Миколаївський академічний художній російський драматичний театр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Миколаївський академічний художній російський драматичний театр
Сучасна будівля театру
Сучасна будівля театру

Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Місто
Тип театр

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр у Вікісховищі?

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр — один із найстаріших театральних колективів України, перший російський театр, що виник у республіці в післяреволюційний період.

Споруда[ред. | ред. код]

Володар готелю «Золотий Якір» Карл Іванович Монте 1881 року збудував на розі вулиць Різдвяна і Адміральська театр за проектом архітектора Брусницького. Будівля театру є пам'яткою архітектури.

Розташування[ред. | ред. код]

Театр розташований в історичній частині Миколаєва на розі вулиць Нікольської, Адміральської та Лягіна. Адреса: 54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 50.

Історія колективу[ред. | ред. код]

Театр Шеффера в кінці XIX століття

Творчий колектив було створено 1922 року в Луганську російським актором і режисером Григорієм Свободіним. 12 років трупа мала статус пересувного театру під назвою «Шахтарка Донбасу». Діяльність театру мала широкий резонанс, у 1927 році московський журнал «Современный театр» відзначав «Шахтарку Донбасу» як «найсерйозніший з російських драматичних театрів України». Незабаром колектив отримав право писати у своїх афішах — «Художній театр України». У 19341935 роках театр стає стаціонарним і розташовується в Миколаєві. У 1939 році «за численними побажаннями трудящих» театру було надане ім'я льотчика В. П. Чкалова (цю назву театр носив до 1994 року).

Нагороди[ред. | ред. код]

Видатні актори театру[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]