Матильда Вестфальська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Матильда Вестфальська
Народилася896
Енгер, Саксонія, Східне Франкське королівство[1]
Померла14 березня 968
Кведлінбурґ, Священна Римська імперія[1]
ПохованняКведлінбурзьке абатство
Країна Королівство Німеччина
Діяльністьполітична діячка
Знання мовнімецька
Титулгерцогиня[d] і королева-консорт
Посадаабатиса
Конфесіяхристиянство
РідImmedingiansd
БатькоDietrich of Ringelheimd
МатиReginhilded
У шлюбі зГенріх I Птахолов
ДітиHedwig of Saxonyd, Оттон I Великий[2], Gerberga of Saxonyd, Генріх I і Бруно I Великий[3]

Матильда Вестфальська (Матильда Рінгельгаймська або свята Матильда; нім. Mathilde die Heilige; бл. 895, Енгер — 14 березня 968, Кведлінбург) — німецька королева, з 909 року дружина (друга) короля Генріха I Птахолова. Свята католицької церкви (день пам'яті — 14 березня).

Біографія

[ред. | ред. код]

Матильда була дочкою Вестфальського графа Дітріха Рінгельгаймського і його дружини Рейнгільди. Біографи зводять її походження по батькові до стародавнього саксонського вождя Відукінда. Її мати Рейнгільда, згідно «Житія Св. Матильди», була благородною жінкою данського і фризького походження. Молодою дівчиною вона була поміщена в монастир Герфорд. Завдяки своїй красі і побожності була вибрана герцогом Саксонським Оттоном I нареченою для його сина майбутнього герцога і короля Генріха I.

Як дружина Генріха була герцогинею Саксонською (912—936) і королевою Німеччини (919—936). У шлюбі у подружжя народилося п'ятеро дітей:

Після смерті чоловіка Матильда залишалася при дворі Оттона I, активно займалася благодійністю, заснуванням монастирів і богоугодних закладів. Радники Оттона звинуватили Матильду в марнотратності і виснаженні державної скарбниці, після чого вона була заслана в монастир в Енгера. Проте незабаром вона була повернута до двору завдяки заступництву першої дружини Оттона Едіт Англійської.

Матильда була канонізована за свою благодійну діяльність і заснування численних монастирів і релігійних центрів у Саксонії і Тюрінгії. Найбільшим з заснованих Матільдою був монастир в Кведлінбурзі, що став центром богословської та світської науки Німеччини періоду правління Саксонської династії, а згодом центром поклоніння Святий Матильди, так як саме тут вона і була похована.

Примітки

[ред. | ред. код]