Мексиканська затока

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мексиканська затока
Мексиканська затока 3D
Нафтовидобувні платформи у затоці.
Gulf of Mexico with ship.jpg

Мексиканська затока — внутрішнє море Атлантичного океану, замкнене так, що три її боки доторкуються до побережжя. Мексиканська затока знаходиться у межах південнів штатів США, Мексиканського сходу та Куби. З'єднується з Атлантичним океаном Флорідською протокою, та з Карибським морем Юкатанською протокою між Мексикою та Кубою.

Площа Мексиканської затоки становлює приблизно 1.6 мільонів км², одна третина якої розташована у тропіках. Глибина досягає 3804 м у «Сіґзбійському заглибленні» (Sigsbee Deep), яке просягається під водою на відстань 550 km.

Мексиканська затока часто відвідується ураганами з Атлантичного океану, призводячи до чисельних смертей і збитків, наприклад ураган «Катріна» 2005 року.

Припливні хвилі тут дуже маленькі з огляду на відносно слабкий зв'язок з океаном.

До затоки впадають декілька річок, найвідоміша з них річка Міссісіпі. Узбережжя затоки має чисельні затоки, бухти, не високі острови, які роблять добрий терен існуванню болот та пляжів.

Континентальний шельф взагалі щирокий. У цьому регіоні була знайдена нафта. Бурові вишки поставлені прямо у воду. Область використовуться також для комерційної рибної ловлі, ловлі креветок, крабів, устриць. Комерційна діяльність тут також включає в себе перевозки вантажу, нафтопереробку і нафтосховища, паперовиробництво, туризм.

До появи європейських колонізаторів узбережжя було заселено американськими індійцями та племенами сучасної Мексики. За часів колонізації територія була перетворена на театр бойовіх дій та суперечок між Іспанією, Францією та Англією.

Існує теорія, згідно з якою 65 мільонів років тому на Землю впав метеорит діаметром 10 км, і створив Чиксулубський кратер(Chicxulib crater), який знаходиться на узбережжі Мексиканської затоки, на Мексиканському півострові Юкатан (Yucatan).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Богдана Ващишин в Вк, а в Одн. Богданна Ващишин. Додавайтеся зрадісьтю додам. Скажіть що ви найшли мене з цієї сторінки і получайте подарунок — 1 голос!!!!!