy2-zoloto-2.pngUPA-Zaslugy2-sriblo-2.png, (крайовий провідник ОУН Львівщини, теоретик і організатор боротьби УПА, заступник голови Генерального Секретаріату УГВР)
28: Трач Богдан-«Дунай», UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (командир ТВ-22 «Чорний ліс»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Грудень: 1: Геник Костянтин-«Крук», (заступник окружного референта СБ Коломийщини)

12: Мельничин Микола Григорович-«Кірам», UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го класу(заступник командира сотні в ТВ-14 «Асфальт», кур'єр ЗЧ ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

1951[ред. | ред. код]

Січень: 12: Поздик Йосип, UPA-Zaslugy-sriblo-1.png (заступник референта пропаганди Подільського крайового проводу ОУН)

19: Литвинчук Іван-«Дубовий», (командир ВО «Заграва», командир УПА-Північ, заступник провідника ОУН на ПЗУЗ)
Мельник Павло Лазарович – «Данило», «Косик» (провідник  ОУН Володимирецького (Рафалівського) району Рівненської області)
Юзько Василь Федорович - "Калина" (підрайонний провідник ОУН Володимирецького (Рафалівського) району Рівненської області)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Лютий: 2: Демчук Ілля, UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (керівник кущового проводу ОУН)

3: Литвинець Микола UPA-Zaslugy-zoloto-2.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (кур'єр ЗП УГВР)
14:Когуч Павло, UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (командир сотень «Заведії» та «Месники» ТВ-22 «Чорний ліс»)
Лисий Яків Йович – «Ярослав», «Павло» (провідник ОУН Ковельського (Голобського) району Волинської області)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Березень: 20: Ярицький Степан-«Крамаренко» UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (командир сотні «Звірі» куреня «Смертоносці») Flag of the Soviet Union.svg
Квітень: 11: Шульган Мар’ян-«Білоус» (командир ТВ-15 «Яструб»)

11: Степан Костащук-«Кривоніс» (Провідник Снятинського районового проводу ОУНР)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Травень:
Червень: 4: Шевчук Михайло-«Юрко», UPA-Zaslugy-sriblo-1.png, UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png (керівник Городоцького районового проводу ОУН)

7: Почигайло Ярослав-«Крук», UPA-Zaslugy-sriblo-1.png (командир сотні «Лісовики» ТВ-17 «Бережани»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Липень: 1: Фрасуляк Степан-«Хмель», UPA-Zaslugy2-bronza.png 2 Бронзові Хрести Заслуги (начальник військового штабу ВО-4 «Говерла»)

1: Хащівський Василь-«Марко» UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (кур'єр ЗП УГВР)
30: Маслюк Йосип Андрійович UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (керівник Підкамінського районного проводу ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Серпень: 8: Небесійчук Василь-«Заведія» UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (референт СБ Жаб'євського районного проводу ОУН) Flag of the Soviet Union.svg
Вересень: Осінь:Кулик-«Сірий» Іван UPA-Zaslugy-zoloto-2.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (окружний провідник ОУН Коломийщини)

6:Іванус Михайло-«Цяпка» (в.о. окружного референта СБ ОУН Городоччини)
6: Кіт Йосип UPA-Zaslugy-zoloto-2.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 1-го кл. (кур'єр ЗП УГВР)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Жовтень: 1: Михайло Мочурад-«Савур»(надрайонний референт пропаганди ОУН Городоччини)

31: Данилюк Назарій-«Перебийніс», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги (командир Буковинського куреня УПА, окружний провідник ОУН Коломийщини і Буковини)
Гоянюк Михайло-«Залізняк» (сотенний відд. 63 «Березівська» ТВ-21 «Гуцульщина»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of Romania (1965-1989).svg
?

Листопад: 29: Степан Янішевський-«Юрій» (в.о. командира ВО «Заграва»)

Кухарук Олександр Панасович - "Чорний", "Аркадій" (провідник ОУН  Оваднівського району Волинської області)
Сінчук Лукаш Демидович – «Юрко», «Орел» (провідник ОУН Любомльського (Головнянського) району Волинської області)
Васейко Іван Тимофійович – «Хижак» (провідник ОУН Любомльського (Головнянського) району Волинської області)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Грудень: 4: Іванило Михайло, UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний хрест заслуги (окружний провідник ОУН Рогатинщини)

8: Тимошик Клим-«Роман», (провідник ОУН Камінь-Каширського району Волинської області)
11: Троцюк Григорій-«Верховинець» UPA-Zaslugy-sriblo-1.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 1-го кл.(командир бригади «6-та бригада „Помста Крут“», «ім. Назара» (Західна ВО «Завихост»))
13: Косарчин Ярослав-«Байрак» UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го кл. (сотник УПА, командир ТВ-23 «Магура», крайовий провідник ОУН «Карпати».)
13: Фрайт Володимир-«Жар» UPA-Zaslugy2-bronza.png (Калуський та Дрогобицький окружний провідник ОУН)
21: Кравчук Роман-«Петро», UPA-Zaslugy2-zoloto-2.png Золотий Хрест Заслуги, (заступник голови Проводу ОУНР, крайовий провідник ОУН ЗУЗ, Голова Президіяльної Колегії УГВР.)
23: Федун-Полтава Петро, UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний хрест заслуги, (керівник Головного осередку пропаганди Проводу ОУН, заступник Голови Генерального Секретаріату УГВР, начальник політвиховного відділу ГВШ УПА)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

