Меценати для солдата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Волонтерський проект
«Меценати для солдата»
(МдС)
Девіз «Підстав плече герою, що йде за нас до бою!»
Дата заснування 2015
Тип Волонтерський проект
Голова

Ніла Головатська,

Руслан Теліпський
Ключові особи Наталя Чуль, Ольга Бузулук, Наталя Скиба, Ірина Гордійчук, Любов і Богдана Фрадинські, Влад Удот, Павло Ковальський
Кількість членів 50
Адреса

Прийом бійців і волонтерів в приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва (проспект Волі, 2).

Тел.: 050-973-44-84
Офіційний сайт «Меценатів для солдата»

«Меценати для солдата» (МдС) — незалежний волонтерський проект на Волині, що має на меті різнобічну підтримку бійців АТО — передусім моральну, психологічну та почасти фінансову. З допомогою підприємців волонтери урізноманітнюють дозвілля бійців, сприяють їхній психологічній реабілітації і швидкій соціальній адаптації в тилу, а також допомагають знизити їхні фінансові витрати. Цільова підтримка подається родинам загиблих героїв, пораненим, дітям бійців та демобілізованим солдатам. Проект розвивається головно в Луцьку та у Волинській області.

Створення і координатори МдС[ред. | ред. код]

Ініціатива втілити проект на Волині належить двом волонтерським структурам, які сформувалися в Луцьку після Революції гідності: Волинському обласному координаційному центру допомоги бійцям АТО[1] у партнерстві із Самообороною Майдану Волині[2]. Кандидатуру координатора цього напрямку діяльності в січні 2015 року запропонував активіст «Самооборони» і один із засновників координаційного центру – протоієрей Михайло Бучак[3], настоятель Покровського храму (УПЦ КП) в селі Княгининок Луцького району, а також військовий капелан 5-ї батальйонно-тактичної групи 81-ї аеромобільної бригади. За його рекомендацією, координатором обрали Неонілу Головатську[4][5]. Їй належало шукати активістів і підприємців, які виявили б бажання долучитися до акції «Меценати для солдата» і розвивати дану тему[6][7].

Згодом до руху долучився громадський активіст і шевченкознавець Руслан Теліпський, і вже в тандемі ця ініціатива почала набирати конкретних рис. А вже в березні 2015 року вона стала незалежною волонтерською спільнотою, будучи рівноправним партнером із колишніми засновниками[8][9]. Окрім цих осіб, координаторами проекту згодом також стали: Ольга Бузулук, Любов Фрадинська, Ірина Гордійчук та Наталя Чуль.

Про проект[ред. | ред. код]

Про те, чому треба допомагати бійцям у рамках проекту «Меценати для солдата» і взагалі про потребу долучатися до волонтерських спільнот говорив у багатьох інтерв'ю Руслан Теліпський[10][11][12][13]:

Це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв, які ще вчора зі зброєю в руках захищали нашу з вами свободу, а сьогодні повертаються додому, в мирне середовище. В них можуть виникнути проблеми через низький поріг терпимості чи загострене чуття справедливості. Хлопцям треба постійно відволікатися від страшних спогадів про втрати побратимів – і саме нашою щирою увагою та символічною турботою ми зможемо хоч трішки залікувати душевні рани. Згадаймо, скількох воїнів-«афганців» свого часу покинуло напризволяще суспільство й скільком так і не вдалося знайти себе в мирному житті. Тому треба допомагати нашим бійцям повертатися до мирного життя, щоб війна не відбивалася на їхніх родинах, на їхніх дітях. І головне завдання нашого руху МдС – не залишати хлопців наодинці з цими проблемами. Інколи достатньо просто бачитися з цими людьми й знаходити правильні слова підтримки. Варто усвідомити, що, спільно підставляючи їм плече, ми справді можемо врятувати не тільки чиєсь життя зокрема, але й долучитися до кращої долі нашої країни в цілому.

