Мекленбург-Штреліц

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мекленбург-Стреліц, герб Великого герцога

Мекленбург-Стреліц (нім. Mecklenburg-Strelitz, (для сучасного району Німеччини вживається написання Мекленбург-Штреліц ) - одна з німецьких держав, з 1701 до 1918 року - герцогство (з 1815 року - велике герцогство). У 1919-1933 роках - вільна держава в Веймарській республіці.

До 1695 р. - герцогство Мекленбург-Гюстров, яке свого часу (XVI століття) було створено при розділі герцогства Мекленбург. Коли пряма лінія Гюстровів припинилася, їх володіння після тривалої боротьби перейшли до представника бічної гілки - Адольфа Фрідріха II Стреліцького.

16 лютого 1851 в Зимовому палаці в Санкт-Петербурзі відбулося весілля герцога Георга Августа Мекленбург-Стреліцького з російською великою княжною Катериною Михайлівною. З 1873 і до революції герцоги Мекленбург-Стреліцькі володіли в Росії Оранієнбаумом.

Останній великий герцог Адольф-Фрідріх VI помер 23 лютого 1918 р.

Після Першої світової війни герцогство перестало існувати.

Після Другої світової війни землі Мекленбургу (Мекленбург-Шверін) були розділені між ФРН та НДР, але після возз'єднання Німеччини знову об'єднані у федеральну землю Мекленбург - Передня Померанія. Нині в складі цієї землі є район район Мекленбург-Штреліц.

Правителі[ред.ред. код]

Правителі Мекленбург-Стреліц носили титул «герцог Мекленбурзький», а з 1815 року - «великий герцог Мекленбурзький», а також «князь вендів, Шверіна і Ратцебургу і граф Шверіна, землі Ростока і пан Штаргарду».

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Мекленбург-Штреліц