Медаль А. С. Макаренка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль А. С. Макаренка
На честь (епонім) Макаренко Антон Семенович
Лента медали А.С. Макаренко.jpg
Країна СРСР СРСР УРСР
Тип Медаль Української РСР
Кому вручається працівникам освіти та педагогічної науки Української РСР
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 11 вересня 1964
Список нагороджених
Q32271186? (0)

Медаль А. С. Макаренка — медаль Української РСР, заснована на честь українського радянського педагога А. С. Макаренка, для нагородження працівників освіти та педагогічної науки УРСР[1].

Історія нагороди[ред. | ред. код]

Нагрудна медаль А. С. Макаренко заснована Постановою Ради Міністрів УРСР від 11 вересня 1964[1].

Нагородженню підлягали: вчителі, вихователі, старші піонервожаті, керівники шкіл, педагогічні працівники позашкільних та дошкільних установ, органів народної освіти, працівники педагогічних наук, що досягли успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління, у розвитку народної освіти, теорії та історії педагогіки, психології, вдосконаленні методів навчання, за створення високоякісних підручників і посібників для шкіл, середніх і вищих навчальних закладів Української РСР.

Нагородження проводилося за поданням обласних виконкомів, Київського та Севастопольського міських Рад депутатів трудящих.

Реверс медалі

Зовнішній вигляд медалі[ред. | ред. код]

Медаль А. С. Макаренка мала форму кола діаметром 27 мм. На лицьовій стороні медалі — рельєфнебюстове зображення радянського педагога і письменника Макаренко. У нижній частині — напис: «А. С. Макаренко». На зворотному боці медалі, у верхній частині — напис «УРСР», по центру, в чотири рядки — «ЗА ЗАСЛУГИ / В ГАЛУЗІ ОСВІТИ / І ПЕДАГОГІЧНОЇ / НАУКИ». Написи українською мовою, літери опуклі. За допомогою вушка і кільця медаль приєднана до прямокутної колодки, обтягнутою двокольорового муаровою стрічкою кольорів прапора УРСР, довжиною 20 мм, шириною 12 мм (8 мм вгорі — червоного кольору, 4 мм внизу — блакитного). Медаль та колодка виготовлялися з нейзильбера.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела з Інтернету та література[ред. | ред. код]

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Обкладинка посвідчення та медаль
Searchtool.svg Посвідчення 1967 року
Searchtool.svg Посвідчення 1988 року