Маунтінбординг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
MoutainboardFrontslide.jpg

Маунтінбординг (від англ. Mountainboard = mountain — гора + board — дошка = гірська дошка) — вид спорту, що полягає в спуску з гір на снаряді під назвою маунтінборд.

Загальний опис[ред.ред. код]

Маунтінбординг також відомий під абревіатурою ATB (англ. All-terrain board), нагадує сноуборд і скейтборд, призначену для їзди по пересіченій місцевості в літній період часу.

Маунтінбордінг, як вид спорту, з'явився в 90-і роки і отримав максимальний розвиток в США і Європі (особливо в Англії).

При цьому, на відміну від сноуборду, переміщення здійснюється не по снігу, а по твердому ґрунту. Конструктивно маунтінборд являє собою підставу (дошку), за формою нагадує сноуборд, до якого приєднані дві пари великих (більших, ніж у скейта) коліс. Загальноприйняте скорочення для маунтінборду: АТБ (англ. ATB = All — все + Terrain — земля, місцевість + Board — дошка = дошка для будь-якої місцевості).

Історія розвитку[ред.ред. код]

Маунтінбордінг, як і скейтбординг, придумали в США[1]. Точніше, скейтбординг просто еволюціонував, із збільшенням коліс зросли можливості дошки. Дошка, до речі, теж зазнала змін: подовжилася, були додані пружини в підвіску, яка ковтає будь-які нерівності дороги або гірського схилу. Маунтінборд навіть з вигляду схожий на скейтборд. З англійської мови назва перекладається як « гірська дошка». А з назви зрозуміло, для чого маунтінборд в цілому потрібен.

Винайдено маунтінборд як літня заміна сноуборду. Тому маунтінборд призначений більше для маневрів і поворотів, ніж для розгону і катання на максимальних швидкостях. У маунтінбордінг можна покататися там, де скейт не проїде і поготів, і де немає снігу для сноуборду. Спортсмен на дошці контролює кожен її рух і навіть швидкість.

В Україні даний вид екстремального спорту з'явився зовсім недавно: самі вмілі спортсмени займаються не більше двох років. Маунтінборд купити можна теж не в кожному магазині. Але для людей, які зацікавлені і дійсно хочуть займатися цим видом спорту — проблем виникнути не повинно. Маунтінбордінг активно розвивається. Почали з'являтися нові дисципліни, наприклад, бордеркросс (їзда зі схилу на швидкість) або фристайл (стрибки з виконанням трюків).

Напрямки творіння[ред.ред. код]

Серед основних напрямків у маунтінбордінг можна виділити:

  • Фрістайл — акробатика на маунтінбордов (біг- ейр, квотер — пайп і т. д.).
  • Фрірайд — вільне катання в горах по пересіченій місцевості.

Маунтінбордінг молодий вид екстремального спорту, але вже зараз по всьому світу проводиться велика кількість змагань.

Визначні події[ред.ред. код]

  1. Середина 2000-х — пік популярності маунтінборду в Європі та Штатах, таким чином, необхідність проведення першого світового чемпіонату назріла сама-собою. Вибір країни проведення, з очевидних міркувань, упав на Англію. Організатором виступив журнал Terrain Boarding magazine".
  2. 2008-й рік став початком заходу масових маунтінбордіческіх змагань на території Великої Британії. Чемпіонат змінив місце проведення і дату, яка збіглася з дощовою погодою. Фінальні місця були розподілені за результатами кваліфікації, а віце-чемпіоном світу став росіянин Павло Дунаєв.
  3. У тому ж році американці анонсували «The International Mountainboard Freestyle Invitational» — аналог міжнародного чемпіонату на своєму континенті, але крім англійців Бена Твіді (Ben Tweedie) та Нікі Форкаст (Nicky Forecast) у США ніхто не приїхав.
  4. 2009-й рік ознаменувався відходом головного спонсора останніх років — Fat Face [1]. Чемпіонат, по суті, був проведений силами ейдж Уоткінс (AJ Watkins) і Europe, тобто без prize money та іноземних райдерів, перетворившись на локальні змагання «Battle of Bugs».

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]