Мексиканська затока

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мексиканська затока
Мексиканська затока 3D
Нафтовидобувні платформи у затоці.
Gulf of Mexico with ship.jpg

Мексика́нське море— внутрішнє море Атлантичного океану, замкнене так, що три її боки доторкуються до побережжя. Мексиканська затока знаходиться у межах південних штатів США, Мексиканського сходу та Куби. З'єднується з Атлантичним океаном Флоридською протокою, та з Карибським морем Юкатанською протокою між Мексикою та Кубою.

Площа Мексиканської затоки становить приблизно 1,6 мільйонів км², третина якої розташована у тропіках. Глибина досягає 3804 м у «Сіґзбійському заглибленні» (англ. Sigsbee Deep), яке простягається під водою на відстань 550 км.

Мексиканська затока часто відвідується ураганами з Атлантичного океану, призводячи до чисельних смертей і збитків, наприклад ураган «Катріна» 2005 року.

Припливні хвилі тут дуже маленькі з огляду на відносно слабкий зв'язок з океаном.

До затоки впадають декілька річок, найвідоміша з них річка Міссісіпі. Узбережжя затоки має чисельні затоки, бухти, невисокі острови, які роблять добрий терен існуванню боліт та пляжів.

Континентальний шельф взагалі широкий. У цьому регіоні була знайдена нафта. Бурові вишки поставлені прямо у воду. Область використовується також для комерційної рибної ловлі, ловлі креветок, крабів, устриць. Комерційна діяльність тут також включає в себе перевезення вантажу, нафтопереробку і нафтосховища, виробництво паперу, туризм.

До появи європейських колонізаторів узбережжя було заселено американськими індійцями та племенами сучасної Мексики. За часів колонізації територія була перетворена на театр бойових дій та суперечок між Іспанією, Францією та Англією.

Існує теорія, згідно з якою 65 мільйонів років тому на Землю впав метеорит діаметром 10 км, і створив Чиксулубський кратер (англ. Chicxulib crater), який розташований на узбережжі Мексиканської затоки, на Мексиканському півострові Юкатан (англ. Yucatan).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]