Мегаспорт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мегаспорт
ТОВ «Телерадіоорганізація „Мульті Медіа Сервіс“»[1]
ВАТ «Київтелемонтаж»[2]
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Час мовлення цілодобово
Мова мовлення українська
Центр керування Київ, вул. Щусєва, 26
Формат
зображення
576i 4:3 (SDTV)
Тематика каналу спортивна
Дата початку
мовлення
30 травня 2005
Дата кінця мовлення 29 березня 2010
Причина закриття ребрендинг
Замінено Україна Мега
Засновник ТОВ «ТРО „Мульті Медіа Сервіс“»
Власник(и) «Inter Media Group»
Споріднені канали Україна Інтер
Україна Інтер+
Україна Enter-фільм
Україна Enter-music
Україна К1
Україна К2
Україна НТН
Україна MTV Україна
Голос каналу Сергій Бриль (2006—2009)
Михайло Войчук (2009—2010)
Слоган «Гра почалась!»

«Мегаспорт» — закритий український спортивний телеканал.

Історія

[ред. | ред. код]

Повноцінне мовлення «Мегаспорту» розпочалося 30 травня 2005 року, але історія цього каналу почалася ще за рік до старту трансляцій, коли Нацрада оголосила «форматний» конкурс на мережу телевізійних частот по всій Україні — під створення спортивного телеканалу. В Києві для цих цілей була виділена 58 телечастота.

Влітку 2004 року за підсумками конкурсу переможцем була названо київську компанію ТОВ «ТРО „Мульті Медіа Сервіс“», яка і отримала 29 липня відповідну ліцензію для створення телеканалу з логотипом «СК» («Спортивний Канал»). Підготовка до запуску телеканалу розтягнулася майже на рік, і лише 30 травня 2005 року кияни побачили на 58 каналі перші програми нового телеканалу, логотип якого представляв собою стилізоване зображення спортивної арени. Новонароджений канал отримав назву «Мегаспорт», після чого ліцензія на мовлення була переоформлена відповідним чином. На початковому етапі канал мовив виключно у вечірній час.

Згодом обсяги мовлення телеканалу, який з'явився у всіх обласних центрах країни, зросли. Проте в етері «Мегаспорту» не було нічого ексклюзивного, тому даний канал так і не став лідером серед спортивних телеманів.

У результаті мовлення телеканалу «Мегаспорт» почало згортатися. З 1 вересня 2008 року канал, який на той час вже входив до «Медіагрупи Інтер», зник з етерного телебачення у Києві та більшості обласних центрів України: на мережі «Мульті Медіа Сервіс» медіагрупа запустила інший проєкт — телеканал «К1». Водночас «Мегаспорт» був переведений на частоти мережі телекомпанії «Київтелемонтаж», де раніше існував «К1». Дана телекомпанія володіла обмеженою кількістю частотних привласнень в Україні і, зокрема, не мала етерної частоти у Києві. Таким чином, з цього моменту більша частина населення України могла дивитися «Мегаспорт» тільки зі супутника та в кабельних мережах.

А навесні 2010 року бренд «Мегаспорт» остаточно припинив існування. Канал був переформатований зі спортивного в розважальний канал для чоловіків «Мега».

Причиною закриття єдиного в Україні спортивного ефірного телеканалу багато хто називає його нерентабельність. Цінність спортивного телеканалу базується на ексклюзивності трансльованого контенту, а такий контент коштує дорого. Повернути за нього гроші за допомогою реклами в українських умовах поки що нереально, тому що в силу особливостей рекламного ринку «чоловічі» теле- та радіоканали взагалі не користуються попитом у рекламодавця.

Логотипи

[ред. | ред. код]

Телеканал змінив 2 логотипи. З 2005 по 2006 рік знаходився у правому нижньому куті. З 2006 — у правому верхньому куті.

Логотип Опис
З 30 травня 2005 до 5 січня 2006 року логотип мав вигляд зеленого овалу з жирним помаранчевим контуром і нагадував футбольний стадіон. Знаходився у правому нижньому куті.
З 6 січня 2006 по 28 березня 2010 року логотипом був довгий прозорий овал, на якому було написано слово «Мегаспорт», що «розрізало» овал. Спершу контур овалу мав помаранчевий колір і був напівпрозорим, потім колір став сірим, а логотип — блискучим. Знаходився у правому верхньому куті.

Джерела та посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. ТРО Мульті Медіа Сервіс ТОВ. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Процитовано 18 листопада 2023.
  2. Рішення: Про заяву ВАТ "Київтелемонтаж", м. Київ, щодо переоформлення ліцензії на мовлення (НР N 0035-м від 13.07.2006). consultant.parus.ua. 9 липня 2008. Процитовано 30 листопада 2023.