Миколаївський академічний художній російський драматичний театр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Миколаївський академічний художній російський драматичний театр
Сучасна будівля театру
Сучасна будівля театру

Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Місто
Тип театр

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр у Вікісховищі?

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр — один із найстаріших театральних колективів України, перший російський театр, що виник у республіці в післяреволюційний період.

Споруда[ред.ред. код]

Володар готелю «Золотий Якір» Карл Іванович Монте 1881 року збудував на розі вулиць Різдвяна і Адміральська театр за проектом архітектора Брусницького. Будівля театру є пам'яткою архітектури.

Розташування[ред.ред. код]

Театр розташований в історичній частині Миколаєва на розі вулиць Нікольської, Адміральської та Лягіна. Адреса: 54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 50.

Історія колективу[ред.ред. код]

Театр Шеффера в кінці XIX століття

Творчий колектив було створено 1922 року в Луганську російським актором і режисером Григорієм Свободіним. 12 років трупа мала статус пересувного театру під назвою «Шахтарка Донбасу». Діяльність театру мала широкий резонанс, у 1927 році московський журнал «Современный театр» відзначав «Шахтарку Донбасу» як «найсерйозніший з російських драматичних театрів України». Незабаром колектив отримав право писати у своїх афішах — «Художній театр України». У 19341935 роках театр стає стаціонарним і розташовується в Миколаєві. У 1939 році «за численними побажаннями трудящих» театру було надане ім'я льотчика В. П. Чкалова (цю назву театр носив до 1994 року).

Нагороди[ред.ред. код]

Видатні актори театру[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]