Медаль «За трудову доблесть»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Медаль «За трудову доблесть»
Outstanding achievements labor.png Medal For Labour Valour Current.jpg
Оригінальна назва Медаль «За трудовую доблесть»
Країна Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg СРСР
Тип Медаль
Кому вручається робітники, колгоспники, спеціалісти народного господарства, робітники науки, культури, народної освіти, охорони здоров'я, інші громадяни СРСР
Статус не видається
Статистика
Параметри круг діаметром 34мм, срібло
Засновано 27 грудня 1938
Кількість нагороджень 1 825 000
Черговість
Старша нагорода MedalNakhimovRib.png Медаль Нахімова
Молодша нагорода DistinguishedLabourRibbon.png Медаль «За трудову відзнаку»

Меда́ль «За трудову́ до́блесть»  — державна нагорода СРСР, як і «За трудову відзнаку» — останні медалі СРСР передвоєнного періоду.

Їх поява серед нагород Радянського Союзу зумовлена появою звання Героя Соціалістичної Праці, яке мало бути підкріплене нагородами за визначні досягнення у трудовій діяльності. До того часу єдиною нагородою за трудові успіхи був орден «Знак Пошани», але він не міг задовольнити потреб широкого залучення трудівників до високопродуктивної праці, заохочення учасників стаханівського руху.

Медалі «За трудову доблесть» і «За трудову відзнаку» засновані Указом Президії Верховної Ради СРСР від 27 грудня 1938 року.

Положення про медаль[ред.ред. код]

Медаллю «За трудову доблесть» нагороджувалися робітники, колгоспники, інженерно-технічні та господарські працівники, працівники транспорту, будівництва, торговельних і кооперативних організацій, культурних і наукових закладів, які у своїй трудовій діяльності були передовими борцями за соціалістичне будівництво, показали зразки стаханівського використання техніки і високої продуктивності праці, сприяли розвиткові науки, культури, техніки.

До початку німецько-радянської війни медаллю «За трудову доблесть» нагороджено близько 8 тисяч осіб.

У роки війни медаллю нагороджувалися виключно працівники оборонних підприємств, колгоспники, працівники транспорту, будівництва, науки та культури, які забезпечували потреби фронту.
За ці роки медаллю «За трудову доблесть» нагороджено близько 50 тисяч осіб.

Опис медалі[ред.ред. код]

Медаль «За трудову доблесть» — кругла, виготовлена зі срібла.
На лицьовому боці у верхній половині — червона п'ятикутна зірка з серпом і молотом. Під зіркою — напис «рос. За трудовую доблесть», у нижній частині медалі — «рос. СССР». На зворотному боці — напис «рос. Труд в СССР — дело чести», номер медалі.
У повоєнні роки медалі не нумерувались.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]