Меровінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Меровінг

Меровінг (фр. Mérovingien) — персонаж фільмів Матриця: Перезавантаження і Матриця: Революція (2003), якого грає актор Ламбер Вілсон.

За сценарієм Меровінг — це впливова програма, створена Матрицею для роботи з потоком трафіку, що використовує ці можливості у своїх цілях, своєрідний «сірий кардинал» Матриці. Зовнішнє втілення Меровінгів має вигляд елегантного і витонченого естета, що любить французьку мову. Ім'я Меровінгів сходить до назви династії франкських королів Середньовіччя — Меровінгів.

Основний бізнес Меровінгів — торгівля інформацією, до якої він має прямий доступ. Також він вкриває «вигнанців» (англ. Exiles) — програм, які переховуються від Системи, оскільки вони засуджені до видалення і використовує їх у своїх цілях. Таким є, наприклад, Ключник (Майстер ключів). Ця роль багато в чому аналогічна ролі Зіон по відношенню до «звільненим» з Матриці людям. З деяких «вигнанців» Меровінгів набирає собі підручних — Близнюки в другому фільмі, Провідник в третьому, ще одна пара братів — Каїн і Авель і безліч інших неназваних програм є його почтом. Більшість з них мають надприродні здібності — Піфія у розмові з Нео згадувала, що «зустрічі» людей з примарами, вампірами, перевертнями або прибульцями — це результати їх діяльності.

У другому фільмі Меровінгів заявляє, що він пережив усіх попередників Нео — Обраних. Персефона каже, що раніше Меровінгів був подібний Нео.

У фільмах трилогії проводяться множинні паралелі між Меровінгів і давньогрецьким богом підземного світу Аїдом. Дружиною Меровінгів є Персефона (у грецькій міфології дружина Аїда і дочка богині родючості Деметри), Провідник схожий з Хароном — перевізником через річку Стікс мертвих, Меровінгів служать Близнюки (які є примарами) і вампіри Каїн і Авель.

Філософія Меровінгів являє собою детермінізм, де немає місця свободі — тільки причини і наслідку.

Меровінги (фр. Mérovingiens) — перша династія франкських королів в історії Франції. Існує переказ, згідно з яким прямим предком Меровінгів по жіночій лінії був Ісус Христос, нібито одружений на Марії Магдалині і мав від неї дитину (дочка Сару). Також існує легенда про «таємне товариство» Пріорат Сіону, головною метою якого, нібито було відновлення династії Меровінгів французькою троні. Орден Тамплієрів, згідно з легендою був військово-адміністративним інструментом Пріорат.