Методика Хелен Дорон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Логотип

Методика Гелен Дорон (англ. Helen Doron method) — одна з перших систем раннього вивчення англійської мови у світі. Базується на максимальному заглибленні дитини в англомовне середовище, щоб створити умови, аналогічні тим, в яких діти в англомовних країнах стають носіями мови, через що навчання в школі можна починати з тримісячного віку дитини.

Історія створення та розвитку[ред.ред. код]

Автор однойменної методики Гелен Дорон народилась у 1955 році в Англії в інтелігентній родині. Ще під час навчання у школі Гелен проявляла інтерес до наукової діяльності. Гелен Дорон пішла стопами своєї матері і, здобувши вищу освіту в Англії, ставши лінгвістом, працювала викладачем в університеті у Франції, викладала англійську і лінгвістику . У 1984 році, вже в Ізраїлі, проросли перші паростки навчальної методики Гелен Дорон.

Усе почалось із уроку гри на скрипці. Гелен хотіла, щоб її 4-річна донька опанувала музичну грамоту. Як і кожна мати, вона шукала найкращу музичну школу для своєї донечки… Найбільше її зацікавив метод Сузукі для навчання грі на скрипці. В основі якого лежить припущення, що діти можуть вивчати музику так само легко, як вони вчаться розмовляти. Малюки, які вчаться грі на скрипці за методом Сузукі, спочатку сприймають музику на слух під час уроку, а вдома у фоновому режимі. Потім вони експериментують із інструментом, змушуючи його видавати різні звуки, поки ці звуки не оформляться в зрозумілі ноти й мелодії. Діти вчаться грати на слух, відтворюючи музику, яку почули. Сузукі описав свій метод як «мова музики».

Гелен Дорон, лінгвіст і викладач за освітою, швидко побачила аналогію. Якщо діти можуть успішно вчитись музиці так, як мові, то чому вони не можуть вчитись мові як музиці? У 1985 році Гелен розробила курс навчання англійській мові в ранньому віці, який базувався на принципах групового вивчення, позитивного закріплення та постійного прослуховування. При навчанні використовуються зроблені Гелен аматорські записи пісень, віршиків та оповідань.

У 1997 році перший франчайзинговий навчальний центр «Гелен Дорон Рання Англійська» було відкрито в Австрії. Сьогодні понад 700 навчальних центрів Гелен Дорон Рання Англійська в 32 країнах світу навчають більше 700 000 дітей.

В Україні мережа Гелен Дорон Рання Англійська працює з 2004 року за системою франчайзингу. На сьогодні мережа Гелен Дорон Рання Англійська в Україні представлена 45 навчальними центрами в 16 містах України.

Методика «Гелен Дорон Рання Англійська»[ред.ред. код]

Основною складовою навчання у центрах є невимушена атмосфера гри та сприйняття англійської мови як рідної. Навчання проходить з педагогами у маленьких групах 4 — 8 дітей. Система занять розроблена так, щоб діти не тільки вивчали англійську мову, але й розвивали моторику, мовний апарат, асоціативне мислення, елементи логіки та математики. Методика базується на 4 складових:

  1. По-перше, це — метод. Постійне прослуховування та невимушене повторення, закріплення матеріалу.
  2. По-друге, це — підготовка вчителів. Існують окремі підготовчі курси вчителів для кожної з 20 навчальних програм.
  3. По-третє, це — комплекти навчальних матеріалів. Кожен з цих навчальних комплектів містить 4 компакт-диски та 4 книги-підручники.
  4. По-четверте, це — система підтримки. Вона базується на системі франчайзингу.

Про викладачів[ред.ред. код]

Педагоги шкіл Гелен Дорон проходять спеціалізовані міжнародні тренінги, що їх проводять сертифіковані методисти, яких готує до цієї роботи сама Гелен Дорон. Після успішного завершення навчання вчителі отримують Міжнародний Диплом, який дає право працювати в будь-якій країні, де є навчальні центри Гелен Дорон Рання Англійська.

Джерела[ред.ред. код]

** Official Helen Doron South Korea Website