Массімо Моратті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Moratti particolare.JPG

Массімо Моратті (італ. Massimo Moratti, *16 травня 1945, Боско-К'єзануова) — італійський нафтопромисловець, співвласник заснованої його батьком Анджело Моратті корпорації Сарас С.п. А (італ. Saras SpA), власник і президент (19952004 і з 2006 року) футбольного клубу «Інтернаціонале» (Мілан).

Массімо Моратті четвертий син італійського промисловця, власника і президента (19551968) «золотої ери» «Інтера» Анджело Моратті. Одружений з Емілією Боссі, має п'ятьох дітей. Кавалер ордена За заслуги перед Італійською Республікою. Дружина його брата Джанмарко, Летиція Моратті — мер Мілана.

За час керівництва Массімо Моратті футбольним клубом «Інтер», клуб ставав

В цілому діяльність Моратті, як президента «Інтера» оцінюється дуже неоднозначно. З одного боку він без сумніву вболівальник номер один, і шалено закоханий у свою команду. Він ніколи нічого не шкодував для неї. Завдяки йому в команді грали світові зірки — Роналду, Адріано, Крістіан Вієрі, Фіґу, Верон. Але з іншого боку найчастіше його дії виглядали не зовсім професійно. Покупки гравців за будь-які гроші виглядали вельми хаотично. З 1995 року в Інтер було вкладено від 750 та 900 мільйонів євро. Іноді купувалися гравців, які зовсім не підходили команді, і, навпаки, прямим конкурентам віддавалися гравців, вельми вдало розкриваються на новому місці (Пірло, Зеєдорф).

Так само, дуже часто не вдавалося Моратті спрацюватися з тренерами. Удачі, такі як Манчіні або Моурінью, сусідили з провалами — Ліппі або Купер.