Мастіно-наполетано

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мастіно наполетано right-center
Cannon - Male Neapolitan Mastiff 1998.jpeg
Походження Італія Італія
Характеристики
Висота Пси: 65-75 см,
Суки: 60-68 см
Вага Пси: 60-70 кг,
Суки: 50-60 кг
Класифікація МКФ:
FCI 197
Стандарти породи
FCI [2 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Неаполіта́нський масти́ф або масті́но наполета́но (італ. Mastino Napoletano) — порода собак 2-ї групи МКФ.

Історія[ред.ред. код]

Порода відома на півдні Апеннінського півострова з найдавніших часів. Мастіно є нащадком стародавніх бойових собак, які брали участь у боях і цькуванні диких звірів на аренах Стародавнього Риму. Здавна мастіно використовували як сторожову собаку. Тримали подібних собак прості обивателі: м'ясники, сторожі, селяни, тому розведення носило хаотичний характер. На виставці в 1946 році П'єтро Сканціані представив 8 собак, які мали певну кількість характерних екстер'єрних рис сучасних мастіно. Шляхом спрямованого відбору Сканціані отримав зразкового пса, з якого і був написаний стандарт породи, прийнятий Товариством італійського мастіно в 1949 році[1].

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Масивна собака з потужним кістяком і мускулатурою. Останній стандарт мастіно прийнятий в 1999 році. Висота в холці у псів 65-75 см, у сук 60-68 см. Вага кобеля 60-70 кг, вага суки 50-60 кг. Тип конституції грубуватий, міцний, брутальний. Формат розтягнутий. Голова масивна, череп широкий. На морді і голові шкіра утворює складки певного малюнка. Вуха поставлені високо, висячі, товсті, обов'язково повинні купіруватися для уникнення захворювань у вушній раковині і середнього вуха. Шия коротка, добре розвинена, має роздвоєний об'ємний підвіс. Спина широка, мускулиста. Живіт підібраний. По низу тулуба тварини обов'язковий підвіс. Холка виражена. Хвіст біля початку товстий, до кінця звужується, шаблевидний, за стандартом або не купируют взагалі, або на чверть. Шерсть коротка, від ніжної шовкової для сук і до жорсткої у псів. Забарвлення: чорне, блакитне, сіре, червоне дерево, ізабелла (щось середнє між сірим і палевим), тигровина є домінантною у всіх забарвленнях. Допустимі невеликі білі відмітини на грудях, пальцях і тазостегновій частині живота.

Характер[ред.ред. код]

Мастіно може використовуватися в якості сторожа. Завдяки своїм фізичним даним, він легко може відігнати від своїх «володінь» небажаного відвідувача. Проте, він вельми доброзичливий в домашній атмосфері, товариський. За характером мастіно - вічна дитина. Мастіно чудово ставляться до дітей, інших собак і кішок. Має прекрасну пам'ять. Завжди вибирає одного господаря. Слухняний тільки йому.

Примітки[ред.ред. код]

Тигр Це незавершена стаття із зоології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.