Машиніст локомотива

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Машиніст локомотива, 1981 рік, Дрезден

Машиніст локомотива (ТЧМ) — цілком серйозна та відповідальна людина, спеціаліст на залізничному транспорті який володіє обширними знаннями, особливо з фізики. Здійснює керування локомотивом (паровоз, тепловоз, електровоз) або моторвагонним рухомим складом (дизель-поїзд, електропоїзд). В деяких випадках для забезпечення безпеки руху, машиністу доводиться суперечити законам фізики для найраціональнішого керування потягом щоб не допустити серйозних та невідворотних наслідків.

Локомотивна бригада паровоза

Машиністу допомагає керувати поїздом помічник машиніста, на паровозі — до складу локомотивної бригади входив кочегар. В деяких випадках (наприклад, на маневрових локомотивах і в поїздах метро) локомотивна бригада складається виключно з машиніста — таке управління поїздом називається «одноосібне керування».

Після переходу з паровозної на тепловозну тягу в склад локомотивної бригади налічував, машиніста, помічника машиніста і дизеліста, який відповідав за справну роботу дизелів.

Спочатку машиністів називали механіками, потім поширився термін машиніст.

Знаки відмінності — личка, повернена кутом від плеча і одна зірка — відповідність четвертому або третьому класу кваліфікації; дві зірки — другому класу кваліфікації; три зірки — першому класу кваліфікації; чотири зірки — першому класу і посаді машиніста-інструктора

Див. також

[ред. | ред. код]


Посилання

[ред. | ред. код]