Меморіальний музей Івана Сошенка (Богуслав)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей-садиба Івана Сошенка Pictogram infobox palace.png
Пам'ятник Сошенку І.М..jpg
49°32′50″ пн. ш. 30°51′55″ сх. д. / 49.54722° пн. ш. 30.86528° сх. д. / 49.54722; 30.86528
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна 09700, Київська область, м. Богуслав, вул. Зозулі Андрія, 1
Відкрито 15 грудня 1973
Директор Петро Гогуля
Меморіальний музей Івана Сошенка (Богуслав). Карта розташування: Україна
Меморіальний музей Івана Сошенка (Богуслав)
Меморіальний музей Івана Сошенка (Богуслав) (Україна)

Меморіа́льний музе́й-сади́ба Іва́на Сошенка́ — освітньо-культурний заклад у м. Богуслав Київської області, який є філією музею історії Богуславщини. Відкритий 15 грудня 1973 року.

Історія та сьогодення музею[ред. | ред. код]

За сприяння та безпосередньої участі Заслуженого працівника культури УРСР, директора богуславського краєзнавчого музею Бориса Левченка, створений меморіальний музей-садиба Івана Сошенка у батьківській хаті, де митець народився та провів дитячі і юнацькі роки. 15 грудня 1973 року відбулося урочисте відкриття музею-садиби Івана Сошенка на Лабунській горі у Богуславі.

На музейному подвір'ї 12 червня 1982 року відкрито пам'ятник роботи скульптора Іди Копайгоренко та архітектора Вольдемара Богдановського.

Екпозиція музею

Екпозиція музею, присвячена життю та творчості Івана Сошенка, зосереджена у трьох кімнатах (залах) будинку.[1].

У першій кімнаті експонуються матеріали, що розповідають про дитячі на юнацькі роки Івана Сошенка. Цікавим тут є запис у метриці богуславської Покровської церкви, зроблений 2 червня 1807 року, що вказує про народження Сошенка та титульна сторінка метричної книги Богуславського повіту за 1807 рік, а також фоторепродукції, що розповідають про дитячі літа митця.

Експозиція другої кімнати висвітлює перебування Івана Максимовича у Петербурзі під час навчання у Петербурзькій Академії мистецтв у 1832—1838 роках.

У третій кімнаті розповідається про зустріч Сошенка з Т. Г. Шевченком, про роботу митця вчителем малювання у Ніжинській; Немирівській (1845—1848 роки) та Другій Київській гімназії.

У музеї також представлені фоторепродукції численних ескізів та малюнків митця, зокрема, «Портрет в Кумі» (Італія), «Форум Юлія у стародавньому Римі», «Битва Олександра Македонського з Дарієм», а також фоторепродукції, що розповідають про педагогічну діяльність Сошенка та про його останні роки життя.[2].

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ніколенко І. Богуславщина: Нариси з історії краю. — Богуслав : МПП «Квадрат», 1994. — 112 с.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Поїздка до Богуслава
  2. Ніколенко І. Богуславщина: Нариси з історії краю… — С. 33.