Матієшин Іван Семенович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Матієшин Іван Семенович
Matieshyn.jpg
Народився 21 травня 1951(1951-05-21)
Пасьва, Архангельська обл., РРФСР
Помер 1 квітня 2013(2013-04-01) (61 рік)
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Проживання Київ
Alma mater Дрогобицький нафтовий технікум
Титул академік Української нафтогазової академії
Голова правління СК «Нафтова компанія «Красноленінськнафтогаз»
Партія Голова Політичного Об'єднання «Рідна Вітчизна»
Сторінка в Інтернеті matieshin.com

Іва́н Семе́нович Матіє́шин (21 травня 1951, селище Пасьва, Архангельської обл., РРФСР — 1 квітня 2013) — український благодійник та політичний діяч. Академік Української нафтогазової академії.

Біографія[ред.ред. код]

Ранні роки[ред.ред. код]

Батьків Івана Матієшина ще дітьми разом із сім'ями було вивезено з Тернопільської області до районів Крайньої Півночі. Тато та мама Івана Семеновича познайомились саме на Півночі, одружились і народили шістьох дітей. Іван був найстаршою дитиною в сім'ї.

У 1961 році під час «відлиги» батьки Івана Матієшина скористались можливістю повернутись на Батьківщину. Сім'я повернулася до рідного села Пилатківці Борщівського району, що на Тернопільщині.

В 1966 році вступив до Дрогобицького нафтового технікуму на спеціальність «Буріння нафтових і газових свердловин». Після закінчення технікуму в 1971 році за направленням поїхав працювати до Тюменської області.

З 1971 року Іван Матієшин працює в Тюменській області за фахом. Його кар'єра склалась у двох містах — Нафтоюганську та Нягані. У 1977 році отримав диплом гірничого інженера, заочно закінчивши Івано-Франківський інститут нафти і газу. Після отримання диплому вибрав замість розподілу до науково-дослідного інституту роботу на Крайній Півночі.

У 1998 році створив сервісне підприємство "Нафтову Компанію «Красноленінськнафтогаз». Назва компанії походить від геологічної структури — Красноленінськ. З початку заснування компанія займається наданням сервісних послуг з будівництва і обслуговування нафтових та газових родовищ.

Благодійність[ред.ред. код]

У 2008 році Іван Матієшин заснував благодійний фонд «Україна — Свята Родина», діяльність якого спрямована на відродження українських культурних цінностей та підтримку молодих фахівців у різних галузях науки. Активно підтримував організації освіти, культури, спорту Ханти-Мансийського автономного округу.

Був з 2011 року президентом гандбольного клуб Динамо-Полтава, після смерті Івана Матієшина клуб припинив своє існування[1].

Відродив кінний завод «Авангард» у Пирятинському районі, створив там школу верхової їзди для дітей, та реабілітаційний центр для дітей хворих на церебральний параліч.

У серпні 2008 року Іван Матієшин розпочав будівництво храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Горбанівка Полтавської області. Прекрасний храмовий комплекс на сьогодні майже завершений. На території храму і знайшов свій останній спочинок його фундатор і будівничий[2].

Політична кар'єра[ред.ред. код]

В березні 2010 року Івана Матієшина було обрано Головою Політичного об'єднання «Рідна Вітчизна».

Особисте життя[ред.ред. код]

Був одружений, мав дорослого сина.

Хобі[ред.ред. код]

Захоплювався футболом, шахами і великим тенісом, почав опановувати гірські лижі. Коли мав можливість — виїжджав з друзями на риболовлю.

Нагороди[ред.ред. код]

За роки роботи нагороджений багатьма дипломами та відзнаками:

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]