Медаль «Будівничий України»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль Будівничий України
Країна Україна Україна
Тип нагорода
Вручається: політичним, громадським українським і зарубіжним діячам, громадянам та іноземцям за значні заслуги в розбудові незалежної України
Підстава Будівничий України
Статус вручається
Нагородження
Параметри сплав з позолотою
Засновано: 1995
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю «Будівничий України» (10)
Черговість

Медаль Будівничий України — найвища громадська нагорода Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка за значні заслуги в політичній, громадській, науковій, культурній і освітянській діяльності та розбудові незалежної України.

Історія нагороди

[ред. | ред. код]

Заснована в 1995 році Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Поширюється на правовідносини, пов'язані з нагородженням просвітянських діячів.

Статут відзнаки

[ред. | ред. код]

Медаль Будівничий України вручається політичним і громадським діячам України, іноземним громадянам та особам без громадянства залежно від їх заслуг в розбудові незалежної України. Медаль маює окрему нумерацію. Медаль вручає голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка або за його уповноважені представники.

Опис медалі

[ред. | ред. код]

Медаль виготовляється зі сплаву з позолотою і має вигляд металевого знаку круглої форми із зображенням відкритої книги від якої сходить сонце. Перед книгою герб України, а з боків книга обрамлена колосками. Зверху надпис «Просвіта». За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою синьо-жовтою стрічкою. На зворотному боці колодки розміщено застібку для прикріплення медалі до одягу.

Джерела і посилання

[ред. | ред. код]