Марія Чайковська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Марія Чайковська — українська співачка, піаністка, авторка та виконавиця пісень, серед яких багато стали інтернет-хітами («Мости», «Пістолети і троянди», «Забери мене», «В місті колишніх морів», «Розкажи»).

Біографія[ред. | ред. код]

Марія Чайковська — українська співачка, піаністка, піснярка. Чайковська — автор багатьох пісень і кількох інтернет-хітів, серед яких як її сольні роботи, так і пісні, виконані спільно з музикантом Гушею Катушкиним, Євгеном Соєю. Марія пише і співає українською та російською мовами, акомпанує собі на фортепіано. Душевна лірика, оригінальна манера гри, драматизм виконання і чистий голос принесли молодій співачці заслужену любов глядачів і критиків. Також виконує пісні на вірші сучасних поетів: Євгена Сої, Віри Полозкової, Володимира Тока.

Народилася Марія Чайковська 27 жовтня в Сумах. У віці п'яти років отримала перші уроки гри на піаніно від мами, диригента і солістки місцевого хору. Саме завдяки мамі вдома постійно звучали класика і джаз, що мали серйозний вплив на розвиток молодої виконавиці. З 7 років Марія пішла до музичної школи № 3 в місті Суми і закінчила там перший клас у педагога Неллі Воронцової. Саме педагог розгледіла в дівчинці серйозний талант і порадила вступити до спеціалізованої школи. У рідному місті такого навчального закладу не було, і у віці 9-ти років Марія з мамою переїхали до Харкова.

У Харкові майбутня співачка потрапила до класу педагога Олени Колесникової. За словами Чайковської, ця жінка «яка надихнула її своєю величезною любов'ю до гри на фортепіано, вона була поглинена музикою». Жила Марія в той час у гуртожитку при музичній школі. У 7-8 класі Марія Чайковська почала писати музику і пісні. Перший її твір був написаний під враженням від ​​романтичної драми «Осінь в Нью-Йорку». Дівчина повернулася додому і, як їй здавалося, повторила музику з кінострічки. Пізніше вона переглянула «Осінь» і зрозуміла, що її мелодія і мелодія з фільму абсолютно не схожі, вона випадково створила щось нове. Потім до цієї мелодії з'явилися слова.

Після закінчення школи Марія Чайковська вступила до консерваторії — спочатку в Москві, але обставини склалися так, що вона була змушена повернутися до Харкова. Там вона склала іспити і вступила відразу на два відділення Харківської консерваторії: джазове і класичне. Обидва відділення успішно закінчила. У студентські роки почала активно виступати і гастролювати як джазовий музикант. Тоді ж почала брати участь у різних профільних конкурсах і вигравати їх.

Під час російсько-української війни, активно продовжувала їздити з концертами до Росії.

Музика[ред. | ред. код]

Відразу після отримання диплома Марія Чайковська влаштувалася джазовою та класичною піаністкою великого джазового колективу Regent Art Orchestra і незабаром поїхала на гастролі до Європи. Чайковська була єдиною дівчиною в колективі з десяти осіб. За час контракту Марія давала сольні джазові та авторські концерти, згодом також виконувала класичну музику, віддаючи в своєму репертуарі перевагу російським композиторам. Цей час артистка згадує з великою теплотою, так як перед її очима буквально проносився калейдоскоп з різних міст, в деяких з яких доводилося давати по кілька концертів на день. Найкращі спогади у дівчини залишилися від Франції — Марія досі часто розповідає про цю країну в своїх інтерв'ю.

Після завершення контракту Чайковська повернулася до Харкова і зібрала власний проект «MARIA Group». Спочатку музиканти виконували класичні джазові композиції, але незабаром переключилися на авторський матеріал Марії. Перший концерт групи відбувся навесні 2009 року, це був спільний виступ з музикантом SunSay. Проект харківська публіка спийняла дуже тепло. Через два роки вийшов перший сольний альбом проекту — «З тиші». Він був записаний на студії M. A. R. T. у період з кінця 2010 року по літо 2011. До нього увійшли нові пісні виконавиці і дві записані раніше — «Крiзь мене» і «За 5 хвилин».

5 грудня 2009 року в Харкові на фестивалі пам'яті Вені Д'ркина Марія Чайковська познайомилася з автором-виконавцем Гушею Катушкиним (Сергієм Колесніковим) — фронтменом гурту «Ансамбль імені Людського Фактора», відомого також під назвою «ai4F». Це знайомство переросло в багаторічну дружбу і тісну співпрацю, і вже в 2011 році інтернет буквально заполонили два їх спільні сингли «Ехо тисячі вокзалів» (на вірші сучасного мережевого поета Ес Сої) і «Ноябрь ніколи не скінчиться».

Марія Чайковська і Гуша Катушкин були запрошені як музичні гості на вечірню передачу на російському телеканалі «Вечірній Ургант», а потім дует був номінований на незалежну премію Артемія Троїцького «Степовий вовк 2012». Савік Шустер представив музикантів у прямому ефірі українського телешоу «Шустер Live» дует як живий доказ російсько-української дружби. У січня 2014 побачив світ альбом «Краса», записаний спільно. До платівки увійшли 13 треків — пісень Марії і Гуші. Особливо теплий відгук публіки отримали пісні, який молоді музиканти виконали дуетом.

