Маслов Юрій Костянтинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маслов Юрій Костянтинович
YuriyMaslov.jpg
Народився 7 червня 1968(1968-06-07) (52 роки)
Одеса, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність науковець, педагог
Alma mater Одеський національний економічний університет
Науковий ступінь доктор політичних наук
Заклад Одеський національний економічний університет
Посада професор
Діти Син та донька
Нагороди
орден «За заслуги» II ступеня Орден «За заслуги» III ступеня
Заслужений економіст України Почесна грамота Верховної Ради України Почесна грамота Кабінету Міністрів України

Ма́слов Юрій Костянтинович (нар. 7 червня 1968, Одеса) — український вчений, педагог, державний та громадський діяч, один з фундаторів імплементації в Україні Дунайської стратегії Європейського Союзу.

Освіта та наукова діяльність[ред. | ред. код]

У 1989 році закінчив Одеський інститут народного господарства за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аналіз господарської діяльності», отримавши кваліфікацію економіста.

У 2008 році захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю 08.04.01 «Фінанси, грошовий облік і кредит»[1].

У 2006 році присвоєно звання Заслуженого економіста України[2].

У 2010 році обіймав посаду радника Міністра економіки України.

У 2015 році захистив дисертацію «Формування сучасної системи влади в країнах Центральної та Східної Європи: принципи, механізми та перспективи розвитку»[3] та здобув науковий ступінь доктора політичних наук за спеціальністю 23.00.02 «Політичні інститути та процеси».

2016 року обраний за конкурсом професором Одеського національного економічного університету[4].

З 2017 є членом спеціалізованої вченої ради Д 41.053.06 Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського з захисту докторських (кандидатських) дисертацій зі спеціальності 23.00.02 — «Політичні системи та процеси».

Автор понад 70 наукових праць у вітчизняних та зарубіжних виданнях[5].

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Активно підтримує євроінтеграційні процеси в Україні, а також транскордонну і кросрегіональну кооперацію[6]. З моменту прийняття Дунайської стратегії Європейського Союзу, став ініціатором підписання Меморандуму про співробітництво між Одеською, Івано-Франківською, Закарпатською та Чернівецькою областями — стратегічного документу з регіональної кооперації в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону[7]. Входить до складу Координаційного центру з провадження діяльності, пов'язаної з участю України в реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону[8].

З 2016 року — голова депутатської групи Одеської обласної ради «Стратегія ЄС для Дунайського регіону»[9]. Автор «Перспективного плану заходів щодо імплементації на території Одеської області Стратегії ЄС для Дунайського регіону»[10][11].

З 2018 року — голова Басейнової ради Нижнього Дунаю при Державному агентстві водних ресурсів України[12][13].

Є експертом з питань захисту довкілля, охорони водних ресурсів, створення та розширення об'єктів ПЗФ в українській частині Дунайського регіону[14][15].

З 2007 року є головою Піклувальної Ради Одеського музею західного та східного мистецтва. Завдяки успішним фандрейзинговим кампаніям Піклувальної Ради були відреставровані антична та східна зали музею, поповнені експозиційні фонди музею, налагоджена співпраця з музейними установами України та світу[16][17][18].

З 2017 року — голова Піклувальної Ради Одеської обласної філармонії. Сприяв виходу у світ унікального альбому «Музика та слово» з нагоди 85-річчя Одеської обласної філармонії[19][20].

Є знавцем рідкісних стародруків та унікальних рукописних книг XVI—XIX століть. За його допомогою рідкісні видання поповнили фонди Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького[21][22][23] та Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. С. Грушевського[24].

Нагороди[ред. | ред. код]

Почесна грамота Державного департаменту морського і річкового транспорту (Наказ директора Державного департаменту морського і річкового транспорту № 121-к від 25 грудня 2000 року).

Почесний працівник морського і річкового транспорту (Наказом Державного департаменту морського і річкового транспорту від 10 жовтня 2006 року № 212-к).

Почесна відзнака Одеської обласної ради (розпорядження голови Одеської обласної ради від 6 червня 2003 року).

Почесна грамота Верховної Ради України (розпорядження голови Верховної Ради України № 1586 від 30 листопада 2005 року).

Почесна відзнака голови Одеської обласної державної адміністрації (розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 31 грудня 2005 року).

Почесне звання Заслужений економіст України (Указ Президента України від 28 листопада 2006 року)[25].

