Медунка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медунка
Медунка
Медунка
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Еудікоти
Підклас: Айстериди
Порядок: Incertae sedis
Родина: Шорстколисті (Boraginaceae)
Рід: Медунка (Pulmonaria)
L., 1753
Види

Біля 20, див. посилання

Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pulmonaria
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pulmonaria
EOL logo.svg EOL: 60993
IPNI: 4771-1
ITIS logo.svg ITIS: 500528
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 136615

Медунка (Pulmonaria) — з роду невисоких багаторічних трав'янистих рослин родини. Рід містить від 10 до 18 видів, поширений від Європи до Центральної Азії, хоча його класифікація залишається спірною.

Опис[ред. | ред. код]

У більшості видів медунки (як і у деяких інших шорстколистих) спостерігається нечасте серед квіткових рослин явище зміни забарвлення віночка в процесі цвітіння: рожеві на початку віночки до кінця цвітіння стають синіми.

Багаторічні, кореневищні, жорстко-або м'якоопушені рослини; листки широкояйцеподібні або довгастоланцетні. Квітки на коротких ніжках, у роздврєнних улиснених завійках, зібраних щитками на кінцях стебел. Чашечка дзвоникоподібна, , менш як наполовину надрізана, з трикутно-ланцетними частками, при плодах збільшена. Віночок лійкоподібний, у зіві без лусочок, але з п'ятьма пучками волосків, червоний або змінює забарвлення від рожевого до фіолетового, блакитного або синього. Плід із 4 горішків, кулясто-яйцеподібних, гладеньких, блискучих, розсіяноволосистих.

Використання[ред. | ред. код]

Медунка — особливо лікарська медунка (P. officinalis) — з давніх часів використовувалася як лікарська рослина. Деякі види культивуються як садові культури, виведена безліч декоративних сортів. Всі види медунки — добрі медоноси.

Види[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]