Медіа-аудит

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ме́діа-ауди́т — оцінка якості проведення рекламних кампаній у медіа, їхньої ефективності з погляду ринкової ситуації і можливостей оптимізації у майбутньому.

Медіа-аудит з'явився у кінці 70-х у Великій Британії як результат розвитку професійного медіаринку. На сьогодні майже 70% клієнтів у Великій Британії користуються послугами незалежних аудиторів. Середній рівень по Європі — 35%. Медіа-аудит поширюється на нові ринки, особливо у Східній Європі.

На середину 2000-их років в Україні склалася ситуація, коли медіаринок став достатньо технологічно складним та непрозорим. Поле параметрів при плануванні, покупці та розміщенні склало понад 20-ти для одного телеканалу, а діюча система цін та знижок не підлягає прорахуванню, бо левова доля в системі знижок — додаткова знижка, що не має шкали оцінювання і може бути сюрпризом. Все це ускладнювалося тим, що умови надавалися тільки агенції/офіційному партнеру або при оголошенні тендера всім його учасникам, при цьому анонсувалася погроза погіршення умов. Окрім ускладнених технологій медійного планування/баїнгу підставою для виникнення локальних медіааудиторів в України стало то, що рекламні бюджети, особливо на телебачення, стали досить великими, щоб економія була більшою за витрати на аудит (висока вартість помилки).

Найчастіше замовником медіа-аудиту стає рекламодавець.

Сфери компетенції медіа-аудиту:

  • Оцінка медіастратегії
  • Оцінка медіабаїнгу
  • Оцінка тактичного планування
  • Координація тендерів

Посилання про медіа-аудит в Україні[ред. | ред. код]