Розвиваючи свою мережу у Луцьку, активісти проекту шукають потенційних благодійників, які мають пасивну інфраструктуру чи/і володіють певним фахом, знаннями та здібностями й могли б подавати конкретну допомогу бійцям, котрі вже перебувають у тилу, і членам їхніх родин. Ця допомога реалізується у вигляді безплатних послуг, компетентних консультацій, знижок, карток постійного клієнта, квитків на концерти, фільми чи вистави, подарункових сертифікатів тощо.

У рамках проекту «Меценати для солдата» бійці мають можливість отримати різноманітні безплатні або на пільгових умовах послуги перукарень, фітнес-салонів, шиномонтажу, медичних центрів, нотаріальних контор, іноземних перекладів тощо. Меценати і партнери проекту постійно запрошують на концерти, надають знижки на купівлю техніки, дарують сертифікати на піцу, книжки, морозиво, годинники, сорочки чи стильне жіноче вбрання; забезпечують продуктовими наборами; піклуються про дітей; пропонують знижки як на поїздки у межах міста на таксі, так і на пасажирські перевезення по всій Україні; ремонтують одяг, взуття та різноманітну побутову техніку; запрошують до себе в кафе та ресторани.

Наліпки МдС[ред. | ред. код]

Благодійникам — підприємцям і бізнесменам, які долучилися до проекту «Меценати для солдата», видають спеціальні наліпки. Наклеєні на вітринах, вивісках та дверях організацій, підприємств і закладів, вони повідомляють бійців, а також потенційних споживачів і постійних клієнтів, що керівники й власники надають певні послуги – дбають про солдатів і підтримують рух МдС. Наліпки інформують про знижки чи інші пільги, які можна реалізувати з допомогою сертифікатів, діставши їх від волонтерів, а перед тим зареєструвавшись у їхній базі даних МдС[14].

Ці «волонтерські маркери» стали розпізнавальним елементом патріотичності та жертовності в Луцьку і засвідчують внесок меценатів у добробут міста. Піклуючись про бійців АТО, підприємці та бізнесмени зазвичай дістають від міської громади певний бонус – лояльність до їхнього бізнесу і готовність допомогти. А це, своєю чергою, може збільшити попит і викликати зацікавленість до їхніх закладів у потенційних нових клієнтів і тим самим частково або навіть цілком компенсувати витрати на бійців. Адже люди дуже охоче підтримують гривнею заклади, керівники й власники яких справді опікуються бійцями і їхніми сім'ями[15][16].

Можна провести певну паралель між наліпками МдС і сертифікатами Ольги Фреймут. Перевіривши якість роботи українських закладів у сфері обслуговування, вона нагороджувала найкращі з них цими сертифікатами у програмі реаліті-шоу «Ревізор».

Координатори проекту стверджують, що благодійність підприємців під час кризи може стати ефективним капіталовкладенням, засобом далекоглядного розвитку їхнього бізнесу. Як зазначила Неоніла Головатська:

Наше прагнення, в ідеалі, аби не ми шукали меценатів, а вони – нас! Бо для них це буде не просто престижно і знаково (бути патріотом-меценатом за щирим покликом свого серця), це також буде пряма боротьба за своїх нових клієнтів, ринки збуту і добру репутацію – так би мовити, пряма інвестиція на майбутнє[17].

Неполітичність проекту[ред. | ред. код]

Волонтерський рух МдС постійно декларує свою цілковиту понадпартійність та понадідеологічність. Він не служив і не служить жодній політичній силі. Члени партій, як вільні громадяни України, можуть бути активістами «Меценатів для солдата», але не мають права обстоювати власні інтереси і використовувати успіхи, здобутки та добре ім'я руху як знаряддя своєї партійної риторики, засіб домагатися успіху в передвиборчих кампаніях і примножувати матеріальні здобутки. Це стосується і недобросовісних підприємців. Активісти можуть відрізнятись одне від одного поглядами, життєвим досвідом, віком та релігійними переконаннями, але в в рамках спільного проекту їх усіх має об'єднувати одна-єдина мета – щира підтримка бійців будь-яким доступним способом, передусім морально, психологічно та частково фінансово[18].

