Мелетій (Єгоренко)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мелетій
Митрополит Мелетий (Егоренко) в Успенском соборе Киево-Печерской Лавры.jpg
Митрополит Чернівецький і Буковинський
до 17 серпня 2016 — архієпископ
з 16 вересня 2014
Церква: РПЦвУ (УПЦМП)
Попередник: Онуфрій (Березовський)
Архієпископ Хотинський, вікарій Чернівецько-Буковинської єпархії
до 23 листопада 2013 року — єпископ
30 липня 2006 — 16 вересня 2014
Церква: Українська Православна Церква
Попередник: Тит (Симедря)
Наступник: Євсевій (Дудка)
 
Альма-матер: Московська духовна академія
Національність: українець
Тезоіменитство: 6 червня
Ім'я при народженні: Єгоренко Валентин Володимирович
Народження: 17 липня 1962(1962-07-17) (58 років)
Джамбульська область, Казахська РСР
Священство: 6 січня 1991 року
Чернецтво: 3 грудня 1986 року
Єп. хіротонія: 30 липня 2006 року

Нагороди:

CMNS: Мелетій у Вікісховищі

Митрополит Мелетій (Єгоренко Валентин Володимирович; нар. 17 липня 1962, Казахстан) — архієрей Російської православної церкви в Україні (Української Православної Церкви Московського патріархату), Митрополит Чернівецький і Буковинський. Тезоіменитство - 6 червня.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 17 липня 1962 року на ГРП-21 (геолого-розвідувальна партія), Джамбульська область Казахської РСР у родині службовців.

1963-го р. родина Єгоренків переїхала на Кубань. Протягом 1969-1979 р.р. майбутній архієрей навчався у середній загальноосвітній школі міста Кропоткін Краснодарського краю. Водночас, був послушником (чтецем) місцевого Покровського собору.

У 1981-1983 р.р. В. В. Єгоренко проходив строкову військову службу в лавах Радянської армії.

Після звільнення в запас, вступив до Московської духовної семінарії, яку закінчив у 1987 році. 1996-го р. Мелетій (Єгоренко) закінчив Московську духовну академію.

Іночество[ред. | ред. код]

Ще під час навчання у духовній семінарії, у вересні 1986 року, Валентин Єгоренко став послушником Троїце-Сергієвої Лаври. Вже 3 грудня того ж року архімандритом Алексієм (Кутеповим) був пострижений у ченці з ім'ям Мелетій (на честь мчн. Мелетія Галатійського).

19 грудня 1986 року владика Володимиро-Суздальської єпархії[ru] Серапіон (Фадеєв)[ru] рукоположив Мелетія (Єгоренка) в ієродиякона.

1987-го р. (після закінчення семінарії) був направлений у Почаївську лавру для поповнення місцевої братії.

У 1990 році намісника Лаври архімандрита Онуфрія (Березовського) було висвячено єпископом Чернівецьким. За його протекцією Мелетій (Єгоренко) був переведений у клір Чернівецької єпархії, та призначений секретарем консисторії.

6 січня 1991 року у Свято-Духівському кафедральному соборі владика Онуфрій рукоположив ієродиякона Мелетія в ієромонаха. А вже 24 червня 1992 року предстоятель УПЦ Володимир (Сабодан) благословив возведення Мелетія (Єгоренка) у сан архімандрита.

Архієрейське служіння[ред. | ред. код]

Постановою Священного Синоду УПЦ від 16 липня 2006 року архімандриту Мелетію приписано бути єпископом Хотинським — вікарієм Чернівецької єпархії.

Архієрейська хіротонія Мелетія (Єгоренка) відбулася 30 липня 2006 року в Успенському соборі Києво-Печерської лаври за участю Володимира (Сабодана), Онуфрія (Березовського) та інших архієреїв УПЦ. Під час таїнства, предстоятелем української церкви було дано настанову новому єпископові[1]:

« ...Улюблений у Христі брате наш, Преосвященний Єпископе Мелетію! ...Буковина, де ти будеш звершувати своє єпископське служіння,- це історично українська земля, на якій століттями мирно співіснують різні національності - українці, росіяни, румуни тощо. Докладай максимум зусиль для того, щоби на цій благословенній землі завжди панував мир, спокій, взаєморозуміння та братолюбство... Благодать архіпастирства ти прийняв в старовинному Києві, у духовному центрі Українського Православ'я - Свято-Успенскій Києво-Печерскій Лаврі. Покров Божої Матері і молитви преподобних отців Печерських нехай завжди будуть з тобою... «

Своє архієрейське служіння Мелетій (Єгоренко) проводить у відповідності з лінією буковинського митрополита Онуфрія, докладаючи при цьому максимум зусиль до оновлення та розбудови церковного життя краю. Сферою відповідальності єпископа є парафії східної Буковини (Хотинщини), де він користується особливою шаною та повагою місцевої православної громади. При цьому, владика Мелетій, проповідуючі християнські істини, намагається бути добрим прикладом для доручених йому духовних чад.

Рішенням Синоду УПЦ від 16 вересня 2014 року. Преосвященний МЕЛЕТІЙ назначений Архієпископом Чернівецьким і Буковинським.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]