Почесна грамота Національного банку України (Постанова Правління Національного банку України № 64 від 10 лютого 2009 року).

Орден «За заслуги» (Україна) III ступеня (Указ Президента України від 23 червня 2009 року № 475/2009)[26].

Подяка Прем'єр-міністра України (№ 15013 від 22 серпня 2012 року).

Почесна Грамота Кабінету Міністрів України (№ 24431 від 1 серпня 2013 року).

Відзнака Голови Одеської обласної державної адміністрації (від 27 серпня 2014 року).

Орден «За заслуги» (Україна) II ступеня (Указ Президента України № 14 від 22 січня 2019 року)[27].

Почесний громадянин міст Балтимор (штат Меріленд, США), Вилкове (Україна), Кілія (Україна).

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Маслов, Юрій (2006). Планування фінансової діяльності банку. Автореферат дисертації кандидата економічних наук. www.irbis-nbuv.gov.ua. Одеський державний економічний університет. 
 2. Указ Президента України від 28 листопада 2006 року № 1004/2006 «Про відзначення державними нагородами України» www.zakon.rada.gov.ua
 3. Маслов, Юрій (2015). Формування сучасної системи влади в країнах Центральної та Східної Європи: принципи, механізми та перспективи розвитку. Автореферат дисертації доктора політичних наук. www.irbis-nbuv.gov.ua Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського
 4. Якісний склад науково-педагогічних працівників, які забезпечують навчальний процес з освітньої програми кафедри філософії, історії та політології Одеського національного економічного університету www.oneu.edu.ua
 5. Маслов, Юрій. Участь України в макрорегіональних стратегіях ЄС: концептуальне бачення та виклики глобалізації. http://www.irbis-nbuv.gov.ua. 
 6. Маслов, Юрій. Дунайська Стратегія - ворота в ЄС для України. www.danube.odessa.gov.ua. 
 7. / Меморандум про співробітництво в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону www.danube.odessa.gov.ua.
 8. Постанова Кабінету Міністрів України Про утворення Координаційного центру з провадження діяльності, пов'язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. www.zakon.rada.gov.ua. 
 9. 8-й Форум Дунайської стратегії ЄС для Дунайського регіону www.ukrinform.ua
 10. Інформація на сайті Думська www.dumskaya.net
 11. Рішення про затвердження Перспективного плану заходів щодо імплементації на території Одеської області Стратегії ЄС для Дунайського регіону [1] www.oblrada.odessa.gov.ua
 12. Персональний склад Басейнової ради Нижнього Дунаю. www.oouvr.gov.ua. 
 13. Положення про Басейнову раду Нижнього Дунаю www.davr.gov.ua
 14. Маслов, Юрий. Умирающий украинский Дунай. www.ZN.ua. Зеркало недели. 
 15. Маслов, Юрий. Нужна ли Украине Стратегия ЕС для Дунайского региона. www.LB.ua. Левый берег. 
 16. Інформація про Піклувальну раду Одеського музею західного та східного мистецтва
 17. Одесский музей отметит китайский новый год открытием экспозиции отдела искусства стран Востока www.viknaodessa.od.ua Вікна Одеса
 18. В Одессе восстанавливают уникальный исторический раритет www.viknaodessa.od.ua Вікна Одеса
 19. Одесская филармония собрала на праздник друзей www.rupor.od.ua Рупор Одессы
 20. Книга о филармонии www.vo.od.ua Вечерняя Одесса
 21. Галерея почесних благодійників Одещини "Люди щедрих сердець"[2] www.odnb.ua Одеська національна наукова бібліотека
 22. Розділ сайту ОННБ «Бібліотека дякує» — подяка Юрію Маслову www.odnb.odessa.ua Одеська національна наукова бібліотека
 23. Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності Одеської обласної ради Юрій Маслов на честь 1150-річчя кириличного письма передає в дарунок Бібліотеці рідкісне видання XVII ст. www.odnb.odessa.ua Одеська національна наукова бібліотека
 24. Директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Стратегія ЄС для Дунайського регіону» Юрій Маслов подарував бібліотеці унікальну документальну збірку Константинопольської церкви www.biblioteka.od.ua Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського
 25. Указ Президента України від 28 листопада 2006 року № 1004/2006 «Про відзначення державними нагородами України» www.zakon.rada.gov.ua
 26. Указ Президента України від 23 червня 2009 року № 475/2009 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України» www.zakon.rada.gov.ua
 27. Указ Президента України № 14/2019 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України www.president.gov.ua