Напрямки діяльності[ред. | ред. код]

Координатори проекту МдС розвивають свою діяльність за такими напрямками:

 • фінансовий (не прямі гроші бійцям, а заощадження коштів через знижки, дешеві послуги та подарунки від меценатів);
 • медичний (оздоровлення, профілактика, аналізи, стоматологія);
 • фізичний (спортивні секції, командні змагання серед бійців, фітнес-клуби);
 • юридично-нотаріальний (послуги адвокатів, нотаріусів);
 • морально-психологічний (урізноманітнення дозвілля; повага, визнання та дружня підтримка);
 • інформаційний (звітність, а також підтримка та розголос у ЗМІ усіх ініціатив для бійців);
 • перекваліфікація та працевлаштування (сприяння у пошуку роботи та оволодінні новим фахом).

Проект пам’ятного комплексу новітньої історії «ВОЛИНЬ – ЗЕМЛЯ ГЕРОЇВ»[ред. | ред. код]

За ініціативи МдС команда луцьких волонтерів реалізовує проект пам’ятного комплексу бійцям АТО у Центральному парку імені Лесі Українки. За сприяння міської влади громадські активісти прагнуть створити цей пам’ятний комплекс новітньої історії під назвою «Волинь – земля Героїв». Сама ідея реалізовується на базі багатьох втілених проектів з-за кордону – у багатьох країн світу існують меморіальні куточки пам’яті за найкращих синів своєї країни, що віддали за неї своє життя. У разі затвердження проекту і швидкої реалізації – даний комплекс може бути першим в Україні. Як зазначила головний ідейний натхненник даного проекту – координатор МдС Наталія Чуль:

Наслідуючи численні світові приклади у створенні мистецьких меморіальних куточків у європейських країнах, команда МдС ініціює створення пам’ятного місця у Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки м. Луцька. Маємо на меті додатково посприяти пам’яті та повазі новітніх подій, що охопили територію нашої держави, а особливо до пам’яті та шани бійців, які щодня віддають життя за мирне небо над нами та завдяки кому громада має можливість проводити мирно час у парку культури та відпочинку. Безпосередньо це і є «Культурою Нації» – знати і щодня пам’ятати ціну тих, хто відстоює право українського народу на свободу та майбутнє ціною життя своїх найкращих синів Вітчизни.[19].

За планом відповідно до концепції, територія пам'ятного комплексу має бути поділена на три мікрозони:

Зображення проекту пам’ятного комплексу новітньої історії «ВОЛИНЬ – ЗЕМЛЯ ГЕРОЇВ»

1.Зона пам'яті

Художня металева стела з об'ємними голубами, що здіймаються у небо, та місцем для лампадок символізуватиме надію на мир та віру в тих, що боронять нашу землю від агресора. У підніжжі навколо стели – металевий український вінок, що символізуватиме теплі обійми матерів та дітей, які щодня чекають своїх рідних чоловіків живими з фронту, а особливо вінок символізуватиме обійми пам'яті усього українського народу для тих, хто уже ніколи не повернеться додому. Навколо стели планується монтаж декількох інформаційних щитів з хронологією ключових новітніх подій України, що надасть зоні пам'яті додаткового інформаційно-виховного аспекту.

2.Зона відпочинку

Реконструйована альтанка з художніми елементами, зелені насадження, лави, художні ліхтарі, що через специфічні художні елементи видаватимуть світло у вигляді тризуба, слугуватимуть додатковим місцем проведення часу для лучан та туристів, символізуючи їхнє перебування на терені комплексу, як небайдужість до подвигів бійців, що перебувають у зоні АТО, та пам'ять про полеглих у зоні АТО.

