Матфей (Шевчук)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Матфей (Шевчук) (в миру Шевчу́к Володи́мир Іва́нович; *6 вересня 1973, Сокаль) - єпископ Володимир-Волинський і Турійський Української Православної Церкви Київського патріархату. Дослідник візантійського церковного права.

Біографія[ред. | ред. код]

1988 закінчив Сокальську ЗОШ І-ІІІ ступенів та поступив у Сокальське СПТУ № 3, яке закінчив 1991.

1992 вступив до Київської духовної семінарії. На першому курсі КДС вступив послушником у Свято-Феодосіївський чоловічий монастир міста Києва.

13 грудня 1992 - прийняв чернечий постриг з іменем Матфей та рукоположений у сан ієродиякона митрополитом Антонієм (Масендичем).

9 лютого 1993 - рукоположений в сан ієромонаха.

З 18 травня 1993 року до лютого 1994 - ніс послух у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі міста Богуслава.

У квітні 1994 переведений у клір Волинської єпархії УПЦ КП і призначений настоятелем церкви Святого Архистратига Михаїла селі Верба Володимир-Волинського району Волинської єпархії.

22 листопада 1995 - переведений на посаду настоятеля собору Святого великомученика Юрія Переможця міста Володимира-Волинського.

1996 закінчив Волинську духовну семінарію та вступив до Львівської духовної академії, яку закінчив 2000, захистивши дипломну роботу на тему: «Візантійське церковне право в Україні».

10 березня 2006 - звільнений з посади настоятеля собору Святого великомученика Юрія Переможця в м. Володимирі-Волинському у зв'язку із переходом у клір Київської єпархії, та зарахований до числа братії Свято-Феодосіївського чоловічого ставропігійного монастиря Києва.

15 листопада 2006 - призначений секретарем Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Обрання єпископом[ред. | ред. код]

17 грудня 2006 - згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва був хіротонізований у сан єпископа з титулом Дрогобицький і Самбірський.

Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену Святого Юрія Переможця (21 жовтня 2006 року).

23 січня 2012 року звільнений, рішенням Синоду призначений вікарним єпископом Волинської єпархії.

Посилання[ред. | ред. код]