Маткор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маткор
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти

Маткор (Mathcore, або Mathematical Hardcore) — ритмічно ускладнений і дисонансний стиль металкору, що виник внаслідок поєднання джазових структур і атонального хаотичного хардкору. Бере початок в творчості гуртів Converge[en], Botch, The Dillinger Escape Plan. Подібно до мат-року, маткор використовує нестандартні тактові розміри. Характерною особливістю є широке використання дисонансів, висока швидкість і віртуозність виконання. Деякі гурти асоціюються з грайндкором. В 1990-х багато гуртів, які зараз характеризуються як маткор, описувались терміном нойзкор.

Історія[ред. | ред. код]

Альбом My War (1984) американського хардкор-панк гурту Black Flag виявився раннім передвісником маткору. Найбільш ранні записи гібриду мат-року і хардкор-панку містять гурти Rorschach, Starkweather, Converge, Botch. Вважається, що сам термін виник у зв'язку з виходом дебютного альбому Calculating Infinity (1999) гурту The Dillinger Escape Plan, який вважають першим в маткорі.

Маткор в Україні[ред. | ред. код]

Через недостатньо високу популярність стилю в Україні виконавці зазвичай залишаються в андеґраунді, розраховуючи лише на власний ентузіазм. Одним із найвизначніших таких колективів є Daunhaus із Києва.

Виконавці маткору[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]