3. Фотозона

Услід за сучасними тенденціями щодо вагомості онлайн-ресурсів пам'ятний комплекс оснащений патріотичною фотозоною, на меті якої є створення художнього сучасного осередку патріотизму. Шляхом фотознімків відбуватиметься популяризація комплексу в онлайн-мережі з відповідним хештегом. Основний акцент фотозони – художня металева стела з етносимволом українського народу – маками та металеві силуети бійців із сім'ями, що означатимуть безапеляційну вагомість сучасних Героїв у культурі та відпочинку громади.

Інші головні проекти та акції[ред. | ред. код]

За час діяльності «Меценатів для солдата» реалізовано численні акції на підтримку демобілізованих бійців АТО (зокрема й тих, що перебувають на лікуванні) і членів їхніх родин, а також членів родин тих бійців АТО, які загинули, зникли безвісти й потрапили в полон.

 • Презентація проекту на ІІІ Форумі місцевого самоврядування (26-27.03.2015, Львів)[20][21].
 • Флешмоб «Подяка за мир і цілісність України»[22].
 • Фестиваль для дітей учасників АТО «Діти наших героїв»[23][24][25][26][27].
 • Міжнародна співпраця МдС з іноземцями (Латвія, Польща) [28][29][30][31][32][33][34][35][36][37][38][39][40].
 • Міжнародна співпраця МдС з українською діаспорою (Австралія, Данія, Канада, Латвія, Нідерланди, США, Швеція) [41][42][43][44][45][46][47][48][49].
 • Табори відпочинку для дітей бійців АТО в Україні та за кордоном (Польща, Угорщина) [28][50][51][52][53].
 • Товариський футбол, приурочений до французького ЄВРО-2016 [54].
 • Проект «Волинські амазонки» (підтримка жінок-бійчинь АТО) [55][56][57][58][59][60][61].
 • Постійна та всебічна підтримка дітей бійців АТО [62][63][64][65][66].
 • Проект «Зимові фантазії» для бійців АТО[67][68].
 • Благодійна допомога для прифронтових шпиталів[69][70][71][72].
 • Опіка над бійцями, що одужують у луцьких шпиталях [73][74][75][76].
 • Різнобічна кооперація з підприємцями та партнерами МдС [77][78][79].
 • Всебічна підтримка бійців АТО різноманітною продукцією чи сертифікатами [80][81][82][83][84][85][86].
 • Урізноманітнення дозвілля та спорту для бійців АТО [87][54][88][89][90][91][92][93][94][95][96][97].
 • Сприяння для бійців безоплатної вищої освіти, послуг адвокатів [98][99].
 • Працевлаштування для демобілізованих бійців і їхніх дружин [100][101][102][103].

