Март Кульдкепп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Март Кульдкепп
ест. Mart Kuldkepp
Народився19 вересня 1983(1983-09-19)[1] (40 років)
ГромадянствоЕстонія Естонія
Національністьестонець
Діяльністьскандинавіст, історик, перекладач
Alma materТартуський університет
ЗакладУніверситетський коледж Лондона

Март Кульдкепп (ест. Mart Kuldkepp; нар. 1983) — естонський скандинавіст, історик та перекладач. Доктор філософії (2014). Доцент кафедри скандинавської історії та політики факультету мистецтв і гуманітарних наук[en] Університетського коледжу Лондона[2], де викладає курс «Нейтралітет і нейтральні держави» з 2016 року[3]. Член Естонського наукового товариства та Естонського студентського товариства «Veljesto».

Життєпис

[ред. | ред. код]

З 2011 по 2015 рік Март Кульдкепп працював на різних посадах кафедри скандинавістики[et] Тартуського університету, в тому числі завідувачем кафедри та програмним директором.

2014 року в Тартуському університеті захистив докторську дисертацію на тему «Естонія тяжіє до Швеції: скандинавська ідентичність та активістський регіоналізм у Першій світовій війні».

Основними темами дослідження Марта Кульдкеппа є політичні та культурні контакти Естонії та Скандинавії у ХХ столітті, питання нордичної ідентичності естонців, давньоскандинавська література та культура[4].

Март Кульдкепп брав участь у дослідженні Александра Кескюли, за що був нагороджений у 2015 році премією «Emerging Scholar Award» Міжнародної асоціації сприяння балтійським дослідженням[5].

Він викладає також у Школі європейських мов, культури та суспільства Центру мультидисциплінарних та міжкультурних досліджень кафедри скандинавістики Університетського коледжу Лондона[6].

Доробок

[ред. | ред. код]
Деякі публікації

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Естонський дослідницький портал
  2. «Росія вважатиме нейтралітет України слабкістю і запрошенням до агресії» — британський аналітик
  3. Mart Kuldkepp. Royal United Services Institute(англ.)
  4. Mart Kuldkepp. Estonia Gravitates Towards Sweden: Nordic Identity and Activist Regionalism in World War I. PhD thesis, Tartu University.
  5. Tartu ülikooli teadur pälvis maineka autasu(ест.)
  6. Scandinavian Studies

Посилання

[ред. | ред. код]