Мерло (виноград)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мерло

Мерло (фр. Merlot) – червоний сорт винограду, підвид виду Виноград культурний (Vitis vinifera), один з так званих "великих винних сортів". Разом з Каберне Совіньйон є основою вин Бордо.

Існують також, але стрічаються значно рідше, білі та рожеві сорти (Merlot blanc, Merlo gris, Merlot Rose).

Походження[ред.ред. код]

Виноград сорту Мерло походить від Каберне Фран.

Агротехніка[ред.ред. код]

Мерло любить м’який теплий клімат. Сорт квітне досить рано, тому може потерпати від заморозків. Найкращі ґрунти для мерло – глина.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мерло є одним з найзначніших сортів культурного винограду і як такий, культивується майже у всіх виноробних регіонах від Каліфорнії до Нової Зеландії.

Визначні регіони[ред.ред. код]

Найвизначнішим регіоном для Мерло є Бордо, Франція і насамперед правий берег річки Жиронди. Хоча переважна більшість вин Бордо є купажем (сумішшю) Мерло, Каберне Совіньйон, Каберне Фран, Мальбек та Пті Вердо, такі регіони як Помероль та Сент-Емільйон виготовляють вина, в яких Мерло домінує. Одне з найдорожчих вин - Шато Петрюс – майже стовідсоткове Мерло.

Інші регіони[ред.ред. код]

Інші важливі регіони культивації Мерло - Каліфорнія (раніше Мерло виготовлявся як сортове вино, але останнім часом набув популярності бордоський стиль купаного вина, який в США зветься "мерітедж"), Австралія, Італія, Чилі. Мерло культивується в Україні (Крим, Одеська область, та ін.).

Стилі вина[ред.ред. код]

колір Мерло з Каліфорнії

Вина з Мерло зазвичай мають насичений темно-гранатовий колір, високий вміст алкоголю та низьку кислотність. Мерло має м’які таніни та середню інтенсивність смаку і ароматів. Завдяки цим характеристикам Мерло є традиційним партнером Каберне Совіньйон у купажних винах, насамперед таких як Бордо, де Мерло балансує кислотність і доволі жорсткі таніни.

Смакові та ароматичні характеристики:

Кулінарні комбінації[ред.ред. код]

Щодо кулінарії, Мерло знаходиться посеред Каберне Совіньйон та Піно Нуар. У цьому сенсі Мерло дуже універсальний сорт. Традиційніші версії Мерло (з відносно високою кислотністю і танінами) пасують до смаженого м’яса, грибів, червоної риби. Більш м’яке Мерло з теплих кліматів є гарним компанементом до страв з молюсків та ракоподібних..

Посилання[ред.ред. код]