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. У Луцьку почав роботу Центр подання допомоги учасникам АТО. ФОТО. ВолиньPost. Процитовано 2014-10-08. 
 2. Алло! Шукаємо «меценатів для солдатів»! | Волинська газета. Процитовано 2015-01-16. 
 3. Волинські волонтери відзвітували про рік роботи | Волинське агентство розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-25. Процитовано 2015-10-30. 
 4. Презентація акції «Меценати для солдата». Відео — Волинське телебачення. 2015-01-27. 
 5. «Культуру меценатства треба відроджувати», - Неоніла Головатська | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-05-20. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 6. Розшукують «меценатів для солдатів». Волинські новини. Процитовано 2015-01-15. 
 7. Алло! Шукаємо «меценатів для солдатів»! | Волинська газета. Процитовано 2015-02-05. 
 8. Досвід волинських волонтерів хочуть поширити в інших регіонах | газета «День». Процитовано 2015-04-02. 
 9. Домівки волинських волонтерів: центр допомоги учасникам АТО | Волинське Агентство Розслідувань. 2015-04-07. Архів оригіналу за 2016-08-12. 
 10. «Під градом змін» з Русланом Теліпським. № 17, Ч-1: «Волонтерство в Україні та за кордоном». Відео - "Громадське.Волинь". Процитовано 2015-12-10. 
 11. Руслан Теліпський: «Це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв» | Видання «Україна Молода». Процитовано 2015-07-21. 
 12. Руслан Теліпський: “Маємо за честь допомогти солдату. Бо сам він ніколи нічого не попросить” | ВОЛИНСЬКА ПРАВДА. Архів оригіналу за 2016-01-28. Процитовано 2015-07-05. 
 13. Руслан Теліпський: «Шевченкіана і волонтерство» | Газета «Рідне місто». Архів оригіналу за 2016-01-25. Процитовано 2015-08-21. 
 14. «Меценати для солдата» продовжують підтримувати героїв АТО. vidomosti-ua.com. Процитовано 2015-09-02. 
 15. Організатори «Меценатів для солдата» розшукують волонтерів. Волинські новини. Процитовано 2015-04-29. 
 16. У Луцьку «Меценати для солдата» прозвітували про роботу - Район Луцьк. Процитовано 2015-09-02. 
 17. Проект «Меценати для солдата» розширює географічні межі | Волинський інформаційний портал. Процитовано 2015-03-31. [недоступне посилання з липень 2019]
 18. Волонтерський проект лучан «Меценати для солдата» набирає розмаху і чекає відгуку серед українців. | Видання «Україна Молода». Процитовано 2015-07-21. 
 19. ЯКИМ МОЖЕ БУТИ ПАМ'ЯТНИЙ КОМПЛЕКС "ВОЛИНЬ – ЗЕМЛЯ ГЕРОЇВ" У ЛУЦЬКУ. Процитовано 2015-03-31. 
 20. Проект «Меценати для солдата» розширює географічні межі. vip.volyn.ua. Процитовано 2015-03-30. [недоступне посилання з липень 2019]
 21. Досвід волинських волонтерів хочуть поширити в інших регіонах | газета «День». Процитовано 2015-04-02. 
 22. Луцьк за допомогою флешмобу подякував усім країнам, які підтримують Україну (uk-UA). Процитовано 2016-06-01. 
 23. Волонтери готують масове свято для дітей бійців АТО. 2016-03-21. 
 24. "Діти наших Героїв" (Волинське ТБ). Процитовано 2016-06-01. 
 25. У Луцьку відбувся фестиваль для дітей учасників АТО (uk-UA). Процитовано 2016-06-01. 
 26. «Діти наших Героїв» у Луцьку: фото | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-06-01. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 27. Луцьк: дітей бійців нагодують 30-кілограмовим тортом | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-03-21. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 28. а б Діти учасників АТО та переселенців відпочивають у Замлинні. 2016-08-04. 
 29. Волонтери з Латвії подарували любов волинським діткам загиблих військових. vip.volyn.ua. 2016-07-28. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 30. Конґрес українців Латвії - Волинь: волонтери передали допомогу дітям загиблих бійців. www.ukrkongress.lv. 2016-07-28. 
 31. Меценати для солдата (відеоканал) (2016-07-28). Латвійські друзі МДС (підсумки співпраці). 
 32. Європа має підтримати Україну в боротьбі з агресором, - латвійський волонтер. 2016-07-29. 