1952[ред. | ред. код]

Січень: 19: Ковжук Яків Іванович-«Карпо», (член ОУН і УГВР, керівник Острозького районного проводу ОУН та пункту зв’язку Проводу ОУН)

25: Бойко Петро («Ох»), UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (керівник охорони орг. референта Подільського крайового проводу)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Лютий: 23: Дяченко Михайло Васильович-«Марко Боєслав», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png, (член УГВР, пропагандист ОУН та УПА, поет і публіцист. Редактор підпільного журналу «Чорний ліс»). Flag of the Soviet Union.svg
Березень: 4: Хасевич Ніл Антонович-«Зот», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png, (член ОУН і УГВР. Творець ескізів Хреста Заслуги, Хреста Бойової Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах».) Flag of the Soviet Union.svg
Квітень: Бей Василь-«Улас», UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги, (крайовий провідник ОУН ОСУЗ (1947—1951)) Flag of the Soviet Union.svg
Травень: 5: Степанюк Олександр-«Мефодій», (Білоруський окружний провідник ОУН, Житомирський окружний провідник ОУН)

10: Хімчак Василь UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (організаційний референт Жаб’євського районного проводу ОУН)
16: Сітка Олексій-«Підкова» UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (керівник Бродівського надрайонного проводу ОУН)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень: 24: Харук Микола-«Вихор», сотенний сотні 62 «імені Богуна» ТВ-21 «Гуцульщина» ВО-4 «Говерла») Flag of the Soviet Union.svg
Жовтень:
Листопад:
Грудень: 2: Ярчук Михайло-«Клим» (Чортківський Надрайонний провідник ОУН)

3: Заєць Михайло-«Зенко», UPA-Zaslugy-sriblo-2.png Срібний Хрест Бойової Заслуги 2-го кл. (особистий охоронець Романа Шухевича)
27: Жовтянський Олексій-«Сірко», (з 1947 року провідник ОУН Олицького району Волинської області)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

1953[ред. | ред. код]

Січень: 16: Колісник Петро, (надрайоновий провідник у Київській та Вінницькій областях) Flag of the Soviet Union.svg
Лютий: 14: Стурко Юліан UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (командир сотні «Журавлі» у ТВ-23 «Магура» ВО-4 «Говерла») Flag of the Soviet Union.svg
Березень: 10: Кононович Федір UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги, (керівник Бібрецького районного проводу ОУН)

18: Чепіль Левко UPA-Zaslugy-zoloto-1.png Золотий Хрест Бойової Заслуги 2-го класу, (учасник кур’єрської групи за кордон до ЗП УГВР)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Квітень: 7: Корж Микола-«Сокіл», UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (командир сотні УПА «Змії»)

8:Білінчук Дмитро-«Хмара», (сотенний сотні УПА ім. Б. Хмельницького в курені «Перемога», референт СБ Косівського надрайонного проводу ОУНР)
8:Матвіїв Юліан-«Недобитий», (Командир куреня «Перемога» з ТВ-21 «Гуцульщина» (1944—1945), окружний провідник ОУН Буковини (1950—1952))
8:Балагурак Дмитро Васильович-«Скоба», UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (референт СБ Косівського надр. проводу ОУН)
8:Кричун Микола, UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (керівник Вижницького («Гірського») надрайонного проводу ОУН)
8: Паєвська Олександра (референт пропаганди Коломийського Окружного проводу ОУН)
27: Мельник Петро-«Хмара», UPA-Zaslugy2-bronza.pngUPA-Zaslugy-sriblo-1.png (командир куреня «Дзвони» та ТВ-21 «Гуцульщина», надрайонний провідник ОУН Надвірнянщини (1949)
27: Петер Костянтин Кирилович-«Сокіл», (сотник армії УНР, майор УПА, командир ТВ-23 «Магура» (01.1945 −04.1945); керівник розвідки ВО-4 «Говерла»)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Травень: Савира Олександр Федосійович - "Ярош", "Зарічний", "Аркадій" (керівник Луцького окружного проводу ОУН) Flag of the Soviet Union.svg
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень: 1: Салата Микола, UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хрест Бойової Заслуги (керівник зв'язку командира УПА Василя Кука) Flag of the Soviet Union.svg
Жовтень: 30: Грушевець Григорій Денисович-"Галайда", UPA-Zaslugy2-sriblo-2.png Срібний Хрест Заслуги, (керівник Ковельського надрайонного проводу ОУН) Flag of the Soviet Union.svg
Листопад:
Грудень:

1954[ред. | ред. код]

