Менська кішка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Менкс right-center
Доросла особа
Походження Мен
Вага самців до 5,5 кг
Вага самок до 3,5 кг
Стандарти породи
FIFe стандарт
WCF стандарт
CFA стандарт
TICA стандарт
AACE стандарт
ACFA/CAA стандарт
ACF стандарт
CCA стандарт
NZCF стандарт
Кіт свійський (Felis catus)

Менкс — це порода котів з природною мутацією хребта.

Походження[ред. | ред. код]

Молода кішечка безхвостої породи. Зверніть увагу на її видовжені задні лапи.

Порода виникла на острові Мен у XVI столітті. Власне, й назва цієї породи англ. Manx також походить звідси. менською їх називають stubbin. Безхвості коти були поширені на острові вже три століття тому. Безхвостість виникла в результаті генетичної мутації, яка стала звичайною на острові (як приклад Ефект засновника).

За народними переказами, безхвості коти з'явились на острові, коли корабель з Іспанської Армади пішов на дно поблизу Іспанської Скелі острова Мен. За легендою, коти з корабля допливли до острова та започаткували місцеву породу. Легенди оповідають також і про те, що коти потрапили на іспанський корабель з Далекого Сходу.

Безхвостий ген є домінантним та має високий ступінь проявлення. Кошенята від безхвостих батьків звичайно народжуються без хвостів.

Існують різні легенди, що намагаються пояснити, чому ці коти не мають хвоста. За однією з них, Ной зачинив двері у Ноїв ковчег коли починався дощ, та випадково прищемив коту цієї породи хвоста. Безхвостий кіт грався і ледь не залишився за дверима.[1] Інша легенда стверджує, що безхвостий кіт є нащадком кота та кролика, що пояснює як відсутність хвоста, так і доволі довгі задні лапи. До того ж, вони здебільшого скачуть, ніж ходять, подібно до кроликів. Ця легенда була надалі підсилена міфом про «кішку-кролика» (англ. Cabbit).

Значення в культурі[ред. | ред. код]

  • Вважається, що безхвості коти походять з Острову Мен та є символом цього краю. Тому серія монет Острову Мен, що карбується з 1988 року[2], так звані «котячі крони», розпочалась з монети з зображенням саме безхвостого кота. Тут також випускають марки, присвячені котам.
  • Назва польського музичного рок-гурту «Varius Manx» походить від назви породи.

Світлини[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Manx FAQ from Cat Fancier's Mailing List [Архівовано 30 грудня 2011 у Wayback Machine.] (англ.)
  2. «Cat» Crown [Архівовано 1 серпня 2012 у Archive.is] (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]