Мартін Іден

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мартін Іден
Martin Eden
Ed1909-MartinEden.jpg
перше видання
Жанр роман
Автор Джек Лондон
Мова англійська
Написано 1909
Опубліковано 1909
Видавництво Macmillan Inc.
Переклад Марія Рябова
Нагороди
У «Гутенберзі» 1056

Q:  Цей твір у Вікіцитатах
Див. також: Іден

«Мартін Іден» (англ. Martin Eden) — роман американського письменника Джека Лондона 1909 року про молодого моряка, який намагається стати письменником для того, щоб змінити свою класову приналежність і заслужити любов дівчини. Досягнувши світового визнання він розчаровується у коханні, грошах та оточенні.

Автобіографічність[ред. | ред. код]

Роман у деякому сенсі автобіографічний, адже є багато спільного між Мартіном Іденом і Джеком Лондоном. Обидва вихідці з непривілейованих верств населення і власними зусиллями домоглися значних успіхів у літературі. У період написання «Мартіна Ідена» Джек Лондон був уже досить обізнаним у професіях, що фігурують у романі, адже в молодому віці випробував багато занять. Він пише про професії моряка, фабричного працівника, роботу в пральні. Також, варто зазначити, що образ Руф навіяний першим коханням Джека Лондона — Мейбл Епплгарт.[1]

Однак політичні та філософські погляди Лондона і його головного героя різні. Ідену люди лише приписували соціалістичні ідеї (але насправді він був прихильником Герберта Спенсера та Фрідріха Ніцше), а Лондон був безпосередньо прихильником соціалізму.

Екранізації[ред. | ред. код]


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 30 травня 2015. Процитовано 30 травня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]