Метрополітен Белу-Оризонті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Метрополітен Белу-Оризонті
Інформація
Країна Бразилія Бразилія
Місто Белу-Оризонті
Дата відкриття 1986
Довжина ліній 28,2 км
Кількість станцій 19
Схема ліній
Metrobrl1.jpg
Метропоїзд
У вагоні метро

Метрополітен Белу-Оризонті (порт. Metrô de Belo Horizonte) — метрополітен міста Белу-Оризонті, столиці бразильського штату Мінас-Жерайс. Складається з однієї наземної лінії протяжністю 28,2 км, що перетинає місто з заходу на північний схід, та 19 станцій. Щодня перевозить близько 145 тисяч пасажирів. Керується Бразильською компанією міських поїздів (CBTU).

Історія[ред.ред. код]

Комерційна експлуатація метрополітену в Белу-Оризонті розапочалася 1 січня 1986 року. На той час лінія складалася з 6 станцій (Елдораду—Лагоінья), мала довжину 10,8 км та обслуговувалась всього трьома поіздами. У 1987 році була додана станція Сентрал та ще два поїзди.

З 7 листопада 2005 року всі тимчасові станції почали працювати повноцінно, сформувавши таким чином Лінію 1 (Елдораду—Віларінью).

У зв'язку з будівництвом нового Адміністративного центру уряду штату компанія CBTU планує продовжити Лінію 1, додавши після Віларінью 3 підземних станції: Венда Нова (авеню Віларінью), Серра Верді (авеню Фінландія) та Сентру Административу.

У травні 2009 року Белу-Оризонті був обраний одним з місць проведення Чемпіонату світу з футболу 2014. Серед умов було будівництво метро від центру міста до Пампульї/Мінейрао (Лінія Савасси—Пампулья). На даний момент проект лінії ще не готовий. Не визначено навіть точне місце її проходження (паралельно авеню Антоніу Карлус чи іншим маршрутом).

Характеристики[ред.ред. код]

Лінії метро[ред.ред. код]

Лінія Маршрут Дата відкриття Протяжність (км) Кількість станцій Тривалість поїздки за маршрутом Режим роботи
1 Eldorado ↔ Vilarinho 1 серпня 1986 28,1 19 --- Денний, з 05:45 по 23:00

Перспективні лінії[ред.ред. код]

Лінія Маршрут Дата відкриття Протяжність (км) Кількість станцій Тривалість поїздки (хвилин) Статус
2 Barreiro ↔ Santa Tereza --- 21 11 --- Будується
3 Pampulha ↔ Savassi --- 12,5 11 --- Проектується

Посилання[ред.ред. код]