Металічна меса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Металічна меса (фін. Metallimessu) — новий вид музичного супроводу літургії в євангелічно-лютеранській церкві Фінляндії, при якому співи і частини богослужіння виконуються під акомпанемент важкої металевої музики.

Історія[ред. | ред. код]

Ідея подібної літургійної діяльності народилася в результаті спілкування п'яти шанувальників металевої музики, серед яких троє були служителями Церкви Фінляндії (пастори Хака Кекяляйнен і Юкка Валкама і міністрант Мікко Саарі) і двох початківців музикантів — Маркус Коррі і Юхані Палттала. У перший раз подібне богослужіння було проведено 29 червня 2006 року в церкві Темппеліаукіо напередодні щорічного фестивалю важкого року Tuska.

Після цього ця літургія почала регулярно проводитися в різних церквах Фінляндії, при цьому на збори приходили сотні людей.

Альбом[ред. | ред. код]

У 2008 році був випущений диск Metallimessu, у записі якого взяли участь музиканти Тааге Лайх (Kilpi), Вілле Туомі (Suburban Tribe), Танья Лайн (Lullacry), Туомас Ніємінен (Adamantra), Юхані Мухонен (Sorrowind) і Хейккі Пеюхія (Twilightning). Альбом зайняв 12 місце в національному хіт-параді, а часто знаходився в Top-40 близько 3 тижнів.

 1. Libera Me (intro)
 2. Siunaus
 3. Tiellä Ken Vaeltaa
 4. Saviruukku
 5. Johannes 3:16
 6. Herra Elämääni
 7. Käyn Aina Kohti Kuolemaa
 8. Herra Kädelläsi
 9. Job 41
 10. Kosketa Minua Henki
 11. Käy Yrttitarhasta Polku
 12. Joutukaa Sielut On Aikamme Kallis
 13. Isä Meidän (Отче наш)
 14. On Autuas Ken Jeesusta
 15. Jumalan Karitsa
 16. Ken Tahtoo Käydä Herran Askelissa
 17. Herraa Hyvää Kiittäkää
 18. Herran Siunaus

Посилання[ред. | ред. код]