Мендоціно мотор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Мендоціно мотор (en: Mendocino Motor) є електричним двигуном з магнітної левітації ротора, і живленням від сонячної енергії.

Опис[ред.ред. код]

Мотор складається з чотиристороннього (квадратного перетину) ротора насадженого на вал. Ротор має два набори обмоток з живленням від сонячних батарей. Вал розташований горизонтально і на кожному кінці перебувати постійний кільцевої магніт. Магніти на валу забезпечують левітацію, тому що знаходяться над відразливими магнітами розташованими в основі. Існує додатковий магніт, який знаходиться під ротором і забезпечує магнітне поле для обмоток ротора.

Коли світло падає на одну з сонячних батарей, вона генерує електричний струм який тече по обмотці ротора. Цей струм виробляє магнітне поле, яке взаємодіє з полем магніту під ротором. Ця взаємодія призводить до повороту ротора, наступна сонячна батарея орієнтується до світла і збуджує струм у другій обмотці. Цей процес повторюється, і двигун обертається.

В даний час, мендоціно мотор, має дуже низьку вихідну потужність.

Історія[ред.ред. код]

Ідея світлового комутований двигун, де сонячна енергія перетворювалася на сонячних батареях і живила окремі котушки двигуна, була вперше описана Деріл Чапін в експерименті з сонячною енергією в 1962 році. Експеримент був проведений в Bell Labs, де Чапін разом зі своїм колегами Кельвін Фуллер і Джеральд Пірсон винайшли сучасні сонячні елементи в 1954 році. [1] Замість використання магнітної левітації у версії Чапін двигун використовував скляний циліндр на вістрі голки, як підшипники кочення c низьким тертям .

Див. також[ред.ред. код]

Список літератури[ред.ред. код]

  • Daryl M. Chapin (1962). "Uses and Demonstrations". Bell System Science Experiment No. 2: Energy from the Sun. Bell Telephone Laboratories, Incorporated. p. 77.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Bell System Memorial: Bell Labs Science Kits (Energy From The Sun)