Митрополія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Митропо́лія, або митрополічне середовище у християнстві — область, що перебуває в канонічній владі митрополита; зазвичай складається з декількох єпархій, об'єднаних у так зване митрополічне середовище. У стародавній церкві йменувалася ἤ ἐπαρχία. Іноді митрополією називають місто, в якому живе митрополит.

В історії церкви в Україні[ред. | ред. код]

Переважно застосовується до періоду історії церкви від заснування (кінець X) до кінця XV століття, коли Українська церква була Київською митрополією у юрисдикції Константинопольської церкви; а також Києво-Литовської митрополії в юрисдикції волосного управителя Константинопольского престолу до 1687 року, тобто до її поглинання самопроголошеним Московским патріархатом.

У сучасній католицькій церкві[ред. | ред. код]

Також провінція — об'єднання декількох дієцезій і архідієцезій, очолюване архієпископом — митрополитом. До складу митрополії обов'язково повинен входити як мінімум одна архидієцезія (можливо й більше). Центр митрополії обов'язково збігається із центром архідієцезії. Три архієпископи — митрополити в латинському обряді Католицької церкви історично носять титул Патріарха (Патріарх Венеції, Патріарх Лісабона і Патріарх Єрусалима).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]