 33. а б Благодійна шевченківська фотовиставка у Львівській політехніці – збір на каретку швидкої допомоги. Відео – ТРК «Львів». 2015-02-26. 
 34. а б Рятівні авто для бійців в АТО. Відео - Волинське Телебачення. 
 35. а б Пригоди волонтерів, інструкторів та бійців в АТО. Відео – TVN (РП). 
 36. а б ПОЛЬСЬКІ ВОЛОНТЕРИ У ЛУЦЬКУ ПОКАЗАЛИ АВТОМОБІЛІ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ. Архів оригіналу за 2017-08-27. Процитовано 2015-04-11. 
 37. а б Польские волонтеры подарили бойцам спецбатальона «Кривбасс» карету скорой помощи (ФОТОРЕПОРТАЖ). Сайт Кривого Рога. Процитовано 2016-04-20. 
 38. а б Лучани разом із польськими волонтерами повернулися із зони АТО. Волинські новини. Процитовано 2015-04-19. 
 39. а б Місія польських медиків-волонтерів в зоні АТО на запрошення «Меценатів для солдата» | газета «Вісник+К». Процитовано 2015-04-19. 
 40. У Луцьку польські волонтери демонстрували автомобілі для українських військових. vip.volyn.ua. 2015-04-11. Архів оригіналу за 2017-08-27. 
 41. Латвійці віддали свою гуманітарну допомогу українцям. http://visnyk.lutsk.ua/. 2015-02-25. 
 42. До Луцька приїхала гуманітарна допомога з Латвії. 2015-02-25. 
 43. Волинській «Альфі» прийшли подарунки з-за кордону. 2015-05-21. Архів оригіналу за 2016-08-13. 
 44. Співпраця МдС з українською діаспорою Австралії. 2016-06-04. 
 45. Волинській малечі передали взуття з Данії | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-03-11. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 46. Українці з Латвії та Швеції передали гуманітарки на 1,5 млн. грн. | «Факти». fakty.ictv.ua. 2015-02-26. 
 47. У Луцьку роздаватимуть взуття для дітей бійців АТО. Волинські новини. Процитовано 2016-02-09. 
 48. У Луцьку діткам Героїв роздаватимуть взуття. vip.volyn.ua. Процитовано 2016-02-08. [недоступне посилання з липень 2019]
 49. У Луцьку роздадуть 900 пар дитячого взуття - СЛОВО ВОЛИНІ. Процитовано 2016-02-08. 
 50. Дітей волинських Героїв кличуть на відпочинок в Угорщину | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-25. Процитовано 2015-06-20. 
 51. Діти волинських бійців їдуть до Польщі: потрібен транспорт або бензин. Волинські новини. Процитовано 2015-08-05. 
 52. Дітей волинських бійців запрошують на відпочинок у Польщу | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-25. Процитовано 2015-08-12. 
 53. Повернення з відпочинку у Польщі діток бійців АТО. Відео. 2015-08-23. 
 54. а б Дружній футбол у Луцьку між патрульними і быйцями АТО. Процитовано 2016-06-12. 
 55. Жінкам-військовим пропонують стильний одяг в подарунок | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-07-31. 
 56. У Луцьку волонтери влаштували свято для дівчини-воїна. zik.ua. Процитовано 2016-08-21. 
 57. «Волинську амазонку» споряджали на аукціоні. Таблоїд Волині. Процитовано 2016-03-13. 
 58. Волонтери збирають подарунки для дівчини-бійця Майї Москвич. Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2016-03-12. 
 59. Забути про війну, і згадати, що ви – жінки. Відео - СТБ (Вікна-новини). 
 60. У Луцьку влаштували дозвілля «амазонкам», які повернулись із АТО. Відео – «Громадське.Волинь». 
 61. Свято від волонтерів для дівчат-контрактниць. Відео – телеканал ZIK. 
 62. Луцьк: для діток бійців передали квитки на виставу | Волинське Агентство Розслідувань. 2015-12-07. Архів оригіналу за 2016-01-26. 
 63. Луцьк: дітей військових вчили малювати писанки | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-04-18. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 64. Новорічні майстер-класи для дітей учасників АТО. Відео – «Громадське.Волинь». 
 65. У Луцьку меценати подарують свято для 50 діток бійців АТО. Волинські новини. Процитовано 2015-12-03. 
 66. ДІТИ БІЙЦІВ ЗУСТРІЛИСЯ ЗІ СВЯТИМ МИКОЛАЄМ У БІБЛІОТЕЦІ. 
 67. Особливі діти намалювали картини, щоб допомогти волинським бійцям. ВІДЕО. ВолиньPost. Процитовано 2016-01-04. 
 68. "Хочу покращити життя бійців АТО» відео акції від "Громадське. Волинь". 
