Мексиканці Омахи (Небраска)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мексиканці в Омаху - це люди, які живуть в Омаху, штат Небраска, США, та мають громадянство або родинні зв'язки з Мексикою.[1] Вони роблять свій внесок в економічне, соціальне та культурне благополуччя міста вже більше століття. Все латиноамериканське населення Омаху збільшилося на 90 відсотків у період з 1990 по 1997 рік.

Історія[ред. | ред. код]

Присутність мексиканців в Омаху була задокументована в 1854 році, а перші постійні жителі прибули в 1860 році. 1900 рік став початком першої великої хвилі імміграції мексиканців в США.[1]  За даними Університету Небраски в 1900 році в Омаху проживало всього 5 мешканців мексиканського походження, а до 1910 року їх було 29. У 1920 році в Омаху було 682 мексиканця; у 1923 році налічувалося близько 1000. У 1950 році населення мексиканців в окрузі Дуглас становило 450 осіб. Втрата роботи під час Великої депресії змусила багатьох мексиканців повернутися до Мексики, але приблизно 900 осіб залишилися в Омаху.

Злочинність[ред. | ред. код]

У лютому 1915 року детектив відділу поліції Омахи Том Рінг був убитий під час розслідування злочину. Грунтуючись на припущенні, що стрілець був мексиканцем, поліцейські почали затримувати кожного мексиканця, якого змогли знайти в Омаху. Основними підозрюваними були Хосе Гонсалес і Хуан Парраль. Гонсалес втік з міста, він був вбитий за сумнівних обставин поблизу Скрибнера, штат Небраска. Парраля затримали та засудили за інший злочин.  Відбувши кілька років у виправній колонії штату Небраска, Парраль був депортований до Мексики.

У 1930-х роках злочинність серед мексиканських американців була «вищою, ніж у будь-якого іншого класу  іммігрантів». Дослідники пояснюють це бідністю, мовним бар’єром, відношенням поліції та відсутністю політичного представництва. Мексиканські американці в Омаху також були об’єктом расової напруженості.

Спільноти[ред. | ред. код]

У перші десятиліття 1900-х років мексиканські родини облаштувалися в нетрях поруч із залізничним депо Чикаго, Берлінгтона та Квінсі.  Депо називалося «Станція Гібсон» і розташовувалося на вулицях Саут-Ферст і Хаскал, недалеко від річки Міссурі. Значна частина спільноти також проживала в районі Браун-Парк. Інші мексиканські спільноти знаходилися неподалік залізничного вокзалу Берлінгтона. На схід від річки Міссурі в Консіл-Блафс теж проживала велика спільнота. Найбільша концентрація мексиканських американців в Омаху зосереджувалася поблизу пакувальних цехів і скотарень.

Робоча сила[ред. | ред. код]

Робота в сільському господарстві, пакувальних цехах  і залізницях приваблювала мексиканських робітників до Омахи. Незабаром після початку Першої світової війни пакувальні цехи та скотарні наймали мексиканців як штрейкбрехерів під час дефіциту робочої сили.

Релігія[ред. | ред. код]

Римо-католицька церква була заснована в Омаху в 1919 році  і була «головною опорою іспаномовної громади в Омаху, штаті та сусідніх округах Айови через річку Міссурі». [2]Протягом 1960-х років як католицькі, так і протестантські громади заохочували мексиканських американців в Омаху «просуватися вперед, граючи активнішу роль у затвердженні своєї ідентичності та місця в суспільстві».[3]

За даними римо-католицької архієпархії Омахи, 74 відсотки мексиканців є католиками.

Населення[ред. | ред. код]

На початку 1970-х років в Омаху налічувалося 6490 латиноамериканців, причому дві третини були вихідцями з Мексики. Дослідження 1978 року показало, що мексиканські американці в Омаху відчували особливе задоволення від свого способу життя та послуг, які вони отримували від уряду США. У період з 1980 по 1990 роки латиноамериканське населення на Середньому Заході зросло на 35,2%.[4] У 1990 році латиноамериканці становили 2,9% населення Омахи, більшість з яких були мексиканцями. Латиноамериканське населення штату Небраска подвоїлося з 1990 по 2005 рік.[4][5]

Культура[ред. | ред. код]

В Південному Омаху розташований музей латиноамериканського мистецтва та історії El Museo Latino.[1] Nebraskans for Peace — це ще одна організація, яка прагне допомагати мексиканським американцям в Омаху.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Mexicans in Nebraska. web.archive.org. 12 жовтня 1999. Процитовано 14 травня 2022. 
  2. Religions and Community. web.archive.org. Процитовано 14 травня 2022. 
  3. Juvencia Reyes. web.archive.org. 8 вересня 1999. Процитовано 14 травня 2022. 
  4. а б Latinos in Omaha. web.archive.org. 17 вересня 2007. Процитовано 14 травня 2022. 
  5. And the Winner Is ... | The American Prospect. web.archive.org. 8 жовтня 2007. Процитовано 14 травня 2022.