Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
коледж, художня академія
Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Миргородська художньо-промислова школа
Миргородський керамічний технікум
Герб
Корпус № 1
Корпус № 1
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Місто Миргород
Засновано 1896
Акредитація: І-II рівня
Статус державний
Директор Лупашко Вячеслав Володимирович
Вебсайт: mhpk.edu.poltava.ua
Адреса: 37600, Полтавська область, Миргород, вулиця Гоголя, 146

CMNS: Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у Вікісховищі
Корпус № 2

Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»[1] відомий також як Миргородський художньо-промисловий коледж ім. М. В. Гоголя Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка, Кера́мік (до 2011 Миргородський Керамічний Технікум) — український історичний мистецько-керамічний навчальний заклад розташований у Миргороді, що розпочав роботу 1(13) листопада 1896 року. Є вищим навчальним закладом I—II рівнів акредитації. У 2011 році технікум стає структурним підрозділом Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка.[2]

Історія[ред. | ред. код]

Первинна назва — Миргородська художньо-промислова школа. Метою школи була підготовка «…фахівців, щоб виготовляли гончарні, теракотові, майолікові, фаянсові і порцелянові вироби… і для поширення знань з керамічного виробництва». Тут працювали відомі майстри українського мистецтва: О. Сластьон, І. Українець, В. Кричевський, Ф. Красицький, Микола Касперович та інші. Керамічна Гоголівська школа широковідома у світі — в Росії, Аргентині і Молдові, Середній Азії і Монголії.

Музей кераміки[ред. | ред. код]

З перших років заснування керамічно-мистецької школи при ній діє музей кераміки, який належить до числа визначних пам'яток України. Тут найповніше в Україні представлені вироби з порцеляни, фаянсу, майоліки XIX ст., зокрема іранські, китайські, японські, французькі та італійські керамічні вироби, саксонська, веджвудська і копенгагенська порцеляни, а також вироби вітчизняних підприємств: Межигірської та Кам'яно-Бродської фаянсових фабрик, заводів М. Кузнєцова, Гарднерата та ін.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

У 1923 р. до закладу вступала Катерина Білокур, проте її не було прийнято на навчання через відсутність атестата про середню освіту. У 2013 році була створена скульптура, яка є оберегом навчального закладу. Автор Роман Микитчук.

Випускники[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Ковган В., Ханко В. Миргородський державний керамічний технікум ім. М. В. Гоголя: історичний нарис. — Миргород, 1996. — 67 с.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]