Матвійчук Анатолій Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Анатолій Миколайович Матвійчук
Jubilee Treasures of Koronatsiya 44.JPG
Основна інформація
Дата народження 29 вересня 1958(1958-09-29) (59 років)
Місце народження Київ, УРСР
Роки активності 1988 — дотепер
Країна Україна Україна
Національність українець
Професія поет-пісняр і виконавець, композитор
Жанр українська традиційна естрада
Нагороди Народний артист України
www.matviychuk.com

Анато́лій Микола́йович Матвійчу́к (*29 вересня 1958, Київ, УРСР) — український співак, поет, композитор, журналіст, телеведучий, музичний аналітик, педагог (Кандидат історичних наук), Лауреат Національної премії імені І. Франка, літературних Премій імені Андрія Малишка, Олександра Олеся, Дмитра Луценка. Лауреат Першої Премії літературного конкурсу «Коронація Слова» (номінація: Пісенна лірика), Народний артист України.

Пісні та вірші Анатолія Матвійчука надзвичайно різноманітні за стилем і тематикою: вони торкаються вічних тем буття: пошуку сенсу існування людини в світі, людських стосунків, любові, дружби, вірності, патріотизму. Ним написано чимало ліричних та філософських балад, а також веселих і запальних творів, які стали майже народними.

Створює і виконує пісні переважно українською мовою, частково російською.

Біографія[ред.ред. код]

Анатолій Миколайович Матвійчук народився 29 вересня 1958 року в місті Києві.

У період 198086 років навчався у КДУ імені Т. Г. Шевченка на факультеті журналістики.

Потім А. Матвійчук працював за отриманим фахом у низці видань («Молодь України», журнал «Музика»), а також в тележурналістиці (багаторічний ведучий та автор сценарію програм каналу УТ-1 «Музичний відеомлин», «Музичний телеярмарок», «Фант-лото „Надія“»), був ведучим на каналі «М2» Часто виступав ведучим концертів та музичних фестивалів. Ведучий та автор сценарію фестивалів «Слов'янський базарчик», «Сузір'я-Артек», «Галицький шлягер».

Від 1988 року Анатолій Матвійчук — член Спілки журналістів України.

Писав сценарії концертів і телепрограм, вірші і поетичні тексти для багатьох виконавців, популярних у всьому пострадянському просторі, — Софії Ротару, Валерія Леонтьева, Лариси Доліної та багатьох інших.

Починаючи від 1988 року, Анатолій Матвійчук, почав працювати і як композитор та співак. Створював пісні для Назарія Яремчука, Оксани Білозір, Таїсії Повалій, Ірини Білик, Віталія та Світлани Білоножко, Алли Кудлай та багатьох інших. Всього написано понад 500 пісень, що виконувалися на професійній сцені. Серед них чимало таких, що відзначалися як найкращі пісні року.[1].

Анатолій Матвійчук — творець 9 авторських компакт-дисків («Два птахи», «Полустанок любові», «Король Шапіто», «Зачарована краса», «Ключі від Раю», «Жажда», «Моя Зоря», «Сповідь», «Дорога до себе») та 6 поетичних книжок («Вірші», 1996; «Ноїв Ковчег», 1998; «Предтеча», 2003; «Сповідь», 2007; «Зерна» 2012; «На варті» 2015), автор поетичних і публіцистичних публікацій в газетній та журнальній періодиці та в інтернет-виданнях.

На рахунку виконавця — чотири великі сольні бенефіси «Полустанок Любові» в НП «Україна» (1996, 2000, 2004, 2007). Співак побував з гастрольними турами і окремими концертними виступами в багатьох містах і селах України, а також у США, Канаді, Росії, Словаччині, Болгарії, Італії, Австрії, Угорщині, Чехії, Ізраїлі тощо. Створив кілька пісень-гімнів — «Гімн Журналістів», «Южмаш», Гімн вболівальників ФК «Динамо», гімн УМАКО «Сузір'я».

Анатолій Матвійчук брав участь у низці музичних і пісенних конкурсів як член журі («Слов'янський базар», «Веселад», «Крок до зірок» тощо), є Членом Правління Українського молодіжного аерокосмічного об'єднання (УМАКО) «Сузір'я».

Анатолій Миколайович здійснює також наукову і викладацьку діяльність — 2005 року закінчив аспірантуру і захистив кандидатську дисертацію на тему «Історична еволюція поетики української пісні», на кафедрі шоу-бізнесу КНУКіМ викладає низку спецкурсів і дисциплін, пов"язаних із журналістикою і шоу-бізнесом.

1996 року Анатолій Матвійчук отримав звання Заслуженого артиста України, у 2000 році — звання Народного артиста України. Лауреат Національної премії імені І.Франка. Лауреат літературних премій імені А.Малишка, О.Олеся, Д.Луценка.

З 2015 року — Член Національної Спілки Письменників України.

Виноски[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]