Мира (Лікія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Мири Лікійські)
Перейти до: навігація, пошук
Церква Святого Миколи в Демре

Ми́ра (грец. Μύρα, лат. Myra) — стародавнє місто у Лікії. Розташовувалося на південному заході Малої Азії, поблизу сучасного містечка Демре, провінція Антаталія, Туреччина. Входило до складу Римської імперії та Візантії. Столиця римської провінції Лікія. Колишній центр Мирського єпископства. Зруйноване у VII столітті. Також — Міра, Мири (Міри) Лікійські

Історія[ред.ред. код]

Вперше згадується у хеттських документах як столиця незалежної держави на чолі з царем.

За античних часів була одним із найбільшіх лікійських міст, карбувала власну монету, фактично очолювала Лікійський союз.

У 43 році увійшла до складу Римської імперії. Єпископом Міри в добу правління імператорів Діоклетіана і Костянтина Великого був Святий Миколай. Досі зберігся саркофаг святого, мощі з якого італійські моряки 1087 року вивезли до Барі. Попри це, саркофаг залишається місцем прощі.

У сусідньому містечку Демре встановлені три пам'ятники на честь святого Миколая. Двічі на рік тут проходить богослужіння на вшанування угодника під егідою патріарха Константинопольського.

З часів імператора Феодосія I — столиця римської провінції Лікія.

Місто занепало у VII столітті внаслідок замулювання річкі Мірос. Остаточно зруйноване під час нападів арабів.

Донині збереглись руїни міських будівель, найбільший інтреес являє театр, серед сучасних будівель — храм Миколи Чудотворця.

Джерела[ред.ред. код]

  • Salaville, Sévérien. Myra // The Catholic Encyclopedia. Vol. 10. New York: Robert Appleton Company, 1911.

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Мира (Лікія)