Маґонсете

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Magonsæte
Маґонсете
Пенгверн Flag
656 – 730 Мерсія Flag
Розташування Вестерн Гекані
Столиця Кайр-Магніс
Мови давньоанглійська
Релігії християнство
Форма правління монархія
король
 - 656-685 Меревал
[
Історія
 - Засноване 656
 - Приєднано до Мерсії 730

Маґонсете — англська держава на території сучасної Великої Британії, що утворилася в 656 році. Спочатку перебувала під зверхністю королівства Нортумбрія. Незабаром опинилася в залежності від Мерсії. У 730 році приєднано до цього королівства. Відоме за іншою назвою — Вестерна і Вестерн Хідаг за назвою племені, за його населяв.

Історія[ред. | ред. код]

У 656 році бриттське королівство Пенгверн було завойовано Освіу, короля Нортумбрії та Мерсії. Водночас на захоплених землях з'явилися переселенці з Мерсії, Вессексу і Гвікке. На території колишнього Пенгверна утворилися два королівства, Маґонсете (мешканці Магона) поблизу римського міста Магнум Добуннорум (бриттське — Кайра-Магніс — сучасний Кенчестер) і Рокенсет поблизу Кайра-Гурікона (сучасного Роксетера). Спочатку це королівство було відоме як Хідак, лише згодом отримало назву Маґонсете.

З самого початку перебували у васальній залежності від Нортумбрії та Мерсії. Після отримання Мерсією самостійності від Нортумбрії у 658 році тісно пов'язаний з останньою. З 660 року починається християнізація населення. Основою церкви стало єпископство Херефорд.

У хроніках збереглося кілька згадок про королів Маґонсета. Ймовірно, вони були представниками молодшої гілки Ікелінгів — королівського дому Мерсії. На початку VIII століття за правління короля Етельбальда Мерсійського втратила статус васального королівства (підкоролівства) і увійшла до складу Мерсії.

Королі[ред. | ред. код]

  • Меревал, 650—685 роки
  • Мергельм, 685—700 роки
  • Мілдфріт, 700—730 роки

Джерела[ред. | ред. код]

  • Barbara Yorke, Kings and Kingdoms of Early Anglo-Saxon England, Seaby, Londres, 1990 (ISBN 1-85264-027-8)