 69. Благодійна допомога для прифронтових шпиталів. Відео - "Громадське. Волинь". 2015-02-25. 
 70. Українці з Латвії та Швеції передали гуманітарки на 1,5 млн. грн. Відео - fakty.ictv.ua. 
 71. У Луцьк доставили гуманітарну допомогу з Латвії та Швеції, яку розвезуть в шпиталі | газета «День». Процитовано 2015-02-26. 
 72. До Луцька приїхала гуманітарна допомога з Латвії. Волинські новини. Процитовано 2015-02-25. 
 73. Волонтери влаштували для бійців у шпиталі маленьке свято. 2016-03-04. 
 74. Волонтери організували для бійців у шпиталі маленьке свято | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-03-04. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 75. «Меценати для солдата» привітали у шпиталі бійців зі святом Миколая |. БУГ — інформаційний сайт Західної Волині. Процитовано 2015-12-19. 
 76. Лучан кличуть провідати бійців у шпиталі | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-03-02. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 77. Волонтери нагородили меценатів, які допомагають військовослужбовцям. 2016-03-04. 
 78. Ти настільки людина, наскільки співчуваєш: відео зустрічі меценатів з бійцями | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-03-05. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 79. «Меценати для солдата» просять підтримки у бізнесу | Волинське Агентство Розслідувань. 2015-05-08. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 80. Новий спосіб допомоги героям від меценатів - відео від телеканалу ZIK. 
 81. Меценати для солдата: незвичайний проект луцьких волонтерів. Відео - fakty.ictv.ua. 
 82. Тепер бійцям або родинам солдата АТО можна подарувати сертифікат. Відео - телеканал ZIK. 
 83. Роздача макаронів від мецената для бійців. Відео – «Громадське.Волинь». 
 84. Луцькі бійці безкоштовно отримали макарони від меценатів. vip.volyn.ua. Процитовано 2016-01-04. [недоступне посилання з липень 2019]
 85. У Луцьку з'явився хлібний меценат для солдатів | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-03-04. Процитовано 2016-07-09. 
 86. У Луцьку сім'ї воїнів АТО безкоштовно отримують хліб. Волинські новини. Процитовано 2015-08-14. 
 87. Волинські «АТОвці» відвідали мотиваційний тренінг Ніка Вуйчича. 2016-04-08. 
 88. Новорічний стіл для волинських бійців. Відео – «Громадське.Волинь». 
 89. Лучанину-айдарівцю Сармату влаштували день подяки. ФОТО. Волинські новини. Процитовано 2016-01-05. 
 90. Луцьк: волонтери влаштували день подяки Герою | Волинське Агентство Розслідувань. Волинське Агентство Розслідувань (uk-UA). Архів оригіналу за 2016-03-04. Процитовано 2016-01-05. 
 91. Луцьких бійців АТО запрошують на безплатні заняття у спортклубах. Волинські новини. Процитовано 2015-06-30. 
 92. У Луцьку бійцям пропонують абомененти в спортивні клуби і знижки на жіночий одяг - Район Луцьк. Процитовано 2015-08-02. 
 93. Меценати кличуть бійців у спортзали | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-25. Процитовано 2015-09-01. 
 94. Волинських бійців запрошують на боулінг. vip.volyn.ua. Архів оригіналу за 2016-08-07. Процитовано 2016-02-04. 
 95. Меценати кличуть бійців на вечорниці | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-12-11. 
 96. Волинських бійців запрошують на КВН | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-12-08. 
 97. Волинських бійців безплатно кличуть на концерт «Дзідзьо» | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2016-06-23. 
 98. Волинським бійцям пропонують безплатну вищу освіту | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-03-03. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 99. Луцькі адвокати надаватимуть послуги бійцям безкоштовно | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-05-25. 
 100. «Меценати для солдата» співпрацюють із центром зайнятості | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-03-04. Процитовано 2015-05-19. 
