Машиніст локомотива

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Машиніст локомотива, 1981 рік, Дрезден

Машиніст локомотива (ТЧМ) — цілком серйозна та відповідальна людина, спеціаліст на залізничному транспорті який володіє обширними знаннями, особливо по фізиці. Здійснює керування локомотивом (паровоз, тепловоз, електровоз) або моторвагонним рухомим складом (дизель-поїзд, електропоїзд). В деяких випадках для забезпечення безпеки руху, машиністу доводиться суперечити законам фізики для найраціональнішого керування потягом щоб не допустити серйозних та невідворотних наслідків.


Машиністу допомагає керувати поїздом помічник машиніста, на паровозі — до складу локомотивної бригади входив кочегар. В деяких випадках (наприклад, на маневрових локомотивах і в поїздах метро) локомотивна бригада складається виключно з машиніста — таке управління поїздом називається "одноосібне керування".

Після переходу з паровозної на тепловозну тягу в склад локомотивної бригади налічував, машиніста, помічника машиніста і дизеліста, який відповідав за справну роботу дизелів.

Спочатку машиністів називали механіками, потім поширився термін машиніст.

Знаки відмінності — личка, повернена кутом від плеча і одна зірка — відповідність четвертому або третьому класу кваліфікації; дві зірки — другому класу кваліфікації; три зірки — першому класу кваліфікації; чотири зірки — першому класу і посаді машиніста-інструктора

Див. також[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]