Мисливське господарство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мисливське господарство - галузь виробництва, головними завданнями якого є охорона, використання та відтворення мисливських тварин, надання послуг мисливцям щодо полювання, розвиток мисливського спорту і мисливського собаківництва.

Порядок ведення мисливського господарства регулюється Законами України «Про тваринний світ» (1993) і «Про мисливське господарство та полювання» (2000). Відповідно до останнього акта ведення мисливського господарства здійснюється користувачами мисливських угідь. Для потреб мисливського господарства користувачі мисливських угідь можуть зводити на мисливських угіддях необхідні будівлі, вирощувати кормові культури, створювати захисні насадження, проводити штучне обводнення, здійснювати інші заходи, пов'язані з веденням мисливського господарства.

Крім того, користувачі мисливських угідь мають право використовувати мисливських тварин та користуватися мисливськими угіддями в установленому порядку, організовувати полювання для мисливців.

Користувачі мисливських угідь здійснюють комплекс заходів, спрямованих на охорону та відтворення мисливських тварин, збереження і поліпшення середовища їх перебування. Для цього в межах мисливських угідь виділяється не менше 20 відсотків їхніх земельних ділянок, на яких полювання забороняється. Користувачі забезпечують упорядкування мисливських угідь.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Джерело

[ред. | ред. код]