 101. Волинь: демобілізованим бійцям пропонують роботу | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-07-04. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 102. Військовим пропонують роботу у Луцьку | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-07-22. Архів оригіналу за 2016-07-25. 
 103. Волинським демобілізованим бійцям-водіям пропонують роботу | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-03-04. Процитовано 2015-06-25. 
 104. «Меценати для солдата» розказали про новий проект | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-03-13. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 105. Лучан кличуть на благодійну коляду задля бійців. Волинські новини. Процитовано 2016-01-18. 
 106. У Луцьку відбувся благодійний концерт «Коляда з Тетяною Ціхоцькою». Відео - "Громадське. Волинь". 21.01.2016. 
 107. Лучани завітали на “Коляду з Тетяною Ціхоцькою”. Відео - "Волинське ТБ". 20.01.2016. 
 108. Під час благодійного концерту зібрали понад 15 тисяч гривень. Відео - "Громадське. Волинь". 21.01.2016. 
 109. Співали для воїнів. Голос України. Процитовано 2016-01-23. 
 110. У Луцьку відбудеться благодійна виставка-продаж авторських світлин волонтера Руслана Теліпського. Газета "День". Процитовано 2016-01-29. 
 111. Лучанин Руслан Теліпський покаже свої «50 сторінок атласу» - Район Луцьк. Процитовано 2016-01-29. 
 112. Фотовиставка Руслана Теліпського «50 сторінок атласу». Відео - "Громадське. Волинь". 01.02.2016. 
 113. Виставка Р.Теліпського «50 сторінок атласу». Відео - "Волинське ТБ". 01.02.2016. 
 114. Презентували «50 сторінок атласу» Руслана Теліпського - Район Луцьк. Процитовано 2016-02-01. 
 115. ЛУЦЬКИЙ ВОЛОНТЕР ПОКАЗАВ «50 СТОРІНОК АТЛАСУ». 2016-02-01. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 116. Луцькі волонтери продають благодійні листівки. Громадське.Волинь. Процитовано 2016-01-21. 
 117. Підриємство, яке пече хліб, планує виробляти захисні габіони - Район Луцьк. Процитовано 2015-06-26. 
 118. Луцький підприємець робить «лего», які рятують життя солдатів - Район Луцьк. Процитовано 2015-07-30. 
 119. Лучанин виготовляє захисні споруди для військових за стандартами НАТО. vip.volyn.ua. Архів оригіналу за 2015-07-27. Процитовано 2015-07-20. 
 120. Волинські меценати сконструювали власну модель габіонів. Відео - 2+2. 2015-07-24. Архів оригіналу за 2016-01-27. 
 121. У Луцьку виготовили два перші габіони для захисту українських військових на Сході | газета «День». Процитовано 2015-07-20. 
 122. Луцькі студенти на вечорницях зібрали гроші для бійців | Волинське Агентство Розслідувань. 2015-12-14. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 123. Луцькі волонтери зустрілися з майбутніми помічниками | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-03-09. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 124. Лучан запрошують грати в настільні ігри | Волинське Агентство Розслідувань. 2016-05-23. Архів оригіналу за 2016-08-07. 
 125. Волонтери передали одяг і взуття дітям військових | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-08-19. 
 126. У луцькій клініці обстежили ветерана війни на Сході | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-06-08. 
 127. Луцьк: бійцям пропонують знижку на документальне фото | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-06-18. 
 128. Лучан кличуть на виставку картин, створених бійцями на склі | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-03-04. Процитовано 2015-12-15. 
 129. Лучан запрошуюють на виставку картин бійців АТО | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-12-09. 
 130. Луцьк: для діток бійців передали квитки на виставу | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-12-07. 
 131. Луцьк: бійців навчать малювати святого Миколая | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 2016-01-26. Процитовано 2015-11-30. 
 132. Волинські волонтери шукають емоційне фото з АТО. Волинські новини. Процитовано 2015-09-27. 
 133. Волинських Героїв просять поділитися речами, пов'язаними із АТО. Волинські новини. Процитовано 2015-08-10.