Мартін Іден

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мартін Іден
Martin Eden
Ed1909-MartinEden.jpg
перше видання
Жанр роман
Автор Джек Лондон
Мова англійська
Написаний 1909
Видавництво Macmillan Publishers[d]
Виданий 1909
Переклад Марія Рябова
в проекті «Гутенберг» 1056
Q: Висловлювання у Вікіцитатах
Див. також статтю: Іден.

«Мартін Іден» (англ. Martin Eden) — роман американського письменника Джека Лондона 1909 року про молодого моряка, який намагається стати письменником для того, щоб змінити свою класову приналежність і заслужити любов дівчини. Досягнувши світового визнання він розчаровується у коханні, грошах та оточенні.

Автобіографічність[ред.ред. код]

Роман у деякому сенсі автобіографічний, адже є багато спільного між Мартіном Іденом і Джеком Лондоном. Обидва вихідці з непривілейованих верств населення і власними зусиллями домоглися значних успіхів у літературі. У період написання «Мартіна Ідена» Джек Лондон був уже досить обізнаним у професіях, що фігурують у романі, адже в молодому віці спробував багато занять. Він пише про професії моряка, фабричного працівника, роботу в пральні. Також, варто зазначити, що образ Рут навіяний першим коханням Джека Лондона — Мейбл Епплгарт.[1]

Однак політичні та філософські погляди Лондона і його головного героя різні. Ідену люди лише приписували соціалістичні ідеї, (але насправді він був прихильником Герберта Спенсера та Фрідріха Ніцше), а Лондон був безпосередньо прихильником соціалізму.

Екранізації[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.