Механік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Механік.

Механік — фахівець із механіки — технік, інженер, бакалавр, магістр який використовує інструменти для збирання-розбирання, обслуговування або ремонту машин[1][2].

Механік збирає та розбирає машини, вузли та технічні пристрої, виконує їх налаштування, відповідає за їх технічне обслуговування чи ремонт та перевіряє їх працездатність.

Більшість механіків працюють у промисловості або на транспорті, різноманітних галузях техніки та технологій. Через різноманітність сфер застосування навчання на механіка розбивається на окремі спеціальні професії.

Освіта за спеціальністю «прикладна механіка» дає змогу працювати у галузі прикладної механіки, інформаційних систем та технологій машинобудування й зварювання на базі сучасних цифрових технологій та комп'ютерної техніки.

Автомеханік.

Більшість механіків спеціалізуються в певній галузі, наприклад, механіка кузовів автомобілів, механіка кондиціонування і холодильників, автомеханіка, веломеханіка, механіка котла, електромеханіка та інші галузі.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1980 Census of Population: Classified Index of Industries and Occupations. U.S. Department of Commerce, Bureau of the Census. 1982. с. O-68. Архів оригіналу за 10 квітня 2021. Процитовано 18 грудня 2017. 
  2. Академічний тлумачний словник. Архів оригіналу за 1 червня 2022. Процитовано 1 червня 2022.