Масова витрата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ма́сова витра́та — маса речовини, яка проходить через задану площу поперечного перерізу потоку за одиницю часу. Вимірюється в одиницях маси за одиницю часу, у системі одиниць SI виражається у кілограмах за секунду (кг/с). Зазвичай позначається або . Поняття витрати використовується для характеристики потоків таких середовищ, як: гази, рідини, сипкі речовини та газопилові суміші.

Для розрахунку витрат використовують значення середньої швидкості потоку як усередненої характеристики інтенсивності протікання речовини. Середньою швидкістю потоку у даному перерізі називається така однакова для всіх точок перерізу потоку швидкість руху речовини, при якій через цей переріз проходить та ж витрата, що і при дійсному розподілі швидкостях руху речовини.

Масова витрата може бути обчислена через густину речовини, площу перетину потоку і середню швидкість потоку у цьому перетині:

де:

 — масова витрата;
ρ  — густина речовини;
V  — середня швидкість потоку;
S  — площа перетину потоку.

Записане рівняння для визначення масової витрати може бути виражене через об'ємну витрату:

де:

ρ  — густина речовини;
Q  — об'ємна витрата.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Левицький Б. Ф., Лещій Н. П. Гідравліка. Загальний курс. — Львів: Світ, 1994. — 264 с. ISBN 5-7773-0158-4
  • Константінов Ю. М., Гіжа О. О. Технічна механіка рідини і газу: Підручник.- К.: Вища школа, 2002.-277 с. : іл. ISBN 966-642-093-7
  • Кулінченко В. Р. Гідравліка, гідравлічні машини і гідропривід: Підручник.- Київ: Фірма «Інкос», Центр навчальної літератури, 2006. - 616 с. ISBN 966-8347-38-2
  • Колчунов В. І. Теоретична та прикладна гідромеханіка: Навч. Посібник.-К.: НАУ, 2004.-336 с. ISBN 966-598-174-9

Посилання[ред. | ред. код]