Сьогодні Марія Чайковська активно гастролює по містах України та зарубіжжя і продовжує розширювати свою гастрольну географію.

Творчість[ред. | ред. код]

Пише і співає пісні російською та українською мовами, акомпануючи собі на фортепіано. Чистий голос, яскрава драматична подача і унікальна манера гри перетворюють кожен її виступ на неповторне свято серця. Щедрі на порівняння критики проводять масу паралелей (від Едіт Піаф і інших яскравих жінок з естрадного небосхилу до «Вакарчука у спідниці», хоча точніше було б сказати «у сукні»), але жодна з них не може розкрити і малої частки того, що відбувається на концертах. Не потрібно ніяких додаткових елементів шоу, коли емоційний феєрверк артистки засліплює, змушує плакати і сміятися в ту мить, коли слухач впізнає в пісні себе у найяскравіші моменти життя. Щира тонка лірика, пронизливі мелодії і атмосферне фортепіанне звучання, що з'єднує нотки класичної школи, французького імпресіонізму та сучасного джазу — все це обов'язкові компоненти коктейлю, який неодмінно варто спробувати.

Дискографія[ред. | ред. код]

 • «Из тишины» (2011)
 • «Дубль Два HCO live» (2012)
 • «Красота 13» (2014)
 • «Целуй меня» (2015)

«Из тишины»[ред. | ред. код]

Дебютна платівка «Из тишины» вийшла у світ 18 червня 2011 року і згодом стала справжньою інтернет-сенсацією.

До неї ввійшли здебільшого сольні композиції, 1 ремікс та 1 дует з Гушею Катушкиним:

 1. Забери меня
 2. Пистолеты и розы
 3. 12 ночей
 4. Місто
 5. Розкажи
 6. Душа
 7. Лифты
 8. Крила
 9. Зима
 10. Мосты
 11. За 5 хвилин
 12. Посмотри в мои глаза
 13. Крізь мене
 14. Любовь

Bonus-tracks:

 • 15.Пистолеты и розы (rmx)
 • 16.Эхо тысячи вокзалов (Г.Катушкин та М. Чайковська)

Над записом працювали:

 • Звукорежисер — Сергій «Flanger» Кондратьєв
 • Музика, тексти, рояль, вокал — Марія Чайковська
 • Саксофон — Євгеній Абин
 • Бас-гітара — Євгеній Чорнобровкин
 • Барабани — Костянтин Шепеленко
 • Сергій Майборода — скрипка («Душа», «Посмотри в мои глаза»)
 • Роман Філоненко — гітара («Мосты», «Місто», «Лифты», «За 5 хвилин»)
 • Артем Купріяненко — гітара, музика («Крила»)

Bonus-tracks:

-«Пистолеты и розы (rmx)» — Глашатай Майк — аранжування

Марія Чайковська — вокал, рояль, слова, тексти

-«Эхо тысячи вокзалов» - Гуша Катушкин - музика, вокал, гітара, тексти за мотивами творчості Ес Соя

Сергій «Flanger» Кондратьєв — аранжування, мастеринг, зведення

Марія Чайковська — вокал, клавішні

«Дубль Два HCO live»[ред. | ред. код]

 1. Пистолеты И Розы
 2. Забери Меня
 3. Крила
 4. Иди Ко Мне
 5. Огни
 6. Мосты
 7. Душа
 8. Задыхаемся (Дальше Без Меня)
 9. 12 Ночей
 10. Кава
 11. Моя Звезда
 12. Благодарю
 13. Розкажи
 14. Мiсто
 15. Чекай
 16. Последний День В Крыму
 17. Десь У Львовi
 18. Люблю
 19. Интонации
 20. Лифты
 21. 5 Минут на любовь
 22. bonus track Пальцы-Якоря

«Красота 13»[ред. | ред. код]

13 січня 2014 року вийшов диск «Красота 13», записаний у дуеті з російським музикантом Гушою Катушкіним.

До нього входять такі пісні:

 1. Со всех сторон
 2. Лето
 3. Завтра в школу
 4. Десь у Львові
 5. Последний день в Крыму
 6. Cannes
 7. Чекай
 8. Профессор (на стихи Веры Полозковой)
 9. Засыпай
 10. Самые счастливые дни
 11. Oslo
 12. Двенадцать
 13. Эхо тысячи вокзалов (по мотивам стихотворений Евгения Сои)
 14. Мы птицы (new year bonus)

«Целуй меня»[ред. | ред. код]

30 вересня 2015 року вийшов новий альбом Марії під назвою «Целуй меня». Втім, цілком новим для слухачів він не був, адже до платівки увійшли давні композиції з новим рок-аранжуванням. Отже, усіма улюблені «Будь моим мальчиком» та «Целуй меня» нарешті зазвучали по-новому, більш насичено та повнозвучно.

 1. В комнате цветных пелерин
 2. Будь моим мальчиком
 3. Нитью
 4. Не уходи.
 5. Ева
 6. Питер
 7. Твой запах
 8. В пятницу
 9. Красота
 10. Арчи
 11. Осінь
 12. Вітер
 13. Целуй меня

Концертний склад[ред. | ред. код]

Марія Чайковська — рояль, вокал, лірика, музика

Костянтин Шепеленко — барабани

Євген Чернобровкин — бас-гітара

Андрій Кобилянський — гітара

Фестивалі[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Ланки[ред. | ред. код]