Методика Хелен Дорон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип

Методика Гелен Дорон (англ. Helen Doron method) — одна з перших систем раннього вивчення англійської мови у світі.

Історія створення та розвитку[ред.ред. код]

Автор однойменної методики Гелен Дорон народилась у 1955 році в Англії в інтелігентній родині. Ще під час навчання у школі Гелен проявляла інтерес до наукової діяльності. Гелен Дорон пішла стопами своєї матері і, здобувши вищу освіту в Англії, ставши лінгвістом, працювала викладачем в університеті у Франції, викладала англійську і лінгвістику . У 1984 році, вже в Ізраїлі, проросли перші паростки навчальної методики Гелен Дорон.

Усе почалось із уроку гри на скрипці. Гелен хотіла, щоб її 4-річна донька опанувала музичну грамоту. Як і кожна мати, вона шукала кращу музичну школу для своєї донечки… Найбільше її зацікавив метод Сузукі для навчання грі на скрипці. В основі якого лежить припущення, що діти можуть вивчати музику так само легко, як вони вчаться розмовляти. Малюки, які вчаться грі на скрипці за методом Сузукі, спочатку сприймають музику на слух під час уроку, а вдома у фоновому режимі. Потім вони експериментують із інструментом, змушуючи його видавати різні звуки, поки ці звуки не оформляться в зрозумілі ноти й мелодії. Діти вчаться грати на слух, відтворюючи музику, яку почули. Сузукі описав свій метод як «мова музики».

Гелен Дорон, лінгвіст і викладач за освітою, швидко побачила аналогію. Якщо діти можуть успішно вчитись музиці так, як мові, то чому вони не можуть вчитись мові як музиці? У 1985 році Гелен розробила курс навчання англійській мові в ранньому віці, який базувався на принципах групового вивчення, позитивного закріплення та постійного прослуховування. Вона зробила аматорські записи пісень, віршиків та оповідань, щоб розпочати роботу із дітьми. Система навчання Гелен допомогла створити атмосферу, в якій відтворювався природній процес вивчення рідної мови. Вони сприяли емоційному, фізичному, креативному та інтелектуальному розвитку дітей.

У 1997 році перший франчайзинговий навчальний центр «Гелен Дорон Рання Англійська» було відкрито в Австрії. Сьогодні понад 700 навчальних центрів Гелен Дорон Рання Англійська в 32 країнах світу навчають більше 700 000 дітей.

В Україні мережа Гелен Дорон Рання Англійська працює з 2004 року за системою франчайзингу, тому якість та стандарти навчання відповідають європейському рівню. На сьогодні мережа Гелен Дорон Рання Англійська в Україні представлена 45 навчальними центрами в 16 містах України.

Методика «Гелен Дорон Рання Англійська»[ред.ред. код]

Методика «Гелен Дорон Рання Англійська» — унікальна й оригінальна, природна та проста. Існує вже 27 років. Це визнана та апробована методика викладання англійської мови, розроблена лінгвістом Гелен Дорон для дітей віком від 3-х місяців до 17 років. Основною складовою навчання у центрах є невимушена атмосфера гри та сприйняття англійської мови як рідної. Навчання проходить з педагогами — фахівцями у маленьких групах 4 — 8 дітей. Система занять розроблена так, щоб діти не тільки вивчали англійську мову, але й розвивали моторику, мовний апарат, асоціативне мислення, елементи логіки, математики. Методика базується на 4 складових:

  1. По-перше, це — метод. Постійне прослуховування та невимушене повторення, закріплення матеріалу.
  2. По-друге, це — підготовка вчителів. Існують окремі підготовчі курси вчителів для кожної з 20 навчальних програм.
  3. По-третє, це — комплекти навчальних матеріалів. Кожен з цих навчальних комплектів містить 4 компакт-диски та 4 книги-підручники. Вчителі вчаться працювати окремо з кожним розділом, саундтреком тощо. Усі матеріали мають детальні інструкції для викладачів.
  4. По-четверте, це — система підтримки. Вона базується на системі франчайзингу. Саме вона організовує та забезпечує найкращий рівень навчання.

Методика Гелен Дорон — це дієва методика з використанням інноваційних методів навчання та високоякісних навчальних матеріалів, це висококваліфіковані спеціалісти, які знайдуть підхід до дітей різного віку, і сформують у них інтерес та бажання до вивчення англійської мови.

Про викладачів[ред.ред. код]

Викладачі Гелен Дорон Рання Англійська — це команда професіоналів, які окрім високих професійних навичок в англійській мові вміють та люблять працювати з дітьми, використовують творчий підхід у роботі. Педагоги проходять спеціалізований міжнародний тренінг, де вони отримують унікальні знання та опановують основні принципи роботи з дітьми від найменшого до підліткового віку. Тренінги проводять сертифіковані методисти, яких готує до цієї роботи сама Гелен Дорон.

Після успішного завершення навчання вчителі отримують Міжнародний Диплом, який дає право працювати в будь-якій країні, де є навчальні центри Гелен Дорон Рання Англійська. Педагоги безперервно підвищують свою кваліфікацію на спеціальних семінарах, які проводять фахівці у сфері педагогіки, педіатрії та дитячої психології. Весь викладацький склад щорічно відвідує міжнародну конференцію для вчителів, де знайомиться з новими навчальними програмами та вдосконалює рівень своїх знань, ділиться досвідом роботи і своїми досягненнями.

Навчальні матеріали та Kangi Club[ред.ред. код]

Уроки англійської продовжуються і поза межами навчального центру. Методика Гелен Дорон продумана таким чином, щоб дитина максимально більше часу проводила в англомовному середовищі. Набір навчальних матеріалів, який розроблений Освітньою Групою Гелен Дорон спеціально до кожного курсу, є невід'ємною частиною навчального процесу.

Постійно прослуховуючи диски з веселими піснями, історіями та фрагментами уроків англійською, дитина повторює та закріплює матеріал, який був пройдений на занятті.

Доступ до навчально-пізнавального інтернет-порталу Kangi Club дозволить дитині самостійно продовжувати подорож у світ англійської мови разом із її улюбленими героями. Крім авторських матеріалів діти на заняттях працюють з навчальними матеріалами PROPS, які власноруч готують викладачі.

Джерела[ред.ред. код]