Медична сестра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Меди́чна сестра́ (медсестра́, також сестра-жалібниця) а також медичний брат (медбрат) — особа з середньою медичною освітою, котра працює у області сестринської справи, під керівництвом лікаря або фельдшера. Вони не займаються повним обстеженням хворого, адекватною діагностикою, призначенням лікування. Медсестра, на відміну від фельдшера, особа не самостійна і виконує вже зроблені призначення, за винятком невідкладних станів та відсутності інших медиків вищих за рангом.

Міжнародний день медичних сестер[en] відзначається 12 травня

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Учебник для подготовки младших медицинских сестёр по уходу за больными. Рекомендовано Главным управлением учебных заведений Министерства здравоохранения СССР в качестве учебника для курсов по подготовке младших медицинских сестёр по уходу за больными / Под редакцией проф. В. В. Мурашко, проф. Л. С. Тапинского. — Москва : «Медицина», 1975. — 512 с. — 100 000 прим. (рос.)
  • Скумин В. А. Роль медицинской сестры в медико-психологической реабилитации больных с искусственными клапанами сердца. // Медицинская сестра. — 1979. — № 9. — C. 44 — 45.
  • Скумин В. А., Бобина Л. А. Пропедевтика культуры здоровья. Новочебоксарск: Терос, 1994. — 192 с. ISBN 5-88167-002-7
  • Скумин В. А. Культура здоровья. Избранные лекции. — Чебоксары, 2002. — 264 с. ISBN 5-88167-019-1


Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.