Січень: 17: Сементух Василь-«Ярий», (окружний провідник ОУН Ковельщини у 1948—1954 роках) Flag of the Soviet Union.svg
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень: 11: Хадай Дмитро, UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хреста Бойової Заслуги(керівник Золочівського районного проводу ОУН)

17: Твердохліб Микола-«Грім», UPA-Zaslugy2-zoloto-2.png Золотий Хрест Заслуги 1 кл., (референт СБ Карпатського краю, командир ВО-4 «Говерля» (1945—1954))
19: Охримович Василь-«Філософ», UPA-Zaslugy-zoloto-2.png, (крайовий провідник ОУН на Західно-Українських Землях (ЗУЗ), член УГВР, ЗП УГВР, ЗЧ ОУН. Майор-політвиховник УПА)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union.svg

Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень: 20: Дубина Василь-«Вогник», UPA-Zaslugy-bronza.png Бронзовий Хреста Бойової Заслуги Flag of the Soviet Union.svg
Листопад:
Грудень:

1955[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень: 18: Дужий Микола-«Вировий», UPA-Zaslugy2-zoloto-2.png, (підхорунжий УГА, секретар Головної Управи товариства «Просвіта», секретар президії УГВР, в.о. Голови Президії УГВР). Flag of the Soviet Union.svg
Червень:
Липень: 8: Кудра Володимир (заступник окружного провідника ОУН Житомирщини)

8: Усач Олександр-«Лис» UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (охоронець Володимира Кудрі)

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Серпень: 4: Вовчук Іван Григорович-«Граб», (командир сотень УПА «Леви II» і «Леви III»)

19: Маєвський Анатолій Васильович-«Уліян», UPA-Zaslugy2-zoloto-2.png Золотий Хрест Заслуги (1952), окружний провідник ОУН Рівненщини (1945—1955), останній провідник ОУН Волині.

Flag of the Soviet Union.svg

Flag of the Soviet Union.svg

Вересень:
Жовтень: 2: Лінник Степан Андріанович-«Рижий», (керівник Колківського районного проводу ОУН, один із останніх діючих командирів УПА) Flag of the Soviet Union.svg
Листопад: Демський Олексій-«Шувар», UPA-Zaslugy2-bronza.png Бронзовий Хрест Заслуги (керівник Рогатинського районного проводу ОУН) Flag of the Soviet Union.svg
Грудень:

1956[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень: Григорій (Гас) Скиба. Провідник ОУН(б) на Конотопщині Flag of the Soviet Union.svg
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень: 13:Гринішак Лука-«Довбуш», UPA-Zaslugy-bronza.png, (сотник УПА, командир куреня «Бескид» ВО-4 «Говерла», Надвірнянський надрайонний провідник ОУН (1949—1950)) Flag of the Soviet Union.svg
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1957[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень: 12: Ребет Лев-«Кіл» (8-й крайовий провідник ОУН, Другий заступник голови та керівника Ресорту Соціальних Реформ УДП, 1-й Голова ОУНз) Flag of the Soviet Union.svg
Листопад:
Грудень:

1958[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1959[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень: Воробець Федір-«Верещака», (окружний провідник ОУН Житомирщини, командир ВО «Тютюнник», заступник крайового провідника ОУН Східного краю «Одеса» ПЗУЗ та командир Східної ВО/(З'єднаних груп «44»)) Flag of the Soviet Union.svg
Жовтень: 15: Степан Бандера, Герой України (орден Держави) (2010, посмертно) Герой України з удостоєнням ордена Держави, політичний діяч, ідеолог і теоретик українського націоналістичного руху ХХ століття, голова Проводу ОУН-Б Flag of the Soviet Union.svg
Листопад:
Грудень:

1960[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень: 14: Пасічний Петро, (член Подільського окружного проводу ОУН, останній керівник боївки ОУН) Flag of the Soviet Union.svg
Травень: 16:Осьмак Кирило Іванович-«Марко Горянський» (діяч Української Центральної Ради, діяч ОУН, Президент Української Головної Визвольної Ради) Flag of the Soviet Union.svg
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1967[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий: 6: Олійник Антон-«Індус», (керівник юнацтва ОУН Людвипільського району, тричі втікав з радянських таборів, розстріляний) Flag of the Soviet Union.svg
Березень:
Квітень:
Травень:
Червень:
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1971[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень:
Червень: 16:Сорока Михайло Михайлович (провідник Крайової екзекутиви ОУН на західноукраїнських землях (ЗУЗ)(1934—1936), член Крайового Проводу ОУН (1940). Організатор руху спротиву в'язнів «ОУН-Північ») Flag of the Soviet Union.svg
Липень:
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

1989[ред. | ред. код]

Січень:
Лютий:
Березень:
Квітень:
Травень:
Червень:
Липень: 12: Гончарук Іван Савич, (вояк УПА, останній розстріляний учасник антирадянського підпілля) Flag of the Soviet Union.svg
Серпень:
Вересень:
Жовтень:
Листопад:
Грудень:

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]