Медитація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Статуя Будди у медитації. Корея

Медитація — процес самозаглиблення з метою самовдосконалення, при якому людина залишається на самоті зі своєю свідомістю, і бачить у своїй душі Бога. Медитація є частиною релігійного ритуалу.

Існує неправильне розуміння, що наче медитація існує лише у дхармічних релігіях: це не так, адже медитація практикується практично у будь-якій релігії, але об'єктами медитації можуть бути різні Боги (Божества).

У християнстві медитація є вищим ступенем молитви. Папа Римський також практикує християнську медитацію (див. сайт Ватикану).

Найпоширеніша медитація серед «індійських» релігій, тобто у різних течіях т.зв. індуїзму (у вайшнавізмі — медитація на Вішну, Крішну, Нараяну, будь-які аватари Вішну), у буддизмі (медитація на Будду), у джайнізмі, сикхізмі і т. д.. Медитацію також практикують у язичницьких/пантеїстичних релігіях, але спрямовують увагу на головного Бога відповідного пантеону.

Слово медитація походить від індо-європейського кореня мед-, що означає вимірювати. Латинське слово meditatio початково позначало будь-які фізичні або розумові вправи, від лат. mio (зі значенням «заглиблення в себе») набрало специфічного значення споглядання.

Людство виробило дуже багато специфічних форм медитації, спільними рисами яких є усамітнення, розслаблення, зосередження. Наприклад, можна медитувати, зафарбовуючи розмальовки.[1]

Медитація та здоров'я[ред.ред. код]

Доведено, що зайняття медитацією може вдвічі знизити ризик інфарктів та інсультів[2].


Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]