Медаль «За звільнення Кубані»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «За звільнення Кубані»
I ступеня
Khrest por'atunok Kubani I (str).jpg
Za zvil'nenn'a Kubani I.gif
II ступеня
Khrest por'atunok Kubani II (str).jpg Za zvil'nenn'a Kubani II.gif
Країна Flag of Kuban People's Republic.svg Кубанська народна республіка
Тип Хрест
Кому вручається Учасникам Кубанського походу
Підстава Боротьба проти більшовиків
Нагородження
Засновано: 8 грудня 1918

Медаль «За звільнення Кубані» — проект нагороди Кубанської Народної республіки для вiдзнаки бiлогвардiйцiв — учасників визволення Кубанського краю від більшовикiв; затверджений 8 грудня 1918.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль звичайного розміру світлої бронзи з гербом кубанського Козачого Війська на аверсі і з написом «За восвобождение Кубани 1918» і зазначенням ступеня на звороті. Медаль першої ступені кріпиться на поєднаних георгіївській і кубанській національній стрічці, другої ступені — на поєднаній володимирській та кубанській національній стрічці.

На аверсі медалі «За звільнення Кубані» по центру зображувався герб Кубанського козачого війська. Навколо герба був зображений рельєфний круг, між ним та краєм медалі по колу йшов напис «За звільнення Кубані», а внизу був написаний рік «1918».

Коло нагороджених[ред. | ред. код]

Медаль «За визволення Кубані» І ступеня призначалася для всіх учасників боїв проти більшовизму у складі Добровольчої Армії в період з 1 квітня 1918 по день остаточного звільнення Кубані від більшовиків, а також усім чинам партизанських загонів, всім особам інших організацій активної боротьби з більшовиками в той же період.

Медаль ІІ ступеня учасникам Добровольчої Армії, які з 1 квітня по день звільнення Кубані від більшовиків, в боях участі не брали, але сприяли своєю діяльністю звільненню Кубані; всім, хто надали матеріальну допомогу в справі формування партизанських загонів, а також усім чинам таких загонів, в боях участі не брали.

Історія[ред. | ред. код]

Нагорода так і залишилися на папері і ніколи на Кубані виготовлені не була. Можливо, нагороджені ними отримали лише свідоцтва.

Див. також[ред. | ред. код]


Джерела[ред. | ред. код]